ZN.SK
Emma Watson instagram

18 celebrít, ktoré drali lavice v tých najprestížnejších univerzitách

Celebrity, ktoré dnes pozná celý svet ako známe tváre z televíznych obrazoviek, z kinového plátna či zo svetovej hudobnej scény, nie sú len uznávaní umelci, ale ich univerzitné diplomy dokazujú…

Niektoré z celebrít, ktoré dnes pozná celý svet ako známe tváre z televíznych obrazoviek, z kinového plátna či zo svetovej hudobnej scény, nie sú len uznávaní umelci, ale ich univerzitné diplomy dokazujú, že im to aj skutočne páli. Tieto známe osobnosti by sme si len ťažko vedeli predstaviť pri výkone povolania, na ktoré sa zamerali počas študentských čias. Dokonca niektorým umelcom ich inteligencia zaistila miesto v skupine Mensa, a teda v spoločnosti ľudí s nadpriemerným IQ. Ktoré z celebrít zaujmú svojim vzdelaním?

Emma Watson instagram

foto: Emma Watson, Instagram

Emma Watson (30)

Rodáčka z Paríža, u ktorej sa herecký talent prejavil už v 11 rokoch, kedy si zahrala po boku svojich rovesníkov v sérii Harry Potter, len nedávno získala bakalársky titul. Mladá herečka sa zamerala na anglickú literatúru, ktorú študovala na Brown University. V súčasnosti je ambasádorkou OSN a aktívne bojuje za práva žien.

Ashton Kutcher (42)

Americký herec, ktorého si televízni diváci spájajú najmä s úlohou Waldena v komédii Dva a pol chlapa, kde zahviezdil v posledných sezónach. Študoval na univerzite v Iowe za biochemického inžiniera, avšak štúdium prerušil kvôli šanci vo svete modelingu.

Cindy Crawford (54)

Známa americká modelka, ktorá je dnes jednou z najuznávanejších, si vo svojich začiatkoch musela odkladať peniaze bokom. Modeling jej tak zabezpečil štúdium na Northwestern University v oblasti chemického inžinierstva.

John Legend (41)

Slávny spevák a skladateľ, ktorý si svojimi piesňami získal fanúšikov po celom svete, bol naozaj vzorným študentom. Aj napriek tomu, že mu bolo ponúknuté štipendium na Harvarde, rozhodol sa študovať angličtinu a afroamerickú literatúru na Pensylvánskej univerzite.

Lisa Kudrow (56)

Legendárna Phoebe zo seriálu Priatelia mala v pláne ísť v otcových šľapajach, ale nakoniec dala prednosť svojmu hereckému talentu. Vyštudovala biológiu na Vassar College a neskôr začala pracovať po boku svojho otca, neurológa.

James Franco (42)

Úspešný americký herec a režisér sa môže pochváliť titulmi rovno z niekoľkých prestížnych univerzít. Svoje štúdium úspešne ukončil na Kalifornskej univerzite, Univerzite v New Yorku, Kolumbijskej univerzite, na Brooklyn Collage či na Warren Wilson College v Severnej Karolíne.

Rowan Atkinson (65)

Nezabudnuteľný Mr. Bean či legendárny Johnny English nie je len hereckým skvostom na televíznych obrazovkách, ale tento Brit sa tiež môže pochváliť titulom v oblasti elektrického inžinierstva.

Gerard Butler (50)

Škótsky herec, ktorého možno vidieť v akčných, romantických i komediálnych filmoch, ktoré mu zaistila svetovú popularitu. Málokto však vie, že ešte pred začiatkom hviezdnej hereckej kariéry vyštudoval právo na univerzite v Glasgowe.

Natalie Portman (38)

Oscarová herečka Natalie Portman je známa pre I. až III. epizódu Hviezdnych vojen, pre úlohy v Thorovi z dielne Marvel, aj pre mnohé iné. Jej korene siahajú až do Jeruzalema. Už pred niekoľkými rokmi sa rozhodla, že svoj život nehodlá zasvätiť herectvu, ale dôležitejšie je pre ňu vzdelanie. Napokon jej štúdium na univerzite nenarušilo hereckú kariéru a úspešne vyštudovala psychológiu na Harvarde.

Miloš Bubán (58)

Legendárny hlásateľ, ktorého si pamätáme zo Slovenskej televízie, je uznávaným lekárom. Študoval na Univerzite Komenského v Bratislave a už dlhé roky pomáha ľuďom ako gastroenterológ.

Dwayne Johnson (48)

Americký herec, ktorý sa profesionálne venuje wrestlingu, je známy najmä z novej Pobrežnej hliadky či filmovej série Rýchlo a zbesilo, kde si zahral rolu Luka Hobbsa. Študoval na univerzite v Miami a získal bakalársky titul z kriminológie.

Hugh Laurie (60)

Britský herec, ktorý sa celému svetu zapísal do pamäte ako svojrázny doktor House, sa v minulosti rozhodol nasledovať svojho otca a vyštudoval antropológiu a archeológiu na Univerzite Cambridge.

Marcela Laiferová (74)

Slovenská speváčka, na ktorej hudbe vyrastalo hneď niekoľko generácií, skrýva sa svojím úžasným hlasom lekársky titul. Vyštudovala medicínu tak, ako už od detstva plánovala a získala titul MUDr. Viete o tom, že jej skladba Slnko je súčasťou hudby v najnovšom Spidermanovi? Zo slovenských celebrít je svojim povolaním pani Laiferová jedna z najznámejších celebrít medzi lekármi.

Marek Fašiang (34)

Bratislavčan, ktorý sa dostal do pozornosti divákov najmä ako jedná z hlavných postáv v seriáli Oteckovia, má za sebou pomerne pestrý študentský život. Okrem toho, že vyštudoval za právnika na Univerzite Komenského v Bratislave, už na začiatku štúdia začala podnikať a otvoril si svoju prvú kaviareň. Jeho hlas pozná každé dieťa. Daboval totiž všetky filmy so starším Harrym Potterom a je súčasťou reklám pre Telekom.

Rebel Wilson (40)

Herečka, ktorá sa objavila v jednej z hlavných úloh vo filme Ladíme či vo filme Podfukárky v skutočnosti vyštudovala právo na University of New South Wales.

Adam Bardy (26)

Mladý slovenský herec sa nedávno objavil v seriáli Pán profesor a okrem toho, že televízne kamery mu nerobia problém, je súčasťou čestnej stráže prezidentky Slovenskej republiky. Je držiteľom titulu najkrajší muž Slovenska 2014. V tom čase bol absolventnom Akadémie ozbrojených síl.

Mayim Bialik (44)

Okrem legendárnej Amy v Teórii veľkého tresku, si zahrala aj vo filme MacGyver. Táto rodená Kalifornčanka vyštudovala neurobiológiu na Kalifornskej univerzite v Los Angeles.

Dexter Holland (54)

Punkový spevák svetového formátu, ktorý sa však nie celý život venoval hudbe. Na prekvapenie vyštudoval molekulárnu biológiu.

Pripravila Zuzana Bánska

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu