ZN.SK
Tefal Cook4me+ multifunkčný hrniec s receptami

Tefal a hrniec Cook4me+. Naučí variť laika, odľahčí profesionála

Technologická novinka v kuchyni, akou je hrniec Cook4me+ je vychytávkou, s ktorou sa nestretnete každý deň. Tefal už vyrobil niekoľko multifunkčných tlakových hrncov…

Technologická novinka v kuchyni, akou je hrniec Cook4me+ je vychytávkou, s ktorou sa nestretnete každý deň. Tefal už vyrobil niekoľko multifunkčných tlakových hrncov, no tento prekonáva azda všetky, ktoré sme mali doteraz možnosť vyskúšať. Je vybavený displejom, ktorý vás podrobne prevedie nastaveniami a prípravou 150 receptov. Farebný displej má totiž zabudovaný postup a receptúru niekoľkých predjedál, hlavných jedál a dezertov. Ako to potom vôbec v hrnci vyzerá?

Tefal Cook4me+ multifunkčný hrniec s receptami

Foto: ukážka prístroja, ktorého telo je výrazne predĺžené v miestach, kde vrchné veko skrýva rúčku vnútornej nádoby spolu so spodným telom do objavia oboch dielov.

Tefal Cook4me+ je v prvom rade multifunkčný hrniec

Tefal Cook4me+, ako znie názov výrobku, je v prvom rade tlakový hrniec, ktorý zvláda ešte niekoľko ďalších režimov. Kombinuje eleganciu, praktickosť, ale napĺňa aj niekoľko sľubov, ktoré zväčša označujeme ako marketing, no v prípade tohto hrnca sú pravdivé. Hrniec má pevné uzatvárateľné veko, vďaka čomu dokáže plniť funkciu tlakového hrnca. Má vyberateľnú nádobu, ba dokonca táto nádoba má vlastné pevné ušká, čiže sa dá vyberať aj horúca.

Tefal Cook4me+ multifunkčný hrniec s receptami

foto: vnútorná nádoba je mimoriadne dôležitá. Predstavuje najviac namáhanú a umývanú časť hrnca. Pre keramitcký materiál je o niečo vytrvalejšia a odolnejšia voči tvrdému kuchynskému riadu.

Ak už sme pri nádobe, tá je vytvorená z keramiky a kovovej zliatiny. Tým sa rozvádza teplo po celej varnej ploche. V jedinom hrnci je možné pomocou rôznych režimov dusiť, variť, vyprážať, piecť. Pre nepriľnavý povrch nespotrebujete viac oleja a aj umývanie je o niečo ľahšie.

150 receptov a popisov, takže naučí variť

Bez preháňania možno hrniec nazvať aj akousi veľkou digitálnou kuchárskou knihou. Farebný displej je pomocou tlačidiel ovládateľný a prepínateľný z nastavení, na suroviny, alebo konkrétne recepty. To znamená, že ak pripravujete konkrétny druh zeleniny, rýb, alebo mäsa, môžete si ho vybrať. Hrniec je možné nastaviť aj konkrétne na spôsob prípravy, čiže buď na mäso na kúsky, v celku, alebo na plátky. Podľa spôsobov prípravy.

Zaujímavejšia je však časť venovaná priamo receptom. Na výber je predjedlo, hlavné jedlo a dezert. V nich sú abecedne zoradené mnohé recepty. Priamo po výbere je možné zvoliť, pre koľko osôb chcete variť. To znamená, že vám následná obrazovka aj upraví informáciu o tom, koľko surovín budete potrebovať. Po spustení konkrétneho receptu už hrniec sám informuje jeho používateľa, kedy čo pridať. Nič podobné sme dosiaľ nevideli, preto ide o ojedinelú vychytávku, vďaka ktorej dokáže variť aj laik. Chce to len chuť a hoci len úplný základ, ak ste niekedy niečo pochytili pri pomáhaní v kuchyni.

Elektrický spotrebič, ktorý má zopár zaujímavostí

Cook4me+ je elektrický spotrebič. Nevyžaduje teda sporák a ani platničku. Nič, čo bežne spájame s hrncami. Tento si vystačí s prívodom elektrickej energie a akýmkoľvek miestom aj mimo kuchyne. Pre tlakovú funkciu sa stane výborným pomocníkom na prípravu mäsa na rôzne spôsoby. Súčasťou je košík na prípravu zeleniny na pare. Nahromadená para, ak sa mení na vodu, preteká kanálikom do odchytovej nádobky zozadu. Tým sa líši od mnohých podobných riešení.

