Súťažou Superstar vraj otriasa škandál. Podržte sa prečo! - ZN.SK

Súťažou Superstar vraj otriasa škandál. Podržte sa prečo!

Niektoré miesta na internete momentálne informujú o “neuveriteľnom” škandále a o vyhrážaní sa žalobami. Hoci nie je jasné, kto by mal zažalovať koho. Médiá bažiace po škandáloch a čitateľsky lákavých témach sa už neboja vymyslieť si hlúposť, len aby zaujali v spojitosti s tými slovami, ktoré vo vyhľadávačoch bodujú. Momentálne je to Superstar.

iDnes poznal výsledky šou?

Problémom je portál iDnes.cz, ktorý mal písať článok o Superstar finálovom večeri a poradie výhercov poznal ešte pred vyhlásením víťaza. Vyplývať to malo z predpripraveného článku a času zverejnenia článku. Nastal poprask na na Facebook nástenkách ľudí, ktorí udalosť komentujú ako podvod zo strany televízie. No pravda je celkom niekde inde a ešte nás udivuje, že sme za podvodníkov neboli vyhlásení aj my.

Dôvody pre “škandál” sú tak hlúpe, že ku koncu roka sprostejší škandál internetová scéna možno ešte s dátumom 2015 nemala. V akejsi podivnej snahe silou mocou šokovať a zaujať, vzniklo obvinenie z podvodu.

Je to pravda? Žiaden škandál, vysvetlíme!

Ako je známe, Superstar trvala prehnane dlho každým nedeľným večerom. Každé ráno v pondelok sme mali návštevnosť viac ako 4000 ľudí medzi mladými čitateľmi, ktorí žiaľ nemohli sledovať celú nedeľu až do polnoci vyhodnotenie a hľadali informácie o šou aspoň v pondelňajších médiách. Šou naozaj trvala pridlho vďaka nekončiacim otravným a večne opakujúcim sa reklamám.

Tak ako na mnohých iných portáloch, aj na Zaujímavých novinkách sme si pripravili článok s verziou, kde vyhrala Emma Drobná a zároveň text, kde vyhral Štepán Urban. To isté spravil aj portál iDnes.cz, pretože rovnako tak ako oni, aj my sme nechceli ísť spať až v pondelok o jednej z dôvodu prípravy celého článku, ale chceli sme to mať za sebou už pri vyhlásení víťaza o 23:40.

Kým iDnes.cz bolo obvinené z podvodu, že vedeli o poradí výhercov niekoľko minút vopred pred otvorením obáločky, my sme svoj článok vydali ešte 20:40 a postupne sme ho upravovali, až nakoniec zmenili aj celý link (meno výhercu do odkazu a názvu článku sme pridali až okolo 23:40). iDnes.cz urobilo jednoduchú vec. Pripravili článok vo verzii A a verzii B, pričom oba skryli ako koncept. Kým sa v súťaži niečo dialo, vpísali to do verzie A aj B.

Počas a aj po vystúpení skupiny TEAM bola príležitosť niekoľko minút články vylaďovať a následne akonáhle bolo jasné to, kto vyhral, aktivovať sme mohli jednu z tých dvoch verzií. Presne takto fungujeme my a očividne aj iDnes. Po aktivovaní môžeme ísť pokojne spať, čitatelia nájdu, čo potrebovali a my a ani iDnes.cz nemusíme ponocovať.

Čiže, žiaden škandál, nič vážne a nakoniec si dovolíme jedno odporúčanie. Dátum vydania neberte tak vážne. Je mnoho online prenosov zo športových podujatí a hoci vyhlásia víťaza zápasu, ktorý skončil 18:30, je divné, že článok to vedel už o 15:40. Dôvod je pritom jednoduchý. Začiatok jeho písania a následná úprava. Takže pokoj, milovníci konšpirácií a sprisahaní sa môžu upokojiť a venovať pozornosť niečomu naozaj zmysluplnejšiemu. 

Súťažou Superstar vraj otriasa škandál. Podržte sa prečo!
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Včely plásty a ich propolis
Propolis, ako včelí produkt: pôvod a história jeho používania

Pojazdné jedlo a fastfood
Mobilný catering, vozíky a rôzne kuchyne na kolesách

Sviňucha a záchrana delfín
Sviňucha prosila o pomoc. Radšej sa zabila, než ju ulovia

Zavrieť