ZN.SK
klauni a šialenstvo

Šialenstvo ako v Kingovej knihe: vo svete strašia klauni

Klauni. Všade odporní klauni. Román Stephena Kinga s názvom To (It) vo svete rozpútal šialenstvo. Niekoľko mladých nadšencov sa preoblieklo za klaunov…

Klauni. Všade odporní klauni. Román Stephena Kinga s názvom To (It) vo svete rozpútal šialenstvo. Niekoľko mladých nadšencov sa preoblieklo za klaunov a keďže pri určitom vzhľade stačí stáť na ulici v maske, úspešne vyvolávali strach. Austrália, Británia, Nový Zéland či USA sa stali miestami, kde polícia chytila niekoľkých mladíkov za vandalstvo. Vyvolávanie strachu u detí a ľudí skrátka pochopiteľne zalarmovalo políciu. Niektorí z nich dokonca vyzbrojení mačetou prekvapili nič netušiacich ľudí na parkoviskách a na nočných uliciach.

klauni a šialenstvo

Neprekvapivo mládež

Tí, ktorí sa do masiek klaunov obliekajú, sú najmä mladí. Kým niektorí z nich to robia zo zábavy, iní sú fascinovaní reakciami ľudí, no stále sú medzi nimi aj tí, čo to robia pre sledovanosť youtube kanálu. Veď príprava takej masky a plánovanie niečo stojí. Video však ťažko zavesia len tí, na ktorých pred infarktom volali políciu. Na druhej strane, príležitosť klaunskej anonymity môže naozaj prebudiť šialenca, ako v knihe kráľa hororu Kinga, čiže kde máte záruku, že tá zdvihnutá mačeta nepretne o pár sekúnd niečo, čo chce zostať celé?

Halloween sa blíži

Masky strašidelných verzií klaunov s ostrými zubami sa dajú pomerne ľahko kúpiť a sú práve teraz v bežnom predaji. Blíži sa Halloween a tým nastane príležitosť na tieto masky ešte vo väčšom meradle. Najväčším spúšťačom je však úspech knihy To, ktorá dokonca prilákala k čítaniu aj ľudí, čo nikdy nič mimo školy neprečítali. Stephen King je ostatne mimoriadne populárny autor aj u nás a kniha sa u nás bude predávať až o niekoľko týždňov. Na Slovensku síce Halloween nestihneme, no kniha vychádza na Mikuláša. Nuž a keď už vypuklo toto šialenstvo, niet sa čomu diviť, že McDonald´s sťahuje z reštaurácií svojho šaša Ronalda. Údajne dočasne.

Jednoduchý vyvolávač strachu

Klauni nie sú zábavní pre každého. Existuje diagnostikovaný odborne uznávaný pojem kaulrofóbia, ktorý pomenúva strach z klaunov. Akýkoľvek pomaľovaný šašo má byť zábavný len pre svoj vzhľad a farby? Tých, ktorí trpia touto fóbiou, prepadne stav úzkosti až panika. Stačí pohľad alebo prítomnosť pri tomto papagájovi. Ľudia s odporom voči klaunom si nemyslia, že je zábavný. Po týchto udalostiach počet kaulrofobikov ešte narastie.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu