ZN.SK
Láska hory prenáša film

Láska hory prenáša: počas výroby filmu sa narodilo päť detí!

Na aký film zájsť v máji do kina? Predsa na novú česko-slovenskú komédiu Láska hory prenáša ktorá drží (neoficiálny) rekord v počte…

Na aký film zájsť v máji do kina? Predsa na novú česko-slovenskú komédiu, ktorá drží (neoficiálny) rekord v počte producentských potomkov narodených počas nakrúcania!

Láska hory prenáša v kinách

Romantickú komédiu Láska hory prenáša práve teraz nájdete v kinách, možno ste však netušili, že s láskou súvisí aj rekord, ktorý si na svoje konto pripisuje. Počas trvania projektu, teda od vývoja scenára vo februári 2020 až po distribúciu do kín v máji 2022, sa štyrom producentským rodinám narodilo dohromady až päť detí! Rodičmi sa stali producent Daniel Brogyányi aj producentky Simona Bago Móciková, Radka BabincováKateřina Buzková, pričom posledné dve spomenuté sa s bábätkami dokonca zúčastnili nakrúcania!

Deti v článku Láska hory prenáša film 2022

Láska hory prenáša je už druhým filmom, ktorý sme nakrúcali s dcérou. Tým prvým bola na jeseň 2020 dráma Mariany Čengel Solčanskej Slúžka, v ktorej si dokonca ako trojmesačná aj zahrala. Pri nakrúcaní Láska hory prenáša mala zrovna osem mesiacov a prechádzala separačnou krízou, takže musela byť non-stop pri mne, čo by bolo dosť náročné aj v komforte domova. Bolo ale skvelé sledovať, ako ju všetko zaujíma, je to veľmi zvedavé dieťa,“ hovorí Radka Babincová, slovenská producentka zo spoločnosti Bright Sight Pictures. Jej partnerom a otcom dieťaťa je režisér filmu Jakub Machala, pre ktorého išlo o režisérsky debut na poli celovečerného filmu.

Na výsledku sa podpísala pandémia, ale aj nadšenie

Když jsem byl naplno ponořen do režírování, dcera byla s mojí partnerkou/producentkou filmu Radkou. Většinou jsme se setkali až večer na hotelovém pokoji, oba vyčerpaní z rodičovsko-pracovních povinností. Byli jsme rádi, že jsme vůbec přehodili pár unavených vět a šli spát. Určitě jsem byl ale rád, že jsme na natáčení byli všichni spolu, neumím si představit, že bychom se měsíc neviděli,“ spomína Machala na nakrúcanie, ktoré popri rodičovských radostiach a starostiach komplikovala prebiehajúca pandémia koronavírusu.

Láska hory prenáša film

Na výsledku sa však podpísalo v prvom rade filmárske nadšenie mladých tvorcov, čo potvrdzuje väčšina prvých ohlasov. Filmový kritik Tomáš Rolík v snímke vidí „jeden z vôbec najdiváckejších filmov, aké v našom domácom prostredí vznikli“ a oceňuje hru s rozprávaním príbehu, ktorý sledujeme trikrát – vždy z pohľadu iných postáv. Jeho český kolega Lukáš Loužecký zhrňuje, že si snímka „poradila s romantickou zápletkou trocha inak, pridala do nej dostatok humoru, závoja tajomstva, ale predovšetkým originality.“ Publikum by podľa jeho slov malo odchádzať z kina príjemne prekvapené.

Romantickú komédiu Láska hory prenáša uvádza do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Producentmi filmu sú slovenská spoločnosť Bright Sight Pictures a české DARQ Studio. Realizáciu filmu finančne podporili Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie a ďalšími partnermi filmu sú aj FTV Prima, TV JOJ, Dedoles, Opel či spoločnosť BTK.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu