Jarné upratovanie v plnom prúde: doma aj v kanceláriách

Jarné upratovanie v plnom prúde: doma aj v kanceláriách

Aj vy sa pri veľkom jarnom upratovaní tvárite takto nešťastne? Nebojte sa, nie ste jediní. Vyčleňte si však aspoň jeden víkend na poriadne pratanie a uvidíte, že vás výsledky rozhodne potešia a nakoniec vám vyčaria úsmev na tvári.

jarné upratovanie
ilustračná fotografia: freepik

Jarné upratovanie je každoročná klasika. Dajte si poriadne záležať, aby ste potom už len poriadok udržiavali počas celého roka. V prvom rade sa zamerajte na to, aby ste sa zbavili vecí, ktoré už nepotrebujete. Nehromaďte si zbytočne množstvo nepotrebných vecí, ktorých sa neviete zbaviť. Pokiaľ niečo nepoužívate už značne dlhú dobu – do koša s tým. Týmto uprataním sa zbavíte nepotrebných vecí a uvoľníte si vo vašej domácnosti kopu miesta pre nové veci alebo veci, ktoré bežne používate. Takto bude váš domov vyzerať organizovane a upratane.

Ak túto časť úspešne zvládnete, môžete sa pustiť do klasického pratania, ako je utieranie prachu, vysávanie, umývanie okien, zeme a podobne. Veď to poznáte. Avšak v tomto období by ste mali využiť aj profesionálne upratovacie služby, ktoré vám vaše jarné upratovanie vyšperkujú do poslednej bodky.

Tepovanie sedačiek alebo kobercov

Tepovanie sedačiek je dôležitou súčasťou jarného upratovania v domácnosti. Sedacie súpravy sú často centrom rodinného života, a preto sa na nich hromadí množstvo nečistôt. V dôsledku toho sa zvyšuje riziko alergických reakcií a zdravotných problémov. Je to taktiež účinný spôsob, ako sa zbaviť prachu a nečistôt a zlepšiť kvalitu ovzdušia vo vašom interiéri. Preto viac nečakajte a dajte si vytepovať sedačku alebo koberce profesionálnymi tepovačmi, ktorí disponujú kvalitným vybavením. Tepovanie skúste praktizovať aspoň 2x do roka, aby ste sa zbavili všetkých nečistôt, ktoré by mohli spôsobovať aj rôzne zdravotné problémy.

Upratovanie exteriéru

Ak bývate v rodinnom dome, určite sa pri jarnom upratovaní zamerajte aj na exteriér. Predsa to, ako vyzerá vaše okolie domu je vašou vizitkou, preto si dajte na tomto prataní poriadne záležať. Pripravte si pozemok na vysadenie nových rastlín, pokoste si trávnik a pozbierajte rôzne konáre a lístie, ktoré počas zimného obdobia na pozemok napadli. Ak máte terasu, postupne si ju začnite pripravovať na vonkajšie sedenie. Ďalšou dôležitosťou je napríklad aj umývanie fasády. Určite si tiež nezabudnite dať vyčistiť strechu. Čistenie strechy je jednou z najdôležitejších súčastí jarného upratovania.

Strecha je jedným z významných prvkov domu, ktorý zabezpečuje ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Pravidelné čistenie strechy znižuje riziko poškodenia strešného materiálu a predlžuje jeho životnosť. Strecha môže byť znečistená nečistotami, ktoré môžu spôsobiť závažné problémy. Príliš veľké množstvo nečistôt môže spôsobiť problémy s odvodnením vody. Keď nemáte dostatočné množstvo skúseností s takýmto čistením, neodporúčame vám púšťať sa do toho. V tomto prípade radšej zainvestujte do firmy, ktorá má vyškolených pracovníkov, ktorí majú absolvované kurzy BOZP a o kvalitné čistenie sa postarajú za vás.

Takéto veľké a kvalitné upratovanie a udržiavanie si čistej domácnosti vám pomôže aj v prípade, že sa budete chcieť niekedy v budúcnosti zamerať aj na predaj nehnuteľnosti, pretože sa týmto udržiavaním bude zvyšovať jej hodnota.

Nezabudnite ani na jarné upratovanie v kanceláriách

Ak ste majiteľom firmy, myslite na to, že veľké jarné upratovanie si nezaslúži len vaša domácnosť, ale aj firemné priestory. Prejdite si rôzne papiere, vyhoďte nepotrebné veci a zorganizujte veľké upratovanie. Môžete napríklad zorganizovať “teambuilding”, počas ktorého sa budete vy a vaši zamestnanci podieľať na upratovaní firemných priestorov. Môžete tiež pre nich pripraviť aj nejaký zábavný program, dobré jedlo a podobne. Určite to veľmi pomôže posilniť kolektív a zlepšiť pracovné vzťahy a zažiť kopec srandy. Taktiež však môžete na toto pratanie najať aj spoločnosť, ktorá sa zameriava na upratovanie firiem a kancelárskych priestorov.

Jarné upratovanie je dôležité nielen pre zlepšenie estetického dojmu domácnosti a firemných priestorov, ale aj pre zabezpečenie čistého a zdravého prostredia pre nás samotných, našich blízkych či zamestnancov. Preto je dôležité vyhradiť si dostatočný čas a energiu na tento proces a zabezpečiť, aby bol dokončený v dôkladnosti. V konečnom dôsledku nám jarné upratovanie môže priniesť nielen spokojnosť, ale aj lepšie zdravie.


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.