ZN.SK
Stromy a pralesy Slovenska knižné dvojica projekt

Podporte na StartLabe unikátne knihy Stromy a Pralesy Slovenska

StartLab ponúka možnosť nie len podporiť vydanie a vznik knižnej dvojice Stromy a Pralesy Slovenska, ale investorom-podporovateľom dáva…

Na crowdfundingovej platforme Startlab sa objavil špeciálny knižný projekt venovaný Stromom a pralesom na Slovensku. Jeho sprievodnou úlohou je podporiť iniciatívu Sadíme budúcnosť Nadácie Ekopolis na výsadbu stromov a zelene na Slovensku. Set dvoch kníh, ktoré sú si príbuzné témou, patrí do edície Krásy Slovenska, ktorá už v minulosti zaujala napríklad knihami Filmové Slovensko alebo Stratené Slovensko. Projekt Stromy a Pralesy Slovenska tak zámerne používa veľké písmená, keďže ide o názvy dvoch podobných a predsa tematicky odlišných kníh.

Stromy a pralesy Slovenska knižné dvojica projekt

Dve knihy v jednom obale, obe dokonale mapujú svoju oblasť zelenej prírody Slovenska, ktorú ešte stále dokonale nepoznáme. Vymenovať zachované slovenské pralesy, alebo slávne stromy a ich príbehy zrejme hocikto nezvládne na počkanie. Aj preto knihy, vďaka ktorým sa na túto krásu nezabúda a pominuteľnosť prírody zachytávajú, majú zmysel hneď z viacerých dôvodov a pre nemálo aspektov pohľadu.

Stromy a Pralesy Slovenska na StartLabe

StartLab ponúka možnosť nie len podporiť vydanie a vznik knižnej dvojice Stromy a Pralesy Slovenska, ale investorom-podporovateľom dáva dôležité možnosti spätného získania niečoho, čo nemusí byť bežne dostupné. V tomto prípade StartLab ponúka niekoľko úrovni podpory. Jednou z nich je možnosť prispieť projektu sumou, v ktorej je zahrnutý post krstného otca knihy, alebo osobné stretnutie s autormi. Každý z balíčkov vo výbere však zahŕňa aj možnosť príspevku pre organizáciu, ktorá sa venuje výsadbe stromov.

Stromy a pralesy Slovenska knižné dvojica projekt

Vedeli ste?

  • Že na Slovensku máme viac ako 70 pralesov. Nadchnú svojim ekosystémom, živočíšnymi aj rastlinnými druhmi a zaslúžia si našu ochranu?
  • Že posledných 16. ročníkov ankety Strom roka v sebe zahrnulo naozaj mnoho krásnych stromov. Vďaka nim sa podarilo vzbudiť záujem verejnosti aj o menej známe obce a miesta? Človek by povedal, že ide „len o stromy“. Sú to však aj vždy jedinečné originálne výtvory prírody, či atrakcie s vlastným príbehom. S prepojením, spojením na regionálnu kultúru, dobu v ktorej boli zasadené, alebo legendy, ktoré za stromom, jeho tieňom, konármi, ovocím, či pôvodom stoja a pod.
  • Dodnes sa nejedna obec rada pochváli známymi stromami, ktoré boli súčasťou tejto ankety. Aj tými pred rokmi.
  • Strom, ale aj iný prírodný výtvor, môže mať ochranu štátom, ba dokonca sa tejto ochrany týka aj znenie zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny.
  • Obe knihy Stromy a Pralesy Slovenska pochádzajú z knižnej edície Krásy Slovenska vydavateľstva Dajama. Tu už pár rokov prináša ojedinelé pohľady na krásy Slovenska, akým sa dosiaľ často nevenovalo žiadne vydavateľstvo. Zberateľom krásnych kníh o Slovensku tak edícia prináša často unikátny pohľad na Slovensko. Jeho kuriozity, zaujímavosti a oblasti, ktoré by nemali zostať nepovšimnuté.

Viac na: https://www.startlab.sk/projekty/3281-stromy-a-pralesy-slovenska/

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu