ZN.SK
Václav Neuer

Hľadaný spisovateľ Václav Kincl a pseudonym Václav Neuer

Spisovateľ Václav Kincl, ktorého polícia hľadá v súvislosti s jeho minulosťou a údajnou spoluprácou s mafiou, písal ako Václav Neuer.

Spisovateľ Václav Kincl, ktorého polícia hľadá v súvislosti s jeho minulosťou a údajnou spoluprácou s organizovaniu skupinou známou ako Takáčovci, pod svojim menom nepísal. Našli by ste ich pod pseudonymom Václav Neuer, ako už stihli prezradiť všetky slovenské denníky aj niektorí blogeri. V prvé dni prevalenia záujmu polície sa aj objavovalo toto meno v médiách, dnes už sa spomína len „Kincl“. Celkom na začiatku to bol len Václav K.

Václav Neuer

Jeho prvý román Krkavčí súd bol debutom, ktorý vyvolal záujem ľudí o jeho meno a ďalšiu tvorbu. Následne, keď sa objavil len pred niekoľkými týždňami ďalší román „z pera“ Václava Neuera, niektorí ľudia celý zhon okolo osoby skutočného autora Václava Kincla pokladali za akési novodobé promo. Šlo len o náhodu, že sa autor celkom novej vydanej knihy ocitol v hľadáčiku polície. Či napíše tak skoro aj ďalšie knihy je teraz otázne, aj keď vôbec nie nemožné. Keďže však nejde o žiadne béčko, ďalšia kniha v poradí by bola určite vítaná.

Václav Neuer a Vražda s pridanou hodnotou

Kriminálny príbeh Vražda s pridanou hodnotou ponúkne pomerne slušný pohľad na prácu polície. Keďže samotný Kincl bol niekoľko rokov aktívnym policajtom (Pluska ho nazvala špičkovým policajtom), ba dokonca ho aj v nemenovanej televízii uviedli ako „kolegu Dominika Dána“, ktorým aj naozaj bol, písalo sa mu o práci polície a vyšetrovacích postupoch ľahšie. Venoval sa prípadu, ktorý mal byť inšpirovaný skutočnými udalosťami. Popísať sa mu ich podarilo tak dobre, že vám prípad mohol pripadať celý reálny. Žiadne fiktívne mestá, ale Bratislava, Trnava či iné mestá aj s konkrétnymi miestami s akými sa reálne môžete stretnúť, len nie s aj s rovnakými ľuďmi. Kniha je vyšetrovaním vraždy bez tela. Čitateľ sa ďalej stretne s ďalším vyšetrovaním a s ďalšími udalosťami, ktoré len spestria celkovú zápletku.

Neokúkaný vyšetrovací tým a vzťahy sú ľahko predstaviteľné. Ich práca dáva zmysel, logiku, aj nutnú postupnosť. Žiadne CSI, ktoré za jediný diel dokáže všetko. Autorovi sa podarilo skĺbiť niekoľko rôznych akcií a vyšetrovaní do jediného krimirománu a vďaka dobre zvládnutému popisu máte možnosť byť priamo v lesoch, pri vyšetrovaní, aj pri jednotlivých činoch. Dokonca sa tu objaví spojitosť aj s jednou súčasnou záhadou a nevyjasneným prípadom, ktorý je nakoniec možno len náhodou podobný.

Kvality autora sú nepochybné

Nie každý policajt vie písať a môže písať. Podarilo sa to autorovi, ktorý píše pod pseudonymom Dominik Dán. Ale aj Václav Kincl dokázal, že ovláda majstrovstvo slova a písania. Zo slovenských kriminálnych príbehov totiž nevyznieva nijako lacno, nedokonalo, alebo len nanútene.

Vypočujte si ukážku z knihy:

Niekoľko minút z knihy predčítaných ako ochutnávka. Pomocou embed kódu je možné podobné ukážky voľne šíriť. Pre spustenie je nutné kliknúť na oranžovú ikonu. Kniha momentálne v uvádzacej zľave 20% na bux.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu