ZN.SK
Autosedačka cybex

Detská autosedačka Anoris T i-Size s najvyšším hodnotením bezpečnosti

Výborne hodnotený model. Airbag integrovaný do bezpečnostného pultu autosedačky Anoris T i-Size krehkú hlavu aj krk dieťa chráni…

Detská autosedačka Anoris T i-Size vybavená bezpečnostnými prvkami a airbagmi, získala dosiaľ najvyššie hodnotenie nezávislých testov ADAC, ÖAMTC, Stiftung Warentest a TCS. Niečím takým sa nemôže pochváliť bežná autosedačka. TO, čo sa podarilo v spoločnosti Cybex však možno považovať za dosiahnutie dosiaľ nedosiahnutej úrovne detskej bezpečnosti. Použiteľná je pritom pre deti o dva roky dlhšie, než „hovorí“ štandard. 

„Jazda vpred nikdy nebola bezpečnejšia,“ tak znie ambiciózne motto inovatívnej autosedačky Anoris T i-Size spoločnosti CYBEX, za ktorou stojí podnikateľ Martin Poš. Autosedačka pre deti vo veku od 15 mesiacov do zhruba šiestich rokov ako prvá na svete využíva technológiu celotelového airbagu špeciálne vyvinutého tak, aby v prípade autonehody poskytol maximálne bezpečie a šetrne ochránil všetky krehké partie detskej postavy.

Autosedačka cybex

Niektoré správy uvádzajú tento model ako revolučnú autosedačku. Po získaní absolútneho víťazstva v nezávislých testoch Stiftung Warentest a ADAC sa však toto tvrdenie zakladá aj na reálnych základoch.

Štandard detskej bezpečnosti na vyššej úrovni

Anoris T i-Size nastavuje úplne nový priemyselný štandard v oblasti detskej bezpečnosti. Vďaka integrovanej technológii airbagov poskytuje autosedačka inštalovaná do vozidla v smere jazdy približne o 50 % viac ochrany ako bežné detské autosedačky inštalované v smere jazdy. Navyše v porovnaní s otočnými autosedačkami inštalovanými do vozidla proti smeru jazdy vyniká lepšími bezpečnostnými vlastnosťami v rámci aktívnej aj pasívnej ochrany. Anoris T i-Size ako jediná z tridsiatich autosedačiek testovaných nezávislými inštitúciami Stiftung Warentest a ADAC získala ocenenie „Veľmi dobré“ a v kategórii „Kleinkind plus Kind“ dosiahla s hodnotením 1.5 najlepší celkový výsledok všetkých čias. Nad konkurenciou zvíťazila aj v teste bezpečnosti pri náraze s hodnotením 0.9 a ďalej s hodnotením 1.2 v celkovej kategórii Bezpečnosť.

Autosedačka Cybex

Spôsob, akým by bolo možné v prípade autonehody ochrániť celé telo dieťaťa sediaceho v autosedačke inštalovanej v smere jazdy, začal zakladateľ spoločnosti CYBEX Martin Poš rozmýšľať už pred 15 rokmi. „Po celé desaťročia patria airbagy vo vozidlách k základným bezpečnostným prvkom, ktoré chránia dospelých pasažierov pred vážnymi zraneniami v prípade nehody. Vďaka neúnavnej práci nášho tímu vývojárov a dostupnosti nových technológií sme teraz skutočne hrdí na to, že sa nám na základe tohto historicky jedinečného výsledku dostalo jasné ocenenie od ADAC a StiWa za naše technologické úspechy,“ uviedol zakladateľ a CEO spoločnosti CYBEX Martin Poš. „Otázkou nikdy nebolo či k tomu dôjde, ale skôr kedy.“

Okamžitá reakcia vďaka technológii airbagov

Bežná detská autosedačka inštalovaná v smere jazdy zaisťujúca dieťa pomocou bezpečnostných pásov umožňuje v prípade čelného nárazu stav, kedy je hlava dieťaťa pre silou nárazu hnaná dopredu. Airbag integrovaný do bezpečnostného pultu autosedačky Anoris T i-Size však krehkú hlavu aj krk chráni. Celotelový airbag sa aktivuje počas milisekúnd a roztiahne sa pred dieťaťom do tvaru písmena C. Tento systém poskytuje približne o 50 % väčšiu ochranu v prípade čelného nárazu ako bežné detské autosedačky s pásovým systémom inštalované v smere jazdy.

Anotir T-size Cybex, detská autosedačka

„Ochrana malých detí bola vždy výzvou. Ich hlava je v porovnaní s telom veľká a ťažká s nie úplne vyvinutým krčným svalstvom,“ hovorí riaditeľ vývoja Franz Peleska. „V prípade čelného nárazu je pohyb dieťaťa tlmený veľkou plochou airbagu a dieťa je udržiavané v bezpečnostnej zóne autosedačky, kým dôjde k výraznému posunutiu dopredu. A predovšetkým citlivé oblasti hlavy a krku zostávajú dokonale chránené.“

Nezávislé testy ADAC, ÖAMTC, Stiftung Warentest a TCS

Testy a ich výsledky pri modeli Anoris T i-Size ilustrujú výhody spomínanej novej technológie airbagov. Tá vykazuje lepší výkon aj v porovnaní s konvenčnými autosedačkami otočenými proti smeru jazdy. Hodnotenie výkonu pri náraze v nezávislých testoch ADAC, ÖAMTC, Stiftung Warentest a TCS sa týkalo autosedačky Anoris T i-Size 0,9. Vysoké hodnotiace skóre tohto nezávislého testovania v segmente detských autosedačiek dosiaľ nezískala žiadna iná autosedačka.

Bezpečná jazda

Anoris T i-Size prostredníctvom integrovaného celotelového airbagu prináša aj zvýšený komfort pre celú posádku automobilu. Cestovanie v smere jazdy umožňuje rodičom a deťom jednoduchšiu interakciu, vodičom navyše uľahčuje kontrolu dieťaťa. Anoris T i-Size rieši ľahší nástup a výstup z autosedačky a tiež sa veľmi jednoducho inštaluje do vozidla – pomocou LED indikátorov a zvukových signálov aktívne navádza rodičov k správnej inštalácii. Palubný bezpečnostný asistent ich navyše upozorní, ak pri usadzovaní dieťaťa do autosedačky a jeho zabezpečení dôjde k preskočeniu niektorého z hlavných krokov postupu.

Anoris T iSize Cybex

Autosedačka bola vyvinutá v súlade s normou UN R129/03 a je vhodná pre deti s výškou od 76 centimetrov. Model je možné veľmi ľahko prispôsobiť podľa individuálneho rastu dieťaťa a je možné ho používať do dosiahnutia výšky 115 centimetrov alebo maximálnej hmotnosti 21 kilogramov, čo zodpovedá veku zhruba šiestich rokov. Oproti bežným autosedačkám s bezpečnostným pultom či inštaláciou proti smeru jazdy, ktoré sú štandardne navrhnuté pre deti do štyroch rokov, tak Anoris T i-Size predlžuje dobu vhodnú na používanie autosedačky o dva roky. S ohľadom na túto skutočnosť bol navrhnutý veľkorysý priestor pre nohy, aby aj väčšie deti mali na cestách tú najvyššiu úroveň pohodlia. Autosedačku je možné zároveň nastaviť do troch polôh pre čo najsladší spánok počas dlhších ciest.

Anoris T i-Size je k dispozícii v slovenských obchodoch za cenníkovú cenu 749,95 EUR. O niečo viac podrobností o spomínanej detskej sedačke CYBEX Anoris T i-Size nájdete na: https://cybex-online.com

Krátko o spoločnosti CYBEX

Firma založená v roku 2005 je celosvetovo známa pre svoj ikonický dizajn, inovatívne technológie, funkčnosť a prvotriedne bezpečnostné prvky všetkých svojich produktov pre štýlových rodičov. Cieľom výrobkov značky CYBEX je dokonale zapadnúť do životného štýlu rodičov, aj preto spoločnosť rada prekvapuje jedinečnými módnymi kolekciami, ktoré čerpajú inšpiráciu z najnovších trendov a prinášajú do rodičovstva prvky haute couture.

Produkty vyrobené spoločnosťou Martina Poše si zamilovali svetové celebrity, ktoré sa nezriedka na kolekciách samy podieľajú – svoju kolekciu v spolupráci s CYBEX navrhla napríklad topmodelka Karolína Kurková či americký hudobník DJ Khaled. V roku 2014 sa nemecká firma CYBEX spojila s Goodbaby International Holding Limited.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu