TOP 5 výhod VOYO a dôvody, pre ktoré máme predplatné už rok

TOP 5 výhod VOYO a dôvody, pre ktoré máme predplatné už rok

Voyo je často opakovaná služba v éteri televízie Markíza. Odvoláva sa na ňu opakovane, čo niektorých dôchodcov privádza do zúrivosti. Ak nerozumejú významu služby, vnímajú to ako chybu televízie. Online služba, ktorá vyžaduje internet na to, aby ste ju mohli sledovať, má viacero zaujímavých funkcií a hoci sme sa pôvodne k VOYO dostali len preto, aby sme si mohli pozrieť niektoré relácie z archívu pre neprítomnosť pri obrazovke v čase vysielania, VOYO nám už zostalo.

Sledovanie TV

Služba, ktorá stojí o niečo menej ako Netflix má niekoľko vlastností, ktoré dokážeme v roku 2023 oceniť. Keďže v redakcii si pripomíname už rok predplatného, zhrnuli sme 5 najzásadnejších dôvodov a výhod, ktoré si na VOYO všímame a pre ktoré si ho ponechávame. Zriadiť si ho a vyskúšať môže ktokoľvek dlhodobo na niekoľko dní zadarmo.

TOP 5 dôvodov, pre ktoré sme si zvykli na VOYO

Pri zhodnotení 5 zásadných dôvodov a výhod tejto televíznej služby ide predovšetkým o:

#1 Seriály skôr, ako v TV

VOYO má nespornú výhodu. Pri mnohých seriáloch si viete nedočkavosť na rozuzlenie deja skrátiť tým, že si zajtrajší diel pozriete na online službe už dnes. Každý diel je tam bežne prístupný pod názvom seriálu, no na výber máte o jeden diel navyše oproti tomu, ktorý TV práve vysiela. Skrátka už v stredu vidíte diel, ktorý bude TV vysielať vo štvrtok. Prečo to TV robí? Je to výhoda tejto služby. Drvivá väčšina si totiž aj tak seriál pozrie pri živom prenose vysielania. O nič neprichádza.

A mimochodom, čokoľvek tu nájdete, je to bez reklamy. To je zásadná vlastnosť, pretože nečakáte v polovici seriálu 20 minút, než skončia reklamy. Samozrejme, čokoľvek si môžete pozastaviť a spustiť opakovane. Ak ste nerozumeli, deti príliš kričali, alebo sused štartoval motorku, vrátite si späť, čo potrebujete. Aktuálne tak bodujú seriály Mama na prenájom, Dunaj, alebo celkom nečakané a mimoriadne zaujímavé Klamstvo s hviezdnym slovenským obsadením.

#2 Dôležitý archív

Archív ponúka včerajšie, raňajšie ale pokojne aj archivované diely z pred roka. Pozrieť si môžete ktorékoľvek správy z minulosti v rámci archivovaného vysielania a rozsiahlosti tohto archívu a naozaj iné služby nevyrovnajú. JOJ Play sme neudržali predovšetkým pre vysokú cenu a slabý obsah. V porovnaní s VOYO určite. Archív na markizáckej službe ponúka výber celovečerných filmov slovenskej a českej, rovnako ako zahraničnej produkcie. Nejde o AAA tituly, no ak sa aj nejaký lepší kúsok objaví, máte záruku toho, že bude v slovenčine alebo češtine. Jazykovo menej zdatný divák sa nemusí báť, že po prvej minúte tápania a čakania na zmenu scény si uvedomí film bez dabingu.

#3 Sledovanie Markízy a iných LIVE

Nespornou výhodou VOYO je, že môžete sledovať televíznu stanicu Markíza a aj všetky ďalšie stanice menšie, ktoré pod ňu patria. Nie je tak nutné platiť káblovku a rôzne televízne siete, ak máte RTVS bezplatné a pre seriály, správy, či relácie potrebujete len Markízu. Najmä platiť viacero služieb s tým istým ani nemusí mať zmysel. Na tejto službe máme všetky živé vysielania, čo je dôležitou vlastnosťou.

Celovečerných filmov v ponuke nie je málo. Teší česká klasika, aj zahraničné tituly, rôzne komédie, no taktiež ponuka pre deti. Celé série niektorých detských programov, sérií, filmov, animákov. Pochopiteľne, žiadne Disney. Zaujímavým spestrením ponuky je aj niekoľko seriálov, ktoré sa objavujú len exkluzívne na službe a nikde inde vysielané nie sú.

#4 Historický pohľad

Náhľad do historického archívu, aký má práve táto služba, je neopakovateľný. Najstaršie relácie, Vilomeniny, Uragán, všetky diely seriálovej úspešnej klasiky, povedzme od prvých dielov Búrlivého vína… pre tých, ktorí si v seriáloch a programoch zahrali, chcú sa nájsť, zaspomínať, alebo majú akýkoľvek bežný divácky záujem o sledovanie starších dielov, má práve táto služba odpoveď. Sú humoristické relácie z pred 10 rokov, ktoré si nejeden divák rád pozrie. Služba vo svojom archíve ponúka naozaj rozsiahlu databázu programov a nadšenec televíznej stanice si tu nájde aj viacero prekvapení.

#5 Bez reklamy a zdržaní

Už to tu bolo spomenuté, no ide o tak zásadnú vlastnosť a dôvod, pre ktorý má VOYO svojich priaznivcov, že musí byť samostatným bodom. Vysielanie je totiž bez reklamy. Tak ako je bez reklamy v samotnom rozhraní služby, bez rušenia reklamou je možné prechádzať archívom a rovnako tak aj sledovať samotný program. Nejde o žiaden strih v časti necelej reklamy, ako pri ShowView nahrávaní  na VHS v minulosti. Program je čistý, bez strihu a náznaku reklamného bloku. Sledovanie je tak nerušené, plne pod kontrolou diváka. Vy si rozhodujete, kedy si ktorý diel relácie, seriálu, alebo film, spustíte.

Malé zhrnutie, čím je VOYO na slovenskom trhu

VOYO je alternatívou pre streamovacie služby Netflix, HBO MAX, SkyShowtime a mnoho iných, ktoré sú na trhu. Disponuje vlastnou produkciou, v zásadnej miere ide o súčasť TV Markíza, avšak s rozsiahlou databázou. Tento článok sme nepripravili na objednávku služby, ani na objednávku televízie, ale ako reálne zhodnotenie skúseností a významu tejto služby v rámci ponuky na Slovensku. Ide o významného hráča na trhu, ktorý ponúka mimoriadne bohatý archív. Cennejším by mohol byť archív RTVS s neporovnateľne cennejším a vzácnejším obsahom, no jeho sprístupnenie nie je v režime streamovacej služby.

Zriadenie služby je na prvé dni zadarmo, počas ktorých môže záujemca zhodnotiť, či je to pre neho, alebo nie. Viac na: https://voyo.markiza.sk

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.