Sviňucha prosila o pomoc. Radšej sa zabila, než ju ulovia

Sviňucha prosila o pomoc. Radšej sa zabila, než ju ulovia

V Japonsku sa odohral tragický príbeh sviňuchy, delfínovitého cicavca, ktorý sa v zátoke, lepšie povedané v rybárskej pasci, rozhodla zabiť sama seba skôr, ako ju ulovia rybári. Dá sa tiež povedať, že do pasce nahnané sviňuchy už nemali kam ujsť. Jedna z nich sa tak pokúsila o zúfalý krok požiadať o pomoc ľudí postávajúcich priamo pri brehu pre čo najlepšie zábery a fotografie. Vyšla na kamenný breh bez ohľadu na to, že ju ostré skaly zranili. Niektoré články k videu uvádzajú, že sa jej samej podarilo úspešne zabiť.

Sviňucha a záchrana delfín

O inteligencii delfínovitých cicavcov nemôžeme pochybovať. Viaceré výskumy priniesli údaje o tom, že svoju hlavu používajú aj na vzdelávanie, nie len riadenie sa inštinktami. V Japonsku je súčasťou gastronómie aj tento druh cicavcov, ktorý len mylne nazývajú niektoré médiá rybou. Smutné video sa objavilo na webe.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.