Tefal Cook4me+ multifunkčný hrniec s receptami

foto: nádobka na odkvapkávanie skvapalnených pár, čo určite vítajú tí, ktorí v minulosti pri iných hrncoch hypnotizovali vlhkosť v blízkosti elektrického kábla.

Farebný displej umožňuje aj zmenu jazyka. Ak ste mali rovno slovenčinu, o prácu máte menej. Celé rozhranie je v slovenčine, čo je výhoda. Hrniec sa tak stáva použiteľný pokojne aj pre staršiu generáciu. Veľkosť písma sa meniť nedá. Za zmienku však určite stojí aj zvuková signalizácia, ktorá sa síce dá vypnúť, no vďaka jej prítomnosti sa viete od hrnca vzdialiť. Problémy pri varení však hroziť nemajú. Prístroj je vybavený časovačom, ale aj funkciou udržiavania tepla. Kým bežný sporák vypnúť nemôžete s presným načasovaním, koľko variť, pri tomto hrnci máte možnosť odpočítať a v správnom čase vypnúť aj bez toho, aby ste museli na daný čas striehnuť, alebo byť v kuchyni.

Tefal Cook4me+ multifunkčný hrniec s receptami

foto: elegantný vrch ukrýva otáčavý zámok. Ten zobrazuje ikonu zámku podľa toho, či je zamknuté, alebo odomknuté.

Tak ako hrniec spomínajú mamičky a videoblogerky z USA, je ideálny spoločník do kuchyne pre uponáhľaného človeka, alebo mladú mamičku. Hrniec zvláda variť pre šiestich, vybavený je receptami, ktoré vás ako sprievodca prevedú varením. No hlavne celý nástroj vyzerá nesmierne elegantne a atraktívne. Nachádzame dokonca zmienku, že nie len v bielej farbe, ale aj červenej a čiernej. Počas 16. marca dokonca na TV Markíza vidíme nový reklamný spot, ktorý ukazuje funkciu sprievodcu varením aj ako hlavný ťahák hrnca.

Tefal Cook4me+ multifunkčný hrniec s receptami

foto: ovládací displej skôr, než bol po prvý krát zapnutý, je chránený nálepkou, ktorú hravo strhnete dole.

Obsah balenia Cook4me+

Balenie s hrncom COok4me+ obsahuje škatuľu s pevným obalom. Hrniec je vo vnútri zatvorený keďže odklápateľné viečko nie je odstrániteľné a je na hrnci pripojené stálym kĺbom. Na prístroji je len jedna drobná ľahko odnímateľná nálepka a nálepka na displeji (fotografia vyššie, keďže má ísť o ukážku zobrazenia), ktorú môžete pokojne odstrániť. V škatuli nájde nový majiteľ hrnca kuchársku knihu s postupmi aj v papierovej podobe. Vo vnútri v hrnci sa ukrýva napájací kábel do klasickej slovenskej zástrčky, podľa koncoviek ľahko nahraditeľný v prípade poruchy na iný, keďže ide o dostupné koncovky. V hrnci sa tiež nachádza nerezová miska určená na varenie v pare, dusenie zeleniny, alebo tiež na parené buchty.

Názor

Cook4me+ od Tefal poteší tým, ako vyzerá, ako funguje a rovnako tak, čo prináša. Je prekvapením pre kohokoľvek, koho z vašich návštev zaujme dizajn. Otestovali sme si reakcie ľudí a tiež sme postrehli záujem rôznych generácií a profesií, ktoré chceli od nás prezentáciu, či ukážku toho, čo hrniec dokáže. Výrobca v tomto modeli urobil pokrok od iných multifunkčných hrncov, avšak pridaním funkcie sprievodcu varením, nevytvorili len hrniec, ale z určitého pohľadu primárne školiteľa, či sprievodcu ako sa dopracovať k jedlám. Až potom je tu pohľad na nástroj samotný. Akoby počúvali prosby tých, ktorí ironicky niekedy poznamenali „Kiežby niekto vytvoril hrniec, ktorý mi povie, čo kedy dať, nakrájať, pridať a sám sa aj vypne, keď bude hotovo.“ na niečom takomto očividne nejaký čas pracovali.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu