Vírus Zika je už na území USA, spája sa s broméliami - Zaujímavé novinky ZN.SK

Vírus Zika je už na území USA, spája sa s broméliami

Vírus Zika bol pred dvoma týždňami potvrdený už aj na území USA. Na území Floridyv meste Miami našli niekoľko komárov, u ktorých bola potvrdená infikácia týmto zákerným vírusom. Aj pre tento nález boli začaté procesy likvidácie komárov a miest, kde by sa mohli zdržiavať.

Komár cicia

Zároveň už nemocnice hlásia niekoľko desiatok infikovaných, ktorí sa vírusom infikovali priamo v USA, čiže necestovali a ani nepracovali s krvou prípadných cestovateľov. Vo výskyte infikovaných neskôr nasledovali už aj mestá ako Tampa či americký St. Petersburg.

Bromélie ako problém

Skupina infikovaných komárov, z celkového počtu troch rôznych skúmaných, bola chytená v botanickej záhrade s výstavou bromélií. Tie sa pre svoju konštrukciu a zachytávanie vody stali ideálnou liahňou tohto druhu hmyzu a tvorí tak určité riziko. Botanickú záhradu tak na čas pre verejnosť uzavreli a stala sa predmetom skúmania vedcov, ako aj procedúr, ktoré majú znížiť riziká a výskyt vírusu Zika.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Základná škola a školská taška
5 pocitov, ktoré v deťoch a v dospelých vyvoláva školská taška

Nohy a nechty
Mykóza nechtov: ako vyliečiť pleseň nechtov a čo zaberá?

Zetor 25A traktor
Zetor, slávna značka traktorov a model Zetor 25 A

Zavrieť