Pokémon Go hra reaguje na izoláciu ľudí aj prieskumom Buddyho

Pokémon Go hra reaguje na izoláciu ľudí aj prieskumom Buddyho

Mobilná hra Pokémon Go pred pár rokmi vyvolala veľký ošiaľ. Spojenie vlastného prechádzania a spoznávania krajiny s mobilnou aplikáciou sa stretlo s veľkou vlnou nadšenia, aj nepochopenia. Že však stúpla návštevnosť niektorých destinácií a vo voľnej prírode sa objavili ľudia, ktorých by inak nič iné neprinútilo von, to si nehráči hier nevšímali. Pokémon Go je populárne stále, len sa mu venuje menší priestor. V čase, keď sa pasujeme s mnohými obmedzeniami a nechodievame von, reaguje aj Pokémon Go.

Pokémon Go

foto: ilustračná snímka z pôvodnej verzie aplikácie

Podmienkou získavania bodov XP, zbierania vajíčok a bojov vo voľnom svete tam vonku, je totiž osobné navštívenie daných miest. Hra mohla byť odpísaná, ak by sme naozaj zostávali doma. Pokémon Go by mohlo byť dokonca obvinené z toho, že núti ľudí napriek možnej karanténe vyraziť von. Vývojári sa však už pred časom vynašli.

Súboje s ostatnými

Pokémon Go prišiel už pred časom s možnosťou súbojov voči ostatným hráčom. Buď na konkrétnej presnej úrovni a vašom výbere Pokémona, ktorý spĺňa požiadavky, alebo do súbojov vstupujete priamo bez horného limitu. Čím silnejší Pokémoni vo výbere, tým zaujímavejší súbor. Teda ako pre koho. To všetko pritom v rámci tlačidla v ponuke v hre, ktoré sme tam minulý rok nemali. Battles si zahráte pokojne s hráčmi z celého sveta z vlastnej kuchyne, či kúpeľne.

Pokémon Go Battle proti protivníkom

Vajíčka nevyžadujú toľko chodenia

To, že môžeme zbierať nabehané kilometre aj počas vypnutej aplikácie, je novinkou už nejaký čas. Kto o nej nevie, môže mať pocit, že hlásenia o „čítaní“ polohy z vypnutej aplikácie sú nástrojom sledovania činnosti a úniku osobnej bezpečnosti. Aspoň také názory sa naozaj objavili a to len niektorí hráči nepostrehli, akú možnosť a odľahčenie od náročného nabehania kilometrov hra ponúkla. Vajíčkam sa momentálne delí čas na polovicu. 5 kilometrové vajíčko sa tak vyliahne po odchodení 2,5 kilometra a to pokojne zvládnete s kosačkou pri kosení vlastnej záhrady aj za polhodinku a ani nepocítite tie dva „kiláky“ v nohách.

Pokémon Go a Buddy na prieskume pre koronavírus

foto: Buddy v týchto dňoch upozorňuje a poteší svojho hráča. Potešia aj “polovičné” vajíčka.

Buddy vyráža na prieskum

To, čo pobavilo najnovšie, je zistenie, že vás Buddy, vyráža na prieskum, kým spíte. Vonku je koronavírus a ten sa na šťastie Pokémonov netýka. Pokémon, ktorého máte označeného ako priateľa na spoločné prechádzky, tzv. Buddy, sa totiž vydáva do okolia a zbiera darčekové balenia za vás. Povedzme teda, že sa sami nemôžete vydať do vedľajšej ulice, alebo v rámci malej dedinky smerom k najbližšiemu kostolu, pamätníku, múzeu, alebo významnému miestu. Buddy to spraví za vás. Škoda len, že neprinesie aj nejaké špeciálne „itemy“ a nenasadí do telocvične nejakého, keby aj hocijakého vášho Pokémona.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.