ZN.SK
Mozog inteligencia

TOP 7 najinteligentnejší ľudia dnešnej doby na svete

Viete, čo dokázali iní so svojou inteligenciou a kam to dotiahli? Týchto sedem údajne najinteligentnejších ľudí súčasnosti váš možno budú v niečom aj inšpirovať.

Mať nálepku najinteligentnejší môže znamenať pozitívum aj negatívum. Byť múdry svojho času nebola žiadna výhra. Byť múdry dnes a využiť šance znamená byť mimoriadne úspešný a aj bohatý. Viete, čo dokázali iní so svojou inteligenciou a kam to dotiahli? Týchto sedem údajne najinteligentnejších ľudí súčasnosti váš možno budú v niečom aj inšpirovať.

Údajne najinteligentnejší medzi múdrymi

Mozog inteligencia

7. Garry Kasparov

Tento ruský šachový veľmajster narodený v roku 1963 sa môže pýšiť svojím IQ 190. Vo svojich 22 rokoch sa stal najmladším majstrom sveta. V roku 2005 ukončil svoju šachovú kariéru, za ktorú sa stal päťkrát po sebe majstrom sveta. V súčasnosti vystupuje ako ruský opozičný politik a postupne odmietač šialenej politiky Putina. Je tiež autorom knihy, ktorá sa venuje protiputinovskej politike.

6. Mislav Predavec

Už od útleho veku bol výnimočný. V 3 rokoch čítal publikácie – Alan Ford, ako 4-ročný ovládal všetky európske hlavné mestá a vedel prediskutovať celú dennú tlač. Mislav Predavec je 48-ročný chorvátsky profesor matematiky a počítačovej vedy v Záhrebe, taktiež je vlastníkom a riaditeľom obchodnej spoločnosti. Založil spoločnosť GenerIQ a zároveň je jej prezidentom. So svojím IQ 192 patrí do TOP 7 najinteligentnejší ľudí na svete.

5. Rick Rosner

Rick Rosner je 55-ročný Američan, ktorý má IQ 192. V minulosti sa živil ako barový vyhadzovač, čašník na kolieskových korčuliach, striptér a predvádzal svoje nahé telo ako model. V súčasnosti je nezamestnaný a venuje sa písaniu svojej autobiografii. Navštevuje viacero posilňovní a každý deň konzumuje viacero piluliek, pretože chce dosiahnuť dlhovekosť. Najinteligentnejší? Možno, ale že by pomohli pilulky? Aké pilulky?

4. Dr. Evangelos Katsioulis

Tento 39-ročný Grék v súčasnosti pracuje ako psychiater. Má viacero titulov a to nielen v oblasti filozofie ale aj psychlofarmakológie a lekárskych výskumov technológií. Taktiež je dobrým plavcom, venuje sa maliarstvu a veľa cestuje. Je zakladateľom WIN – World Intelligence Network a tiež je súčasťou dobrovoľného tímu na podporu nadaných Grékov. Medzi najinteligentnejších ľudí sa dostal vďaka svojmu IQ, ktoré je 198.

3. Kim Ung Yong

52-ročný Kim Ung Yong sa narodil v Severnej Kórei v marci 1963. Kvôli jeho IQ 210 sa dostal do Guinessovej knihy rekordov. Bol ,,zázračné dieťa“, hovoriť začal vo svojich šiestich mesiacoch. V troch rokoch ovládal čítanie vo viacerých cudzích jazykoch, ktorými sú japončina, kórejčina, nemčina, angličtina. V 4 rokoch ovládal cca. 2000 anglických a nemeckých slov. Písal poéziu v čínštine a kórejčine a vydal aj 2 krátke zbierky básní a esejí. Kim bol v roku 1967 zapísaný na Grant High School.

V 5 rokoch v japonskej televíznej relácii očaril hostí riešením diferenciálnych rovníc a písaním básní vo viacerých jazykoch – angličtina, mandarínska čínština, španielčina, vietnamčina, japončina, kórejčina. Doktorandské štúdium z tepelnej a jadrovej fyziky študoval v roku 1970 na Colorado School of Mines. Kim pôsobil ako vedecký pracovník pre NASA. Po návrate do Južnej Kórei začal študovať stavebníctvo. Prednáša na Chungbuk National University a od roku 2014 je mimoriadnym profesorom Shinhan University.

2. Christopher Hirata

V Ypsilanti – Michigan, sa v roku 1982 narodil druhý najinteligentnejší človek sveta Christopher Hirata, ktorého IQ je 225. V 13 rokoch získal na Medzinárodnej fyzikálnej olympiáde zlatú medailu, bol prvým Američanom, ktorý také niečo dosiahol. Študoval na Princeton University astrofyziku vo veku 18 rokov. Pracuje pre NASA, kde sa podieľa na výskume týkajúceho sa kolonizácie Marsu.

1. Terrence Tao

Najinteligentnejší človek na svete je podľa niektorých rebríčkoch Terrence Tao s IQ 230. Narodil sa roku 1975 v Adelaide v Južnej Austrálii, v súčasnosti však žije v Los Angeles. Od 9 rokov sa zúčastňoval kurzov vysokoškolskej matematiky. Je najmladším víťazom všetkých troch medailí na Medzinárodnej matematickej olympiáde. V 16 rokoch mal bakalárske aj magisterské tituly z Flinders University. Pod vedením Eliasa Steina získal vo veku 21 rokov doktorát z Princeton University.

Stal sa najmladším profesorom na UCLA vo svojich 24 rokoch. Terrence Tao a Jean Bourgain dostali v roku 2012 Crafoordovu cena od Kráľovskej švédskej akadémie vied v oblasti matematiky. Publikoval viac ako 250 vedeckých prác a 17 kníh. V súčasnosti pracuje ako profesor na Kalifornskej univerzite.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu