ZN.SK
dážď

Zachytávanie dažďovej vody: výhody pre životné prostredie a vašu peňaženku

Ak hľadáte spôsob, ako môžete urobiť niečo užitočné pre životné prostredie a zároveň ušetriť na účtoch za vodu, zachytávanie dažďovej vody…

Ak hľadáte spôsob, ako môžete urobiť niečo užitočné pre životné prostredie a zároveň ušetriť na účtoch za vodu, zachytávanie dažďovej vody môže byť skvelým riešením. Tento proces je možné realizovať pomocou rôznych typov nádrží a my sa spoločne pozrieme aké výhody jeho praktizovanie prináša.

Rôznorodé využitie

Zachytávanie dažďovej vody je proces, pri ktorom sa voda z vašej strechy zachytáva do nádrže na dažďovú vodu a používa sa na rôzne účely, ako napríklad závlahu, splachovanie toalety alebo filtráciu, ktorá nám otvorí ďalšie možnosti. Tento proces má viacero výhod pre životné prostredie, ale aj pre váš domov. Tá najväčšia je bezpochyby zníženie závislosti na vode z verejných zdrojov, čo znamená zníženie nákladov.

Využívanie dažďovej vody môže byť kľúčové najmä v oblastiach, kde je málo vody a nemôže byť vykopaná studňa.

Typy nádrží na dažďovú vodu

Nádrž na dažďovú vodu môže byť vyrobená z rôzneho materiálu, najčastejšie plast, kov, opracované drevo alebo kameň. Vybrať si taktiež môžete z rôznych veľkostí od pár desiatok až po tisíce litrov. Pre väčšinu domácnosti bude vhodná zlatá stredná cesta v podobe pár stoviek litrov. Výhodou je, že moderné nádrže na dažďovú vodu sa dnes vyrábajú v krásnych dizajnových prevedeniach.

Ako nádrž umiestniť

Inštalácia nádrže na dažďovú vodu je relatívne jednoduchá, ale vyžaduje si niekoľko krokov. Najprv musíte zabezpečiť, že strecha vášho domu je vhodná pre zachytávanie dažďovej vody. Povrch strechy by mal byť priechodný a bez nečistôt, ktoré by mohli poškodiť kvalitu vody. Potom musíte nainštalovať rúry a filtre, ktoré zachytia vodu z vašej strechy a prevedú ju do nádrže. Nakoniec musíte nádrž pripojiť k vodovodnému systému a nastaviť ho tak, aby mohla byť voda z nej použitá pre vaše potreby.

Nakoniec si môžete ku nádržiam zvoliť ľubovoľné príslušenstvo, ako napríklad filter či kohútik.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu