ZN.SK
hamsik winery, víno Mareka Hamšíka

Hamsik Winery, vinárstvo a prosecco s tvárou Mareka Hamšíka

Taliansky rodinný podnik Serena je popredný výrobca Prosecca. Priamo v Taliansku, u týchto odborníkov, sa vyrába víno, ktoré nesie značku HAMSIK WINERY.

V Taliansku obľúbené ľahké perlivé víno prosecco, príbuzný francúzskemu šampanskému a slovenskému sereďskému sektu, má priaznivcov aj u nás. Veď je celosvetovo jednou z najúspešnejších typov vín na trhu, hoci nájdete aj tvrdenia o absolútnom prvenstve vôbec. Pozornejší záujemcovia a nadšenci kvalitného vína postrehli novú značku medzi vinárstvami, ktorá nesie meno známeho slovenského futbalistu. Vznik Hamsik Winery sa datuje ešte do čias, keď obhajoval dres futbalového klubu z Neapola.

hamsik winery, víno Mareka Hamšíka

Víno značky HAMSIK

Taliansky rodinný podnik Serena je popredný výrobca Prosecca. Priamo v Taliansku, u spomínaných odborníkov, sa vyrába víno, ktoré nesie značku HAMSIK WINERY. Úspech slovenského športovca a jeho záujem o víno sa spojil s kvalitou Sereny a vznikol projekt, ktorý sa čoraz viac stáva obľúbeným. Prémiová značka s charakteristickým logom zo zlatých písmen MH v sebe, je už svetovo známou značkou. Medzi športovcami, aj medzi hoteliérmi a ľuďmi z oblasti gastronómie. Zaujímavosťou je, že na Slovensku nie je až tak rozšírená, hoci nepatrí medzi cenovo neprístupné.

hamsik winery, víno Mareka Hamšíka

Fľaše s vínom a menom úspešného futbalistu sú už na trhu druhý rok a uvedené boli prostredníctvom rôznych kampaní, ako aj stretnutí športovcov, ktoré sa objavili aj na sociálnych sieťach. Zaujímavosťou je prepojenie na Hamšíkovú futbalovú školu na Slovensku, takže zisk vinárstva priamo podporuje chod a podporu mladých futbalových talentov.

Elegantné víno s dobrým pôvodom

Vinári ho pokladajú za elegantné víno dobrej chuti, ktoré pochádza z výnimočného vinárstva a z odborného zázemia výroby. Značka je známa predovšetkým medzi slovenskými hoteliérmi a luxusnými reštauráciami vďaka marketingu a obchodu, ktorý zabezpečuje otec Mareka Hamšíka Dušan.

hamsik winery, víno Mareka Hamšíka

foto: oficiálne stránky majú v predaji aj merch produkty, napríklad poháre.

Víno sa vyrába z Valdobbiadene CARTIZZE Prosecco DOCG, Prosecco DOC. Vzhľadom na „Prosecco“, pochádza samozrejme priamo z Conegliano. Slušné portfólio a neprehnaná cena dovoľuje vytvoriť zo značky populárny brand aj u nás. Zaujímavosťou je aj nealko drink, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako úlet, no zatiaľ sme ho nemali možnosť vyskúšať a posúdiť, do akej miery je to úlet aj v realite. Vína sú zastúpené v predaji aj internetových predajcov.

hamsik winery, víno Mareka Hamšíka

Šumivé vína – v predaji na BevMarket.sk

 • Hamsik Prosecco Treviso DOC Frizzante
 • Hamsik Valdobbiadene Prosecco Superiore di Cartizze DOCG
 • Hamsik Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Brut Millesimato
 • Hamsik Prosecco Treviso DOC Extra Dry
 • Hamsik Prosecco Treviso DOC Extra Dry Magnum
 • Hamsik Rosé Spumante Extra Dry
 • Hamsik Prosecco Treviso DOC Extra Dry 0,2l

Klasické vína červené:

 • Hamsik Cabernet Veneto IGT
 • Hamsik Merlot Veneto IGT
 • ale tiež rôzne ďalšie, vrátane ružového

Klasické vína biele:

 • Hamsik Chardonnay
 • Hamsik Sauvignon Veneto IGT
 • Hamsik Pinot Grigio Delle Venezie DOC
 • a ďalšie

Nealko:  – v predaji na BevMarket.sk

 • Hamsik Party drink Jahoda
 • Hamsik Party drink Jablko

Facebook vinárstva: https://www.facebook.com/HamsikWinery/

Oficiálne stránky vinárstva a pôvod fotografií: https://hamsikwinery.com/

Sídlo značky: HAMSIK Corporation s.r.o., Zvolenská cesta 46, 974 05 Banská Bystrica

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu