ZN.SK
Superstar finále 2015

Súťažou Superstar vraj otriasa škandál. Podržte sa prečo!

Niektoré miesta na internete momentálne informujú o neuveriteľnom škandále a o vyhrážaní sa žalobami. iDnes portál údajne vedel výsledky vopred. A ako na to „špecialisti“ prišli?

Niektoré miesta na internete momentálne informujú o „neuveriteľnom“ škandále a o vyhrážaní sa žalobami. Hoci nie je jasné, kto by mal zažalovať koho. Médiá bažiace po škandáloch a čitateľsky lákavých témach sa už neboja vymyslieť si hlúposť, len aby zaujali v spojitosti s tými slovami, ktoré vo vyhľadávačoch bodujú. Momentálne je to Superstar.

iDnes poznal výsledky šou?

Problémom je portál iDnes.cz, ktorý mal písať článok o Superstar finálovom večeri a poradie výhercov poznal ešte pred vyhlásením víťaza. Vyplývať to malo z predpripraveného článku a času zverejnenia článku. Nastal poprask na na Facebook nástenkách ľudí, ktorí udalosť komentujú ako podvod zo strany televízie. No pravda je celkom niekde inde a ešte nás udivuje, že sme za podvodníkov neboli vyhlásení aj my.

Dôvody pre „škandál“ sú tak hlúpe, že ku koncu roka sprostejší škandál internetová scéna možno ešte s dátumom 2015 nemala. V akejsi podivnej snahe silou mocou šokovať a zaujať, vzniklo obvinenie z podvodu.

Je to pravda? Žiaden škandál, vysvetlíme!

Ako je známe, Superstar trvala prehnane dlho každým nedeľným večerom. Každé ráno v pondelok sme mali návštevnosť viac ako 4000 ľudí medzi mladými čitateľmi, ktorí žiaľ nemohli sledovať celú nedeľu až do polnoci vyhodnotenie a hľadali informácie o šou aspoň v pondelňajších médiách. Šou naozaj trvala pridlho vďaka nekončiacim otravným a večne opakujúcim sa reklamám.

Tak ako na mnohých iných portáloch, aj na Zaujímavých novinkách sme si pripravili článok s verziou, kde vyhrala Emma Drobná a zároveň text, kde vyhral Štepán Urban. To isté spravil aj portál iDnes.cz, pretože rovnako tak ako oni, aj my sme nechceli ísť spať až v pondelok o jednej z dôvodu prípravy celého článku, ale chceli sme to mať za sebou už pri vyhlásení víťaza o 23:40.

Kým iDnes.cz bolo obvinené z podvodu, že vedeli o poradí výhercov niekoľko minút vopred pred otvorením obáločky, my sme svoj článok vydali ešte 20:40 a postupne sme ho upravovali, až nakoniec zmenili aj celý link (meno výhercu do odkazu a názvu článku sme pridali až okolo 23:40). iDnes.cz urobilo jednoduchú vec. Pripravili článok vo verzii A a verzii B, pričom oba skryli ako koncept. Kým sa v súťaži niečo dialo, vpísali to do verzie A aj B.

Počas a aj po vystúpení skupiny TEAM bola príležitosť niekoľko minút články vylaďovať a následne akonáhle bolo jasné to, kto vyhral, aktivovať sme mohli jednu z tých dvoch verzií. Presne takto fungujeme my a očividne aj iDnes. Po aktivovaní môžeme ísť pokojne spať, čitatelia nájdu, čo potrebovali a my a ani iDnes.cz nemusíme ponocovať.

Čiže, žiaden škandál, nič vážne a nakoniec si dovolíme jedno odporúčanie. Dátum vydania neberte tak vážne. Je mnoho online prenosov zo športových podujatí a hoci vyhlásia víťaza zápasu, ktorý skončil 18:30, je divné, že článok to vedel už o 15:40. Dôvod je pritom jednoduchý. Začiatok jeho písania a následná úprava. Takže pokoj, milovníci konšpirácií a sprisahaní sa môžu upokojiť a venovať pozornosť niečomu naozaj zmysluplnejšiemu. 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu