ZN.SK
Fomula 1 ilustračné zábery

Fomula 1: Kto zastaví Verstappena? Ferrari s Mercedesom!

Preteky Fomula 1 a športovú rivalitu si budete môcť vychutnať už tento víkend v priamych prenosoch na športových staniciach SPORT1 a SPORT2

Nová sezóna pretekov Formuly 1, na ktorú čaká nejeden športový fanúšik, sa nezadržateľne blíži. Napínavé súboje, kvalitné preteky či športovú rivalitu si budete môcť vychutnať už tento víkend v priamych prenosoch na športových staniciach SPORT1 a SPORT2. Pozrite si už teraz, aký priebeh tohtoročnej sezóny F1 očakáva skúsený športový komentátor Števo Eisele.

Fomula 1 ilustračné zábery

Nekonečná zimná prestávka skončila. Fanúšikovia už odpočítavajú posledné hodiny. Nedočkavosť je priamo úmerná napätiu. Kto bude mať v rukách najlepšie karty? Doplatí Red Bull Racing na obmedzenie vývoja? Zamiešajú poradím mierne upravené pravidlá a pneumatiky Pirelli? Kto bude skokanom roka a kto hlási problémy?

Očakávania sú veľké

Superkrátke trojdňové testy v Bahrajne nakreslili pomerne jasný obrázok rozloženia síl. Iste. V testoch môžete hravo skrývať svoju maximálnu výkonnosť. Pozorné oko a detailný pohľad na stopky však nemôžu zásadne klamať. Dvojnásobný šampión Max Verstappen vstupuje do sezóny ako hlavný favorit. Red Bull odhalil svoj monopost ako posledný a od prvých kilometrov diktuje tempo. Ferrari v zime vymenilo šéfa tímu a aktuálne aj hlavného stratéga. Tifosi oslavujú. Opatrne. Problém so spoľahlivosťou pohonnej jednotky by mal byť vyriešený, ale potenciál monopostu s označením SF-23 ešte zďaleka nebol odomknutý. Leclerc so Sainzom nešetria odhodlanosťou.

Podobne Mercedes očakával od seba asi oveľa viac. Čiernym dizajnom, ktorý ušetrí hneď niekoľko dôležitých kilogramov váhy síce ohúril fanúšikov, ale na trati je to zatiaľ stará známa nevyspytateľná diva. Jej skrotenie bude bránou k víťazstvám, ale pravdepodobne aj k vyostrenej internej dynamike medzi Lewisom Hamiltonom a Georgom Russellom. Ako nezávislí fanúšikovia si už chystáme popcorn.

Fomula 1 ilustračné zábery

Síce bez známych mien ako Vettel, Ricciardo či Mick Schumacher, ale zato stále s Alonsom. Vyzerá to tak, že zelený Aston Martin bude šťukou ročníka. Len si predstavte nemilosrdného Alonsa v bitke o pódia. Jeho hlad po úspechoch sa zdá byť nekonečný. Trápením si po roku prechádza opäť McLaren. Landa Norrisa to dokonca od frustrácie dohnalo k úderu päsťou o stenu. O to hustejšia bitka v strede poľa nás čaká a neminie. Alpine, Alfa Romeo, ale aj Alpha Tauri, Haas a Williams delí niečo okolo dvoch desatín. Bláznivé.

Dosť bolo teoretizovania, poďme si vychutnať 73. sezónu kráľovnej motoršportu. A k tomu aj juniorské série, s talentovaným českým pretekárom Romanom Staněkom, ktorý debutuje v šampionáte F2. A to všetko v našich priamych prenosoch na staniciach SPORT1 a SPORT2. Štartujeme už tento víkend.

Števo Eisele

komentátor

O AMC NetworksInternational – Central and NorthernEurope

AMC Networks International – Central and Northern Europe je súčasťou AMC Networks International, jednou z popredných medzinárodných spoločností na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc, ktoré sa zameriavajú na strednú a východnú Európu. Súčasne portfólio AMCNI – Central and Northern Europe ponúka televízne stanice v štyroch žánroch: športové: Sport1, Sport2, SportM; detské: Minimax, JimJam; zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +.

Obsah tematických staníc je vytváraný pre miestnych divákov a trhy v rôznych jazykoch. Je dostupný v celej rade platforiem, vrátane HD služieb, a ponúka verzie pre mobilné telefóny. AMC Networks International (AMCNI) je globálna divízia AMC Networks a je dodávateľom uznávaných zábavných seriálov pre predplatiteľov vo viac ako 130 krajinách. AMCNI zahŕňa globálne značky a tiež  populárne stanice s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií nájdete na www.amcnetworksinternational.com.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu