ZN.SK
žabiak Romeo Telmatobius yuracare posledný svojho druhu

Žabiak Romeo je posledný svojho druhu, Júliu hľadá aj na internete

Žabiak Romeo, predstaviteľ mimoriadne ohrozeného živočíšneho druhu, vodnej žaby s latinským názvom Telmatobius yuracare, nemá partnerku s ktorou by sa mohol postarať o zachovanie svojho druhu

Prírodovedci z Bolívie sa nevzdávajú. Žabiak Romeo, predstaviteľ mimoriadne ohrozeného živočíšneho druhu, vodnej žaby s latinským názvom Telmatobius yuracare, nemá partnerku s ktorou by sa mohol postarať o zachovanie svojho druhu a aj vlastné potomstvo. Ide tak o jediný známy druh na svete. Vedci a bádatelia, ktorí sa rozhodli nájsť mu samičku, prehľadávajú močiare a lesy bolívijských pralesov v záujme nájsť mu samičku. Musia sa pritom poponáhľať.

žabiak Romeo Telmatobius yuracare posledný svojho druhu

Toto úsilie už nejaký čas trvá a až teraz vznikol aj internetový profil na internetovej zoznamke, ktorá zverejnila úsilie odborníkov verejne. Sú si vedomí, že zrejme takýmto spôsobom neoslovia verejnosť, aby sa odhodlali samičku nájsť, ale skôr upozornia na zmenšujúci sa životný priestor, ktorý má na svedomí vyhubenie tohto druhu. Video je zároveň príležitosťou, ako získať peniaze na hľadanie jeho partnerky, ktoré nie je lacné. Romeo má už dnes 11 rokov. Telmatobius yuracare sa však môže dožiť len okolo 15 rokov, takže o pár rokov môže kedykoľvek uhynúť a bez partnerky.

žabiak Romeo Telmatobius yuracare posledný svojho druhu

Odkaz na zoznamku a profil žabiaka Romea: https://www4.match.com/partner/profile/romeo

Telmatobius yuracare, posledný svojho druhu

Telmatobius yuracare je vodný druh žaby, ktorý má žiť len na území Bolívie. Jej prirodzeným životným prostredím majú byť subtropické a tropické vlhké lesy a sladkovodné močiare. Tento druh žaby je vysoko ohrozený pre neustále zmenšovanie jeho životného prostredia. Za posledných 10 rokov sa nepodarilo nájsť žiaden živý druh a Romeo je tak posledný známy. Žije v Bolívijskom prírodovedeckom múzeu v Cochabambe.

Foto: Match.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu