ZN.SK
mobil používaný

Použité telefóny nie sú odpad, ich kúpa je prospešná hneď niekoľkokrát

Na prvé počutie to neznie príliš atraktívne. Mobilné telefóny sa dnes pokladajú už prakticky za spotrebný tovar. Niektorí ľudia musia…

Na prvé počutie to neznie príliš atraktívne. Mobilné telefóny sa dnes pokladajú už prakticky za spotrebný tovar. Niektorí ľudia musia mať nový mobil každý rok. A to dokonca aj takí, ktorí nemajú peniaze na rozhadzovanie. Prečo to robíme a ako to môžeme zmeniť?

mobil používaný

Vo všeobecnosti platí jeden jednoduchý vzorec. Čím viac vecí nakupujeme, tým viac vecí vyhadzujeme. A to platí o všetkom, od oblečenia cez elektroniku až po jedlo. Zahlcujeme tak planétu odpadkami, ktoré nestíhame ani upratovať, nie to ešte recyklovať.

Tento náš neekologický konzumný spôsob života tak výrazne škodí životnému prostrediu. Okrem často skloňovaných plastov však začíname planétu stále viac zavaľovať aj elektronikou, ktorú vyhadzujeme do starého železa.

Elektronický odpad v číslach:

  • V roku 2020 ľudstvo vyprodukovalo takmer 60 ton
  • To je 7,7 kilogramu e-odpadu na každého človeka.
  • Na Slovensku je to dokonca až okolo 13 kg na obyvateľa ročne.
  • Prognóza: v roku 2025 ľudstvo vyprodukuje až 100 ton e-odpadu.

To je 100 ton odpadu, ktorý vieme iba ťažko recyklovať, nerozloží sa, je príliš pevný a obsahuje množstvo toxických a jedovatých látok. A to všetko iba preto, aby sme mali každý rok novučičký telefón.

Použité telefóny? Jednoduché riešenie

Aj v tejto sfére môže každý z nás urobiť malý krôčik, ktorý má v globále silu stať sa veľkým skokom pre celú planétu. Sú to práve second-handy a v elektronike najmä bazáre. Hovoríme o kvalitnom bazárovom predaji elektroniky, ako sú použité mobily. Pretože práve tie vymieňame najčastejšie.

Nemajte pochybnosti. Tí najlepší predajcovia dnes poskytujú ponuku kvalitných, overených a skontrolovaných mobilov, ktoré boli často iba rozbalené, raz zapnuté, prípadne používané veľmi málo. Takýto tovar sa delí do niekoľkých kategórií, od čoho sa odvíja jeho cena aj dĺžka záruky. V niektorých prípadoch ide až o polovičné sumy, pričom máte stále stopercentne funkčný, nepoškodený a originálny produkt.

Takže, ak nepotrebujete nový telefón každý rok, vydržte aspoň dva roky. Ak si už musíte kúpiť nový telefón rok čo rok, ten starý aspoň predajte, nevyhadzujte ho. A ak chcete kvalitný telefón za dobrú cenu, pozrite si ponuku použitých telefónov z výkupu napr. na Mobilonline.sk. Ušetríte vašu peňaženku aj životné prostredie.

Zdroj obrázka: Elnur / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu