ZN.SK
Film Belfast

4. mája začína Minifestival európskeho filmu 7×7 a oceňované tituly

V stredu 4. mája 2022 sa v bratislavskom kine CINEMAX BORY otvorí v poradí už 16. ročník putovného Minifestivalu európskeho filmu 7×7

V stredu 4. mája 2022 sa v bratislavskom kine CINEMAX BORY slávnostne otvorí v poradí už 16. ročník putovného Minifestivalu európskeho filmu 7×7, ktorý potrvá až do 18. mája 2022 a ktorý ponúkne skvelé filmy vo vašom meste zadarmo!

Film Belfast

Minifestival prináša najlepšie európske filmy do regiónov. Máte možnosť vidieť 7 skvelých európskych titulov podporených z programu EÚ Kreatívna Európa – MEDIA v 7 slovenských mestách. Začína sa v Bratislave, odkiaľ prehliadka poputuje cez Košice, Prešov, Banskú Bystricu, Nitru, Žilinu až po Trnavu.

Film Quo Vadis

Foto z filmu Quo Vadis

Oceňované filmy ako jeho súčasť

Tento rok uvidíte oceňované tituly ako drámu BELFAST režiséra Kennetha Branagha (Veľká Británia, 2021), ktorý si odniesol Oscara aj Zlatý glóbus za najlepší pôvodný scenár, životopisný historický príbeh BENEDETTA režiséra Paula Verhoevena (Francúzsko, 2021), romantickú sci-fi komédiu MILUJ SVOJHO ROBOTA, režisérky Marie Schrader (Nemecko, 2021), ostatný film Pedra Almodóvara PARALELNÉ MATKY (Španielsko, 2021), vojnovú drámu nominovanú na Oscara QUO VADIS, AIDA? Režisérky Jasmile Žbanić (Bosna a Hercegovina, Rakúsko, Rumunsko, Holandsko, Nemecko, Poľsko, Francúzsko, Turecko, Nórsko, 2020), hviezdne obsadenú drámu o sile lásky SUPERNOVA pod režisérskou taktovkou Harry MacQueena (Veľká Británia, 2020), a napokon aj slovensko-český (2021) životopisný film ocenený Českým levom o československej atletickej legende ZÁTOPEK režiséra Davida Ondříčka.

Zátopek, životopisný film o Emilovi Zátopkovi

foto z filmu Zátopek

Diváci sa môžu pripojiť k najväčšej filmovej porote v Európe, a to hlasovaním o víťazovi Ceny publika LUX, ktorú udeľuje Európsky parlament a Európska filmová akadémia – hlasovať je možné online do 25.5.2022 na stránke: https://luxaward.eu/sk#voting.

Organizátorom festivalu 7×7 je kancelária Creative Europe Desk Slovensko v spolupráci so zastúpením Európskej komisie na Slovensku, Európskym parlamentom, Europe Direct, a Continental film.

Viac informácií nájdete na webovom sídle kancelárie Creative Europe Desk Slovensko www.cedslovakia.eu

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu