ZN.SK
Komár cicia

Vírus Zika je už na území USA, spája sa s broméliami

Vírus Zika bol pred dvoma týždňami potvrdený už aj na území USA. Na území Floridy našli niekoľko komárov

Vírus Zika bol pred dvoma týždňami potvrdený už aj na území USA. Na území Floridyv meste Miami našli niekoľko komárov, u ktorých bola potvrdená infikácia týmto zákerným vírusom. Aj pre tento nález boli začaté procesy likvidácie komárov a miest, kde by sa mohli zdržiavať.

Komár cicia

Zároveň už nemocnice hlásia niekoľko desiatok infikovaných, ktorí sa vírusom infikovali priamo v USA, čiže necestovali a ani nepracovali s krvou prípadných cestovateľov. Vo výskyte infikovaných neskôr nasledovali už aj mestá ako Tampa či americký St. Petersburg.

Bromélie ako problém

Skupina infikovaných komárov, z celkového počtu troch rôznych skúmaných, bola chytená v botanickej záhrade s výstavou bromélií. Tie sa pre svoju konštrukciu a zachytávanie vody stali ideálnou liahňou tohto druhu hmyzu a tvorí tak určité riziko. Botanickú záhradu tak na čas pre verejnosť uzavreli a stala sa predmetom skúmania vedcov, ako aj procedúr, ktoré majú znížiť riziká a výskyt vírusu Zika.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu