ZN.SK
Klingerka Glajcha, Bratislava Ružinov, výhľad 115 metrov

Klingerka, najvyššia obytná budova na Slovensku a výhľad zo 115 metrov

Klingerka. Najvyššia obytná budova na Slovensku s 36 poschodiami, ktorá vyrastá v širšom brehu Dunaja v Ružinove neďaleko nákupáku Eurovea.

Z Bratislavy sa stáva vyspelá európska metropola aj v rámci vizuálnej podoby mesta. V poslednom období nám pribudlo niekoľko ikonicky známych stavieb, ktoré sa stávajú čoraz viac symbolom modernej Bratislavy. Už nie iba Bratislavský hrad a historické centrum. Najnovšie Trojičky od Zahy Hadid a čoskoro aj Klingerka. Najvyššia obytná budova na Slovensku s 36 poschodiami, ktorá vyrastá v širšom brehu Dunaja v Ružinove neďaleko nákupného centra Eurovea. Lokalita, ktorá sa ešte bude rozrastať a ktorá sa čoraz viac podobá občianskou vybavenosťou, ale aj cenami na metropoly západnej Európy. Bolo otázkou času, kedy sa niečo také v Bratislave prejaví. Moderné centrum sa buduje v bývalej priemyselnej zóne a takmer súčasne, v tesnom susedstve rodinných domov stojacich po desiatky rokov.

Klingerka Glajcha, Bratislava Ružinov, výhľad 115 metrov

Výhľad na trojičky od Zahy Hadid a širšie centrum Bratislavy, zdroj: spojenaba.sk

Predaj bytov bol mimoriadne úspešný. Nepochybne aj pre zaujímavú investíciu s dobrým marketingom a lákavou nehnuteľnosťou ako takou. Mnoho poschodí je celkom vypredaných. Ojedinele sa stretávame s voľným bytom. Tie najvrchnejšie už majú svojich majiteľov. Prekvapivo na 21. poschodí sa nachádza niekoľko voľných. 2- izbový byt sa pohybuje od 257 tisíc EUR, 3- izbový od 350 tisíc EUR. Mierne drahšie sú byty s výhľadom do historického centra, lacnejšie sa nám zdajú byť byty s výhľadom na zimný prístav na Dunaji a nízku zástavbu Ružinova.

Klingerka Glajcha, Bratislava Ružinov, výhľad 115 metrov

Výhľad na zostávajúcu priemyselnú časť tvorenú železnicou a nákladným prístavom na Dunaji, zdroj: spojenaba.sk

Rekordérom len pár rokov

Klingerka má 115 metrov a nadchne svojim výhľadom. Záujem o bývanie v takejto výške pochopiteľne majú aj ľudia, ktorí túžia po výhľade z okien, hoci ani nie možno po výhľade z balkóna na zem pod ním. Najvyššou obytnou budovou však bude táto stavba len do roku 2023, kedy sa neďaleko k nebesiam potiahne slovenský mrakodrap Eurovea Tower. Ten má dosiahnuť v najvyššom bode pevnej stavby 168 metrov. Po pravde, sami by sme sa radi pozreli raz osobne na výhľad z Klingerky. Skromne. Na zážitok celkom postačí.

Klingerka Glajcha, Bratislava Ružinov, výhľad 115 metrov

Pohľad smerom k Dunaji a nákupnému centru Eurovea so symbolom Bratislavy, v pozadí, zdroj: spojenaba.sk

Zaujímavé môžu byť rána, keď tam dole bude mesto utopené v hmle a tí hore sa budú môcť pozerať na mesto zaplavené v bielej farbe s výhľadom na jasnú oblohu. Niečo také poznáme z veľkomiest a vyhliadkových plošín vo svete. A vlastne o niekoľko mesiacov to môžu zažiť aj majitelia horných bytov.

Fotografie si pozrite aj vo vyššej kvalite – zdroj: spojenaba.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu