ZN.SK
Kamenné Slovensko, trilógia kníh krásy Slovenska

Unikátna knižná trilógia Kamenné Slovensko, novinka na StartLabe

Podporiť na StartLabe môžete aktuálne aj zaujímavú trojicu kníh, ktoré sa spoločne nazývajú Trilógia Kamenné Slovensko. Obsahuje totiž tri…

Podporné platformy, akými sú StartLab, Donio, GoFundMe a mnoho iných nám umožňujú podporiť zaujímavé projekty, knihy, pomôcť iným, alebo naštartovať niečo, čo by inak zvádzalo boj s financovaním. Práve umenie, filmy a knihy sa objavujú na týchto platformách s možnosťou získať samotné dielo v nejakej zaujímavejšej verzii. Podporiť na StartLabe môžete aktuálne aj zaujímavú trojicu kníh, ktoré sa spoločne nazývajú Trilógia Kamenné Slovensko. Obsahuje totiž tri krásne knihy, ktorým sa ich autori niekoľko rokov venovali so zámerom vytvoriť unikátnych sprievodcov po Slovensku a našich prírodných krásach. Skladá sa totiž z troch kníh Vyhasnuté sopky, Bradlá a travertíny a kniha Najkrajšie vrchy.

Kamenné Slovensko, trilógia kníh krásy Slovenska

Trilógia Kamenné Slovensko

Knižná trilógia Kamenné Slovensko je doplnením zaujímavej edície vydavateľstva Dajama, v ktorej sme už mali možnosť spoznať Filmové Slovensko, aj Zelené Slovensko, alebo Stratené Slovensko. Kamenné Slovensko je tvorené troma knihami ,ktoré je možné cez Startlab aj priamo zakúpiť, alebo siahnuť aj po niečom väčšom. Zakúpiť a teda aj tým zároveň podporiť tento projekt, je možné aj zakúpením väčších balíkov.

Za 300 eur si môžete zakúpiť jedno z dvoch „miest“ budúcich krstných otcov. Byť krstným otcom, tým menom, ktoré slávnostne knihu uvádza, nemusí byť na škodu napríklad z hľadiska marketingu. Zámerom projektu je vydanie troch kníh – Vyhasnuté sopky, Bradlá a travertíny Najkrajšie vrchy – pod spoločným názvom KAMENNÉ SLOVENSKO. Knihy nám priblížia naše najkrajšie kamenné zákutia a zavedú nás do vrchov, ktoré tu existujú už od nepamäti.

Trilógia vám predstaví kamennú krajinu Slovenska nielen z vizuálneho a geologického hľadiska, ale aj z turistického pohľadu. Budete mať príležitosť objaviť krásu kamenných lokalít a zároveň sa dozviete o ich histórii, geológii a význame pre Slovensko.

Čo je cieľom tohto  projektu?

Cieľom trilógie Kamenné Slovensko je ponúknuť čitateľom komplexný pohľad na kamenné miesta Slovenska, zdôrazniť ich krásu a historický význam. Knihy sprevádzajú po kamenných lokalitách, aby vás inšpirovali k ich objavovaniu a prenikli do ich tajomstiev.

Vyhasnuté sopky, bradlá a travertíny Slovenska nám ukazujú rôznorodú geologickú históriu krajiny a jej vplyv na miestnu kultúru a prírodu. Najkrajšie vrchy nás zase zavedú na vrcholy a skalné formácie, ktoré tvoria charakteristický panoramatický pohľad na Slovensko. Knihy určené nadšencom geológie, prírody, turistiky a objavovania zaujímavostí nadchnú, pretože nás dokážu oboznámiť s mnohými zaujímavosťami, ale aj miestnymi legendami spojenými s vrchmi, skalami, aj útvarmi. Je toho veľa čo nepoznáme a nechať sa oboznámiť a navigovať nie je na škodu.

Prečo si projekt žiada podporu?

Keďže v poslednom roku sa razantne zvýšili ceny papiera a tlače Váš príspevok nám pomôže pokryť celkové náklady na kvalitný papier a tlač v peknej tvrdej väzbe a časť z nich ponúknuť v spoločnej krabici. Každá z kníh bude mať 160 strán a formát 160 x 235 mm. Knižná trilógia je aktuálne tesne pred tlačou. Podľa popisu vydavateľa na StartLabe sa každá zo zásielok bude zasielať priebežne začiatkom novembra 2023.

Vyhasnuté sopky

Táto kniha nám otvára dvere do sopečnej histórie Slovenska, zameriavajúc sa najmä na obdobie tzv. neovulkanickej éry. Autori nás sprevádzajú geologickými dejinami, ktoré formovali krajinu slovenských Karpát a niektorých nížin v mladších treťohorách a štvrtohorách. Spoznáme nielen sopečné horniny, ako andezity, ryolity, čadiče a ďalšie, ale aj ich význam pre slovenskú prírodu a krajinu. Kniha nás zavedie k atraktívnym turistickým lokalitám, kde môžeme tieto sopečné úkazy obdivovať priamo v teréne.

Bradlá a travertíny

Druhá časť trilógie sa venuje fenoménu bradiel a travertínov na Slovensku. Bradlá, obľúbený cieľ turistov, sú zmapované a popísané vo svojich rôznych regionálnych variantoch. Zároveň sa pozrieme na travertínové útvary, ktoré tvoria unikátne prírodné scenérie. Okrem geologickej perspektívy sa kniha venuje aj turistickým aspektom a námety na túry po týchto fascinujúcich lokalitách.

Najkrajšie vrchy

Tretia kniha tejto trilógie nás zavedie na vrcholy, ktoré tvoria skutočnú okrasu Slovenska. Autori vybrali 41 vrcholov, ktoré považujú za najkrajšie na základe estetických, historických, geologických a turistických kritérií. Táto kniha je subjektívna vo svojom výbere, no ponúka pestrý výber vrcholov, ktoré sú jedinečné v krajinopise Slovenska. Cestovatelia a turisti budú mať možnosť preskúmať tieto nádherné vrcholy a objaviť ich krásu sami.

Viac o podpore trilógie na: https://www.startlab.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu