ZN.SK
Air JOrdan

Aj zlá reklama je reklama – tentoraz v podaní značky Jordan

Čo sa vám vybaví ako prvé pri mene Michael Jordan? Mnohým prídu na um hneď jeho famózne basketbalové výkony a úspechy, ďalší si jeho meno

Čo sa vám vybaví ako prvé pri mene Michael Jordan? Mnohým prídu na um hneď jeho famózne basketbalové výkony a úspechy, ďalší si jeho meno zase okamžite spoja s modernými topánkami pod jeho menom. Poznáte ich históriu?

Air JOrdan

Milovníci módy a fanúšikovia Michaela Jordana určite poznajú jeho typické topánky Air Jordan 1, ktoré v rokoch 1984 a 1985 spôsobili nemalé problémy v NBA a u milovníkov tenisiek poriadnu nákupnú horúčku.

Drahé nosenie topánok na zápase

Možno vás prekvapí fakt, že topánky Air Jordan 1 boli v 80. rokoch minulého storočia v národnej americkej basketbalovej lige zakázané kvôli ich farbe. Tento model tenisiek Jordan má typickú čiernu a červenú farbu, ktoré boli v NBA zakázané a Michael Jordan musel zaplatiť pokutu vždy, keď mal túto obuv na zápase obutú. Dnes už sú tieto topánky ako súčasť dresov hráčov povolené a na kurte je ich možné mať obuté.

Viete, kto za Michaela Jordana platil tieto spomínané pokuty? Samotná firma Nike, pod ktorou boli topánky vyrábané. Jednorázová pokuta bola vždy 5000 amerických dolárov, čo je pre bežného smrteľníka závratná suma, no za popularitu to stálo. Za prvý rok, čo bol model Air Jordan 1 na trhu, sa ho predalo až skoro 4 miliónov párov. Porovnajte si toto číslo so 100-tisícami, čo bol primárny cieľ predaja. Firma Nike na predaji v roku 1985 zarobila okolo 55 miliónov dolárov.

Takto škandalózne si model Air Jordan 1 získal negatívnu reklamu, čo malo za následok šialené vypredávanie tejto obuvi vo veľkom. Tento konflikt viedol až k tomu, že zástupcovia americkej basketbalovej asociácie boli nútení napísať list priamo do Nike a práve na základe neho sa stali v NBA tieto topánky zakázané.

Nie sú Jordany ako Jordany

Pôvodné čierno-červené tenisky Air Jordan 1 sa zaraďujú medzi zberateľské kúsky a sú označované ako najvzácnejšie zo všetkých vzácnych. V priebehu rokov bol tento prvotný model niekoľkokrát predizajnovaný, no už nikdy nemal taký úspech ako v úvode privedenia do predaja.

Ďalšou zaujímavosťou, čo sa týka topánok Air Jordan 1, je, že sú vlastnené značkou Nike, ale samotný Michael Jordan z ich predaja dostáva stále svoje percentá. Značka Jordan si tak žije svoj život ako súčasť obrovského Nike sveta, ale má vlastnú tvár. Ak by ste aj vy chceli svoje svetoznáme Air Jordan 1 topánky, pozrite si celú ponuku vrátane ďalších Jordan modelov na Footshop a užívajte si ich pohodlnosť a výnimočný štýl.

Dnes už môžete aj samotný model Air Jordan 1 kúpiť v rôznych farebných kombináciách určených ako pre mužov, tak aj pre ženy. Pod značkou Jordan sú ale dostupné aj rôzne iné páry, na ktoré musíte mať v niektorých prípadoch odvahu, ale zaručene nimi zaujmete každého na prvý pohľad. Presne také sú topánky z dielne Michaela Jordana.

Zdroj obrázka: Footshop.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu