ZN.SK
Pizza donáška jedla

Spoločné stravovanie: vyhľadávače reštaurácií a ponuky jedál

Internetové vyhľadávače reštaurácií a ponuky jedál na Slovensku. Kde vyhľadávate jedlá a kde si môžete objednať jedlo až priamo domov odkiaľkoľvek?

Svoje osobité miesto majú na internete portály zamerané na vyhľadávanie jedál a reštaurácií. Mnohé z nich totiž nemuseli vynakladať veľké prostriedky do marketingu, pretože ľudia z dôvodu vysokého dopytu najmä z pracovného prostredia veľmi rýchlo osvojili adresu ako aj používanie. Po vzniku niektorých väčších sa priebežne každý rok objaví približne 5 pokusov o vytvorenie podobného formátu, avšak bez úspechu. Zostavili sme zoznam portálov, ktoré sa dlhodobo držia medzi populárnymi a navštevovanými.

Pizza donáška jedla

Slovenské gastro portály

  • Obedovat.sk – historicky najúspešnejší portál zameraný na vyhľadávanie reštaurácií a aktuálnej ponuky. Portál odkúpila pred rokom indická spoločnosť Zomato za slušnú čiastku a stal sa jej súčasťou v rámci ďalších portálov vo viacerých krajín sveta.
  • http://restauracie.sme.sk/restauracie/vyhladavanie/
  • http://restauracie.etrend.sk/
  • http://menucka.sk/lokality
  • http://menu.atlas.sk/hladaj/
  • http://bistro.sk – na Slovensku najväčší systém sústredenia najväčšieho počtu reštaurácií spoločne zapojených do jedného donáškového systému. Bistro.sk pod sebou združuje veľké množstvo reštaurácií a donáškových služieb s vyhľadávaním podľa bydliska. Zákazník tak má všetko po ruke na jedinom mieste spolu s cenníkom a možnosťou priamej platby.
  • http://www.kamnapivo.sk/ – známy portál je vyhľadávačom barov, reštaurácií a ďalších pohostinstiev primárne zameraných na pivo a nápoje.
  • http://bookio.sk/restauracie – portál Bookio umožňuje rezervovať stôl v reštauráciách, ktoré sú zapojené do tohto systému.
  • Gastronómii sa však venujeme aj my na ZN.SK v sekcii Gastro. V menu nájdete sekciu GASTRO v časti Zdravie a štýl (umiestnenie aktuálne v čase záveru roka 2015).

(Text bol súčasťou vlastnej písomnej práce bez zdrojov, vychádzajúci z osobného prehľadu. Ďalšia reprodukcia je vyhradená)

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu