ZN.SK
Chris Sharma

Extrémni športovci sveta: Chris Sharma

Chris Sharma má povesť jedného z najlepších horolezcov na svete. Preslávil sa vďaka takmer nadprirodzeným schopnostiam a neuveriteľným prvým výstupom na niekoľko dosiaľ nezdolaných vrcholov

Chris Sharma má povesť jedného z najlepších horolezcov na svete. Preslávil sa vďaka takmer nadprirodzeným schopnostiam a neuveriteľným prvým výstupom na niekoľko dosiaľ nezdolaných vrcholov. Odysea rodáka z kalifornského Santa Cruz vedie posledných 20 rokov krížom krážom po svete. Jeho cieľom je nájsť a pokoriť najkrajšie a najnáročnejšie skaly. Spopularizoval niekoľko spôsobov lezenia vrátane boulderingu, športového lezenia alebo disciplíny zvanej psicobloc, ktorá zahŕňa zliezanie útesov na ostrove Mallorca – bez istenia lanom, iba s hlbokým oceánom pod sebou.

Chris Sharma

Sharma si nedávno otvoril lezecké centrum Sharma Climbing BCN v Barcelone. Je hlavným dizajnérom lezeckých topánok Evolve a má na konte niekoľko ďalších ocenených modelov. Je zakladateľom prvej a jedinej súťaže lezenia po útesoch nad hlbokou vodou v Spojených štátoch názvoch Psico Bloc Masters.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D.

Oficiálne osobné stránky: http://www.chrissharma.com/
Instagram: https://www.instagram.com/chris_sharma/?hl=sk
Facebook: https://www.facebook.com/sharmaclimbing/
Foto: oficiálne stránky

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu