Kvasnice sú nedostatkovým tovarom. Zásoby obchodov sa minuli

Kvasnice sú nedostatkovým tovarom. Zásoby obchodov sa minuli

Kvasnice sa v posledných dňoch stali nedostatkovým tovarom. Surovina využívaná pri domácej príprave cesta na chlieb a koláče, sa stala nedostatkovým tovarom rýchlejšie, než sme vôbec čakali. Mnoho Slovákov objavilo prípravu domáceho chleba bez potreby vychádzať von pre obmedzenia a riziká koronavírusu. Samozrejme, ide aj o predzásobených nakupujúcich, ktorí nekupovali kvasnice v bežnom množstve, ale vo väčšom. LIDL napríklad zaviedol podmienku maximálneho počtu 10 kusov na nákup. I tak je však droždie z jeho pultov vypredané.

Kvasnice: Nedostupnosť núti navštíviť alternatívy

Nedostupnosť kvasníc v jednom obchode núti navštíviť ďalšie predajne a prechádzať ich viacero. Najmä v prípadoch, kedy sú kvasnice hlavný dôvod vyrazenia von. Ide o malý produkt, nenáročný na priestor a preto ich neraz nemožno nájsť ihneď, ale žiadajú si čas. Personál obchodov čelí častým otázkam o tom, kde ich možno nájsť, kedy budú k dispozícií, ale padá aj otázka, či kvasnice majú v sklade a stačí si počkať na vyloženie tovaru.

Kvasnice vypredané v obchodoch

Pri mieste, kde sú vyložené, sa tiež stretávajú iní ľudia, ktorí tu buď začínajú, alebo sami kolujú po obchodoch a hľadajú voľnú zásobu. V záujme kolektívnej spolupráce a pomoci si radi odovzdajú informáciu, že už nemá zmysel to vo veľkých reťazcoch ani skúšať.

Odporúčame si prečítať:

Internetoví predajcovia sú na tom podobne

Kvasnice chýbajú aj v mnohých ponukách internetových predajcov. V ponuke zostávajú skôr drahšie riešenia, zdravá výživa, tie lacnejšie boli vypredané veľmi rýchlo.

V ponuke droždie a náhľad na dostupnosť v predajniach:  preZdravie.sk  |  BabickinaZahrada.sk

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.