ZN.SK
sportova bielizeň

Športová spodná bielizeň pre ženy: nevyhnutnosť pre aktívne ženy

Ženy, ktoré športujú, potrebujú kvalitnú spodnú bielizeň. Moderná podprsenka, pohodlné nohavičky a pevné ponožky sú základ! Zistite, ako…

Najkvalitnejšia športová bielizeň poskytuje aktívnym ženám pohodlie a bezpečnosť pri športe. Športová podprsenka, nohavičky a ponožky by mali byť vyrobené z moderných látok a mať taký strih, aby dokonale na tele sedeli. Športový outfit sa oplatí začať vytvárať práve od spodnej bielizne. Je to vrstva najbližšie k vášmu telu a priamo priliehajúca k vašej pokožke. Správne zvolená športová podprsenka poskytne vašim prsiam potrebnú oporu a optimálnu stabilizáciu. Športové nohavičky zaručia príjemné stlačenie (bez nepríjemného tlaku či zarezávania sa do tela) a ponožky zvýšia komfort používania vašich obľúbených tenisiek.

sportova bielizeň

Zistite, čo vám správne vypasovaná bielizeň môže dať a čím by sa mala vyznačovať.

Prečo je správny výber športového spodného prádla taký dôležitý?

Modernú dámsku športovú spodnú bielizeň tvoria kvalitné podprsenky, nohavičky a ponožky. Športová bielizeň má priamy vplyv na pohodlie pri tréningu, podporuje zdravie, chráni intímne partie tela a môže zlepšiť váš tréningový výkon.

Spoznajte jej najdôležitejšie funkcie a vlastnosti!

  • Podpora a stabilita – športové podprsenky poskytujú prsiam pri fyzickej aktivite dostatočnú oporu a stabilizáciu. To je dôležité najmä pri behu, skákaní a iných aktivitách s vysokou intenzitou. Športové podprsenky majú rôznu mieru podpory, pás pod prsiami a hrubšie ramienka. Správne zvolená športová podprsenka minimalizuje aktivitu pŕs až o 50-60%.
  • Odvod vlhkosti – športová spodná bielizeň je vyrobená z materiálov s vlastnosťami odvodu vlhkosti. Moderné polyestery (New Balance používa hlavne recyklované polyestery!), nylon a elastan sú materiály, ktoré účinne odvádzajú pot, zanechávajú pokožku suchú a chladnú a následne rýchlo vyschnú. Je zárukou najvyššieho komfortu a minimalizácie rizika odrenín či podráždenia.
  • Priedušnosť a ventilácia – športová bielizeň je navrhnutá tak, aby zabezpečila správne vetranie tela pri fyzickej aktivite. Disponuje špeciálnymi sieťkami, ventilačnými panelmi či perforáciami, ktoré umožňujú efektívne prúdenie vzduchu zabraňujúce prehrievaniu tela aj počas tréningu v horúcich dňoch.
  • Dokonalý strih a voľnosť pohybu – športové podprsenky a nohavičky sú ušité z moderných pružných materiálov, ktoré telu dokonale sedia a zaisťujú úplnú voľnosť pohybu.

Prečítajte si, ako sa obliecť na fitness, aby ste zo seba dostali 100 % svojich schopností.

Športové podprsenky pre ženy

Nepochybne najdôležitejším prvkom dámskej športovej spodnej bielizne je podprsenka. Počas tréningu sa vaše prsia pohybujú horizontálne i vertikálne, čo môže spôsobiť veľa nepríjemností, v prípade väčších pŕs aj bolesť. Nestabilizované prsia navyše zaťažujú chrbticu a môžu viesť k nesprávnemu držaniu tela pri jednotlivých cvikoch. Existuje niekoľko rôznych modelov športových podprseniek pre ženy, ktoré sú určené pre rôzne úrovne fyzickej aktivity a rôzne veľkosti pŕs a individuálne preferencie.

Podľa sily podpory / kompresie sa športové podprsenky delia na:

  • light support – športové podprsenky s ľahkou podporou, určené pre aktivity nízkej a strednej intenzity, t.j. jogu, strečing alebo ľahký silový tréning; poskytujú minimálnu podporu poprsia
  • medium suport – športové podprsenky so strednou podporou sú ideálne pre tréning strednej intenzity, t.j. fitness, aerobik alebo beh na krátke trate; poskytujú lepšiu oporu a stabilizáciu prsníka pri dynamických pohyboch
  • high suport – športové podprsenky s vysokou oporou sú určené na intenzívne fyzické aktivity, t.j. beh na dlhé trate a dynamický intervalový tréning; poskytujú optimálnu podporu a znižujú pohyb pŕs počas intenzívneho tré

Pri výbere športovej podprsenky dbajte na správnu veľkosť, vhodné prispôsobenie tvaru pŕs a mieru intenzity fyzickej aktivity. Dôležitý je aj výber podprsenky z kvalitných priedušných materiálov, ktoré zabezpečia dostatočné vetranie a účinný odvod vlhkosti od pokožky pŕs.

Pozrite si ponuku najlepších športových podprseniek pre ženy značky New Balance.

Športové nohavičky pre ženy

Dámske športové nohavičky sú navrhnuté tak, aby vám poskytli pohodlie, podporu a voľnosť pohybu počas fyzickej aktivity. Dobré športové nohavičky sú bielizňou vyrobenou z priedušných a pružných materiálov, ktoré rýchlo odvádzajú vlhkosť od pokožky a rýchlo schnú. Najlepší výrobcovia ponúkajú spodnú bielizeň z high-tech materiálov s dodatočnými antibakteriálnymi vlastnosťami, ktoré pomáhajú kontrolovať nepríjemné pachy a udržiavať lepšiu hygienu intímnych partií.

Vďaka použitiu elastických materiálov a mäkkých plochých švov sa nohavičky dokonale prispôsobia tvaru vášho tela, priľnú k pokožke, no bez nepríjemného tlaku alebo zarývania do pokožky. Vybrané modely nohavičiek vám môžu poskytnúť dodatočnú podporu a kompresiu, napríklad okolo brucha a pása (športové nohavičky s vysokým pásom).

Športová bielizeň

Aké nohavičky si vybrať? Stavte na model, ktorý dokonale vyhovuje vašim individuálnym preferenciám. Športové nohavičky sú dostupné v rôznych verziách, od klasických slipov, cez moderné hipsterky, až po tangá. Vyberte si model, v ktorom sa budete jednoducho cítiť pohodlne. Początek formularza

Športové ponožky – prispôsobte ich štýlu a obuvi

Moderné športové ponožky prinášajú široký výber farieb, vzorov a modelov. Módne závraty? Sústreďte sa! Pri výbere ponožiek dbajte predovšetkým na ich funkčnosť. Môžete si vybrať kompresné ponožky, ktoré budú vašim nohám dokonale sedieť, zlepšia krvný obeh a znížia pocit únavy počas tréningu.

Počas intenzívnych tréningov je dôležité, aby ponožky poskytovali vašim nohám dostatočné vetranie a účinne odvádzali vlhkosť. Ponožky z priedušných materiálov, ako je bavlna, moderný polyester alebo nylon, pomôžu udržať nohy v suchu, vďaka čomu sa minimalizuje riziko odrenín a kurích ôk a vaša športová obuv zostane dlho svieža.

Športová bielizeň

Pri výbere športových ponožiek sa oplatí dbať na kvalitu materiálov, strih, ventiláciu a vhodné vlastnosti, ktoré najlepšie zodpovedajú vašim potrebám a druhu fyzickej aktivity, ktorú vykonávate. Určite si pozrite ponuku módnych športových ponožiek s logom NB!

Najnovšie trendy v športovej spodnej bielizni pre ženy

Športovú spodnú bielizeň pre ženy tvoria moderné produkty vyrobené s použitím technologicky vyspelých materiálov a riešení, ktoré dokonale zodpovedajú potrebám aktívne športujúcich žien a sú v súlade so súčasnými trendmi.

Ponuka športovej bielizne New Balance je tým najlepším dôkazom, že najvyššia funkčnosť môže ísť ruka v ruke s módnym dizajnom! Športové podprsenky New Balance nemusíte skrývať pod oblečením! Dajú sa s úspechom využiť ako priliehavé topy pri tréningoch v posilňovni, cvičení fitness alebo počas teplých dní. NB ponožky tiež nemusíte skrývať v topánkach. Iba ak by ste chceli.

Zdroj foto: newbalance.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu