ZN.SK
Čs komédia Matky, 2021

Komédia Matky zabodovala. Kraľuje ČS rebríčku kín po pandémii

Matky je komédia zo života, ktorá šarmantným a vtipným spôsobom ukazuje, aké je to byť mamou vo svete digitálnych technológií…

Slovenský audiovizuálny priemysel a kultúra vo všeobecnosti to posledný rok a pol nemajú vôbec ľahké. O to viac sa dnes kiná a distribučné spoločnosti tešia z každého divácky úspešného filmu. Dôvod na radosť mali aj tento víkend. Novú komédiu MATKY si totiž počas neho prišlo do kina pozrieť fantastických 13 643 divákov. Ide o vôbec najlepší premiérový výsledok českého a slovenského filmu a zároveň komédie od júna 2020, keď sa kiná po vypuknutí pandémie prvýkrát otvorili.

Čs komédia Matky, 2021

Príbeh štyroch najlepších kamarátok a matiek prilákal do kín počas otváracieho víkendu dvakrát viac návštevníkov ako najúspešnejší český dokument všetkých čias V sieti či cenami ovenčený Šarlatán Agnieszky Hollandovej. Zároveň s výrazným náskokom prekonal doteraz najnavštevovanejšiu „koronovú“ komédiu Takmer dokonalé tajomstvá, ktorú si počas premiérového víkendu prišlo pozrieť 7 744 divákov.

Návštevnosť v kinách

Na porovnanie si uveďme prehľad návštevnosti v otváracom víkende pri ďalších českých a slovenských filmoch, ktoré boli uvedené do kín minulý rok: Bábovky – 6 884 divákov, V sieti – 6 471 divákov, Šarlatán – 6 436 divákov, Meky –  3 943 divákov, Šťastie je krásna vec – 3 425 divákov, Ženská pomsta –  3 108 divákov, Havel – 2 289 divákov, 3Bobule – 2 139 divákov, Bourák – 1 419 divákov, Princezná zakliata v čase – 401 divákov. Premiérový výsledok komédie Matky bol oproti všetkým menovaným  snímkam minimálne dvojnásobný, čo svedčí o atraktívnosti žánru aj témy a je tiež dobrým signálom pre audiovizuálnu kultúru na Slovensku. Naznačuje totiž, že diváci sa postupne začínajú vracať do kín.

Československá komédia Matky

Matky je komédia zo života, ktorá šarmantným a vtipným spôsobom ukazuje, aké je to byť mamou vo svete digitálnych technológií a sociálnych sietí. Film rozpráva príbeh štyroch tridsiatničiek, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery.

Čs komédia Matky, 2021

Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov, ktoré sa po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) snaží zo všetkých síl sama uživiť. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú…

Za úspechom filmu Matky stojí pravdepodobne najmä aktuálny námet, skvelé herecké obsadenie a kvalitné spracovanie. Okrem toho ponúka táto komédia všetkým mamám, no nielen im, možnosť oddýchnuť si od starostí a každodenných povinností, dobre sa zabaviť, načerpať novú energiu či stráviť príjemný čas s priateľmi a blízkymi. A to sú veci, ktoré momentálne asi všetci potrebujeme…

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu