Strešný nosič: praktický doplnok pre pohodlné cestovanie na dlhé trasy

Strešný nosič: praktický doplnok pre pohodlné cestovanie na dlhé trasy

Cestovanie, či už za rekreáciou alebo do práce je z dlhodobého hľadiska pomerne záťažové. Nielen že miniete značné množstvo finančných prostriedkov, ale rovnako aj znečisťujete životné prostredie. Niekoľkohodinové šoférovanie si vyžaduje plné sústredenie a rovnako aj pobyt v nie práve najpohodlnejšej polohe. Určite preto nejde ani o najzdravší spôsob trávenia vášho času. Pri cestovaní s väčším počtom pasažierov je aj komfortná stránka o niečo menej praktická. Ako cestovať bezpečne a pohodlne aj na dlhé trasy?

Strešný nosič

Bezpečnosť a pohodlie

Základom bezpečného cestovania je samozrejme dodržovanie pravidiel cestnej premávky. Vždy je potrebné mať pripravené všetky náležitosti ako je rezerva, lekárnička, či reflexná vesta. Rovnako si pred jazdou treba vždy skontrolovať aj olej, benzín, či tlak v pneumatikách. Doklady o aute, či vodičský preukaz sú tiež nevyhnutnou súčasťou. Počas cestovania na dlhé trasy je potrebné aj zaplatiť si diaľničnú stránku, či nastaviť si navigáciu.

Veľmi podstatné pri cestovaní na dlhé trasy je pohodlie. Pokiaľ so sebou veziete množstvo batožiny, nesmierne praktickým doplnkom je strešný nosič. Existujú rôzne varianty, ktoré sa dajú pripevniť rôznym spôsobom. Tento doplnok je ideálny pokiaľ je auto plné pasažierov a nemáte dostatočne veľký priestor v kufri na uloženie batožiny. Ide o bezpečný a praktický doplnok, ktorý vám nesmierne uľahčí cestovanie na dlhé trasy.

Doplnky do auta

Medzi populárne doplnky do auta na cestovanie patrí napríklad držiak na mobil alebo navigáciu. Môžete sa tak lepšie sústrediť na cestu a pritom sa orientovať podľa GPS. V tomto prípade ide aj o bezpečnostnú stránku jazdy, pretože si môžete sledovať rýchlosť, či napríklad práce na cestách. Rovnako skvelým doplnkom je držiak na nápoje, ktorý je praktickým a účelným kúskom.

Samozrejme netreba zabudnúť ani na kvalitné rádio, ktoré môže spríjemniť cestu na dlhé trasy príjemnou hudbou. Rovnako si však prostredníctvom kvalitného rádia môžete vypočuť podcast, či audioknihu a vzdelávať sa. Veľkú zmenu môžu v starších vozidlách predstavovať aj vyhrievané poťahy na sedačky, alebo napríklad vankúše na cestovanie. Variant je množstvo, treba si len popozerať ako by ste si mohli cestu užiť s väčším komfortom a radosťou, aj pokiaľ máte plné auto pasažierov.

Zdroj obrázka: xalien / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.