ZN.SK
záchrana dát, DiskDigger

Poškodené pamäťové karty: ako zachrániť dáta či zmazané fotky?

Obnovenie fotografií, či dát zo zmazanej pamäťovej karty, disku, či vôbec zachrániť poškodený USB kľúč a pamäťovú kartu je komplikované, inokedy ľahké…

Obnovenie fotografií, či dát zo zmazanej pamäťovej karty, disku, či vôbec zachrániť poškodený USB kľúč a pamäťovú kartu je komplikované, inokedy ľahké. Záleží od toho, či ide o softwarovú chybu, ktorá sa dá zachrániť aplikáciami. Iné je, ak ide o hardwarovú chybu, kedy je nutné diely rozobrať a pokúsiť sa ich použiť na podobnom zariadení, na ktorom pôjde dáta zachrániť. Keďže opakovane pracujeme s aplikáciami na záchranu dát z diskov, od záchrany dát na menších vymeniteľných úložných zariadeniach to vôbec nemá ďaleko. Získať zmazané dáta sa dá aj pomocou týchto aplikácií.

záchrana dát, DiskDigger

DiskDigger

Veľmi jednoduchá, rýchla a priateľská aplikácia je skvelá na zobrazenie toho, či vôbec je niečo možné zachrániť. Zachrániteľné dáta vám zobrazí, no nezachráni v bezplatnej verzii. Na to, aby ste súbory mohli získať späť potrebujete plnú verziu aplikácie, ktorá stojí 14,99 EUR. Nekupujte však plnú verziu skôr, ako ste nevyskúšali aj iné aplikácie a vôbec preverili, či sa na karte ešte niečo zachrániteľné nachádza. Program je jednoduchý na ovládanie a zvládne ho hocikto.
TYP PROGRAMU: TRIAL
DOWNLOAD: http://diskdigger.org/download

záchrana dát, getdataback

GetDataBack

Aplikácia, ktorá má komplikovanejšie ovládanie, takže na jej ovládanie budete potrebovať o niečo viac znalostí, či len snahu o jej pochopenie. Riešená je viac cez odkazy v čítanom texte. Po vizuálnej stránke je aplikácia menej moderná, avšak zvláda obnovu partícií, či obnovu dát, ktoré sa podarilo stratiť zmazaním, či poškodením. Plná verzia stojí pomerne dosť, 79 dolárov.
TYP PROGRAMU: TRIAL
DOWNLOAD: https://www.runtime.org/data-recovery-software.htm

PCI File Recovery

Pomerne dobre známy program na obnovu zmazaných dát. Ide o rýchly, jasný a prehľadný program. Najmä jeho prednosťou je, že je celkom zadarmo a pracuje s FAT aj NTSF. Dokáže obnoviť niektoré zmazané dáta aj poškodené dáta. Ovládanie bude potrebovať určité zoznámenie.
TYP PROGRAMU: ZADARMO
DOWNLOAD: http://pc-inspector-file-recovery.en.softonic.com/

EaseUS Data Recovery

Úspešný je program umožňujúci čiastočnú záchranu dát bezplatne. Viac však zachránite len pomocou plnej verzie programu. Poskytuje jednoduché ovládanie, poradí si s rôznymi diskami, dokonca aj pamäťou v telefóne samotnom bez karty. Stratené partície a sliedenie po diskoch, ktoré ste mali už za mŕtve mu ide pomerne dobre. Občas však môžete zažiť prekvapenie, kedy počas načítavania obsahu karty zobrazuje počet súborov a vo finále zobrazí prázdnu kartu. S týmto problémom sa stretnete, pokiaľ na pamäťovej karte máte dáta záhadne premenované na nekopírovateľné názvy súborov.
TYP PROGRAMU: TRIAL
DOWNLOAD: http://www.easeus.com/

Wondershare Data Recovery

Veľmi dobrý nástroj na vážne poškodenia súborov a celého formátu kariet je Wondershare Data Recovery. Na škodu tohto programu je, že pôsobí dojmom pochybností, alebo skôr aplikácie, ktorá je vyrobená za účelom dostania sa do vášho počítač. Distribuujú ju totiž cez stránky prekladané do slovenčiny automatickým prekladačom. Nejde o žiadne pochybné stránky, len systém prekladu. Aplikácia nie je bezplatná, pokiaľ chcete zachrániť viac ako 100 MB dát. Bezplatne totiž zachráni len 100 MB. Viac už je nutné zaplatiť. Pri poškodení SD karty s fotografiami je plná verzia za 39 EUR, prípadne aplikácia na záchranu dát rôzneho druhu je plná verzia za 54 EUR.
Aplikácia si poradí s niektorými druhmi poškodenia, s ktorými si neporadia predošlé aplikácie.
TYP PROGRAMU: TRIAL
DOWNLOAD: http://sk.wondershare.com/….-micro-sd-card.html

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu