ZN.SK
Pokémon Go

Svet ovládli Pokémoni, už zasa! V aplikácii Pokémon Go

Pokémon je späť. Pocket Monster, či inak v preklade vreckové príšerky ovládli tento svet už dva krát a očividne tretí krát.

Pokémon je späť. Pocket Monster, či inak v preklade vreckové príšerky ovládli tento svet už dva krát a očividne sa im to aj vďaka médiám a internetu podarilo po tretí krát. Aplikácia Pokémon Go sa šíri ako blesk. Platená aplikácia, ktorá závratnou rýchlosťou zarobila majland však veľmi rýchlo skolabovala, pretože jej servery nestíhajú. To, s čím zrejme ani nečakali, bol obrovský nápor nie len na servery, ale aj na GPS.

Pokémon Go

V aplikácii ožíva svet Pokémonov

Aplikácia umožňuje niečo, čo bolo donedávna ešte nemožné. Hľadať Pokémonov v reálnom vygenerovanom svete okolo vás, a samozrejme môžete ich chytať a bojovať proti nim. Aplikácia fungujúca pomocou GPS a mapám dokáže generovať príšerky a postavičky aj podľa toho o aké miesto ide. Na celom svete tak môžete nájsť Pokémonov rôznej kategórie. Za ich lovom však musíte sem tam vkročiť aj na súkromný pozemok. Na rôznych miestach môžete naraziť na bežné, či menej vzácne Pokémony. Je vysoký predpoklad, že vo svete okolo nás však nakoniec žijú všetky, aj tie najvzácnejšie. Zbierka pokémonov pritom má priniesť možnosti trénovania a následne aj merania síl proti ostatných v spoločných súbojoch presne tak, ako tomu bolo v seriáli.

Oficiálna aplikácia je k dispozícii na odkaze Google Play.

Aplikácia stiahnutá mimo oficiálne miesta

Príležitosť snov pre špekulantov nastala pár dní dozadu. Obrovský nápor slov a hľadaní spojenia Pokemon Go spôsobil, že sa objavili aj podvodníci s falošnými súbormi. Modifikované súbory hry a rôzne pokemon-go.apk free download a podobne. Práve podobné spojenia s reálnym súborom na stiahnutie prilákali za posledné dni obrovské množstvo ľudí aj na falošné súbory s mallwarom poškodzujúcim mobilné telefóny. Je fajn vyhnúť sa plateniu, no stále ide o pirátstvo a samo o sebe sa nie vždy vypláca.

Tri najväčšie vlny Pokémánie a tentoraz dospelí

Každý hráč, ktorý si vyskúšal pôvodného Pokémona na Gameboy a neskôr sledoval seriál nakrútený podľa hry zažil dve vlny Pokémánie. Slovensko zasiahla naozaj len minimálne, ak ste mali šťastie na získanie hry Gameboy aj s hrou Pokémon. Seriál vysielaný na TV Nova a neskôr aj u nás však priniesol druhú vlnu slávy Pokémona. Žuvačky Dunkin, ktoré prinášali nálepky a najslávnejšiu sériu 150 z nich, dostali Pokémonov aj medzi ľudí žijúcich celkom offline a bez hier. Na celej mánii sa postupne priživilo aj niekoľko rôznych nálepkových sérií, peračníky a podobne. Pokémonmi žili mnohí dnešní tridsiatnici a mladší. Aj preto sa nemožno čudovať, že tretej vlne Pokémánie holdujú dospelí ľudia.

Hre Pokémon Go sa venuje aj slovenský Pokémon magazín PokemonHra.eu

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu