ZN.SK
Rollei akčná kamera Actioncam 420

Rollei Actioncam 420: kamera aj do vody a na potápanie

Kamera do vody vám musí vedieť vyhovieť, keď chcete mať v rukách ľahký a odolný nástroj na záznam celej zábavy pod hladinou aj nad ňou. Otestovali sme akčnú kameru Rollei Actioncam 420

Akčnú kameru Rollei 420 sme si už predstavili vo všeobecných článkoch a recenzii. Využiť takúto kameru najviac dokážete na lyžiarskom svahu na prilbe, pod vodou, pri potápaní, pri bláznení, alebo pri lezení po skalách. Extrémny šport ju využije najmä pre jej kategóriu. Akčné kamery sú už nejaký čas populárne. Väčšinou ľudia poznajú GoPro, avšak na trhu je oveľa viac prístrojov s vyššou kvalitou, nižšou cenou, len možno s menšou reklamou. Aj preto nás kamera zaujala a venujeme sa jej viac. S rozsahom Ultra HD v 4K môžete nakrúcať ideálne akciu vonku, aby vynikla kvalita čo najlepšie.

Rozsah 4K kamera dosahuje pri 10 fps, čiže 10 snímkov za sekundu spôsobí sekavý efekt. Vysoko kvalitný záznam Full HD a záznam medzi Full HD a 4K využijete úplne na všetko. Pri skákaní do vody vás poteší extrémne spomalený detailný záber jednotlivých detailov a jednotlivých kvapiek vody vymrštených do vzduchu po dopadnutí na hladinu. Takéto video vám síce pre nezverejniteľné grimasy predstaviť nemôžeme, ostatné však určite áno.

Rollei akčná kamera Actioncam 420

Rollei kamera, testovaná v termálnom akvaparku

December je s januárom a februárom najhorší čas na testovanie. Najlepší čas na nákup, keď si kameru máte želať pod stromček. Nachádza časté využitie na svahoch pri lyžovačke a snowboardovaní. Vďaka „hodinkovému“ diaľkovému ovládaniu si zapnete nahrávanie, keď je to potrebné. Keď je svah ďaleko, blízko môžu byť akvaparky. Tie termálne v zime fungujú nepretržite. Navštívili sme aquapark v Šamoríne Elements Resort. Že sa nesmú podobné zariadenia používať, sme sa neskôr dozvedeli, no niečo sme stihli. V každom prípade sme si vychutnali výbornú atmosféru termálnej vody, neustále fungujúcich toboganov a veľmi čistého a nového zariadenia. Do záverečnej zostáva v zariadení len málo ľudí, takže ide o výborný čas na testovanie kamery bez nechcených záberov tvárí iných ľudí a podobne. Kým inde tobogany vypínajú a prevádzka určí, kedy sa budete šmýkať, v Šamoríne sa sami rozhodnete, kedy si idete spustiť, pretože fungujú nepretržite.

Akvapark v Šamoríne na Rollei 420

Jazda na tobogane

Menšie rozlíšenie a záznam pod vodou

Exteriér a nočná prehliadka vonkajších bazénov

Kamera Rollei Actioncam 420 a jej prednosti

Rollei Actioncam 420 je výbornou ľahkou kamerou pre potápanie, plávanie a do vody vôbec. Nemusíte dávať pozor, kam mierite. Avšak displej ukazuje aj tak, čo nahrávate, takže máte jasno v tom, že vpred nasmerovaná kamera skrátka nahráva všetko pred vami a je celkom jedno, či je to viac naľavo alebo napravo. Pod vodou má dobrú kvalitu záznamu, dobré vlastnosti aj vďaka vodotesnému krytu a aj z toho vyplýva niekoľko ďalších plusov.

  • Vodotesný kryt je naozaj vodotesný, neprepúšťa a ani nezahmlieva. Test prebehol v horúcej vode opakovane a sklíčko krytu sa nezahmlieva
  • Stekanie vody po vodotesnom obale pred objektívom je rýchle, kvapky sa nezasekávajú. Pri špliechaní a prskaní vody, prípadne pri vychádzaní nad hladinu voda rýchlo steká a nedrží sa. Náhodné zaseknuté kvapky sa dajú zhodiť malým trhnutím celej kamery
  • Aj napriek krytu nahráva zvuk. Ide o mierne oslabený prienik zvuku, no kryt nie je zvukotesný. Preto žiadne obavy.
  • Pre použitie kamery je dobré dokúpiť si držiak, alebo plavák. Záleží od toho, čo vám ako držiak do vody a pohybu vo vode vyhovuje najviac. V balení je viacero držiakov, no teleskopická rúčka, alebo dlhšie rúčky (v bazénoch môžu byť zakázané) sú už vecou individuálnej potreby. Pre kamery Rollei sú kompatibilné všetky držiaky konkurenčnej drahšej, no nie kvalitatívne lepšej známejšej GoPro.
  • Ideálne je nakrúcať s rozlíšeniami pod 4K. Rozlíšenie Ultra HD v rozsahu 4K, ktoré kamera dosahuje s 10 fps, je použiteľnejšie v prípade exteriéru, prípadne dennej návštevy akvaparku plnej akcie, skokov do vody a jazdy na tobogane. O niečo nižšie rozlíšenia okolo Full HD sa vám následne hodia na všetko. 4K nedosahuje tie správne kvality pri nočnej návšteve a nočnom nahrávaní rýchlych otáčaní kamery do strán.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu