ZN.SK
Sviňucha a záchrana delfín

Sviňucha prosila o pomoc. Radšej sa zabila, než ju ulovia

Sviňucha, delfínovitý druh morského cicavca, v Japonsku vďaka lovu nemá na ružiach ustlané. Posledný prípad ich lovu dojíma. Sviňucha na ňom prosí o pomoc.

V Japonsku sa odohral tragický príbeh sviňuchy, delfínovitého cicavca, ktorý sa v zátoke, lepšie povedané v rybárskej pasci, rozhodla zabiť sama seba skôr, ako ju ulovia rybári. Dá sa tiež povedať, že do pasce nahnané sviňuchy už nemali kam ujsť. Jedna z nich sa tak pokúsila o zúfalý krok požiadať o pomoc ľudí postávajúcich priamo pri brehu pre čo najlepšie zábery a fotografie. Vyšla na kamenný breh bez ohľadu na to, že ju ostré skaly zranili. Niektoré články k videu uvádzajú, že sa jej samej podarilo úspešne zabiť.

Sviňucha a záchrana delfín

O inteligencii delfínovitých cicavcov nemôžeme pochybovať. Viaceré výskumy priniesli údaje o tom, že svoju hlavu používajú aj na vzdelávanie, nie len riadenie sa inštinktami. V Japonsku je súčasťou gastronómie aj tento druh cicavcov, ktorý len mylne nazývajú niektoré médiá rybou. Smutné video sa objavilo na webe.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu