Reklama GEORGE nič nepovie, ide o aplikáciu Slovenskej sporiteľne

Reklama GEORGE nič nepovie, ide o aplikáciu Slovenskej sporiteľne

Televízne vysielanie na Markíze počas správ, v ktorých priniesli zaujímavú bilanciu a úspechy s neúspechmi Slovenska za 25 ročnú históriu samostatnosti, prinieslo v reklamnom vysielaní čudnú reklamu. Ten druh reklamy, ktorá je zámerne stručná, aby zaujala práve tou stručnosťou a následnou záhadnosťou. Reklamu na „GEORGE“. Nikto na začiatku nevie o čo ide, prečo, odkiaľ, dokedy, s kým…

Za bežných okolností ide o…

Ide o krstné meno známe v USA a Anglicku a jeho najznámejší nositelia sú určite americký prezident G. Washington, americký herec G. Clooney, britský chrobák G. Harrisson, americký prezident G. Bush starší aj mladší, či George či britský spevák G. Michael. George je zahraničný tvar nášho Juraja. Meno tiež použili v Radošinskom naivnom divadle vo veselohre Jánošííík, keďže aj ten bol Juraj.

George Go

V reklamách sa ale dozvedáme o konkrétnom zahraničnom krstnom mene bez ďalšieho vysvetlenia. Krátke predstavenie slova odkazuje na stránky GEORGE.SK. Čo sa na nich dozviete?

GEORGE je moderný mobilný banking

Stránky GEORGE.SK nepovedia absolútne nič. Nachádza sa tam počítadlo, ktoré v tejto chvíli odpočítava ešte 13 dní, 3 hodiny a 40 minút. Každý návštevník, ktorého naláka celé tajomno okolo celého projektu, má mnoho otáznikov. Pôvodne sme nechceli spresňovať, že ide o projekt Slovenskej sporiteľne, avšak nič nové neprinášame. Je totiž už verejne dostupné a odhalené, že ide o aplikáciu Slovenskej sporiteľne a aj Slovenskú sporiteľňu priamo vidíme ako registrátora a platcu domény .SK. Nejde tak o prekvapenie, keďže je viacero spojení už dávno zverejnených. Z televíznej obrazovky tak zmizol Matej Tóth, ktorého pred reklamou malo určite radšej viac ľudí ako cez Vianoce (komentáre z internetu aj názory medzi ľuďmi).

Stránka o aplikácii píše „Toto je George Go – mobilná verzia nového šikovného bankovania od Slovenskej sporiteľne. Aplikácia George Go Slovensko bude k dispozícii pre všetkých klientov Slovenskej sporiteľne od 15.1.2018. Načo dve aplikácie, ako doteraz, keď vám stačí jedna? S George Go máte všetky svoje účty a produkty Slovenskej sporiteľne pekne pod palcom. Vaše bankovanie bude jednoduchšie, prehľadnejšie a rýchlo sa v ňom zorientujete – prostredie George Go je totiž rovnaké ako v Georgeovi na webe.

Zaujímavosťou je dátum, s ktorým je aplikácia uvedená. Potvrdzuje tak, že ide o presne rovnakú vec, aká je oznamovaná v reklame – príchod nového online bankingu do mobilu. Už dnes má 380 stiahnutí a zároveň aj hodnotenie užívateľov. Je však vidieť, koľko hejterov si ju dokázalo doteraz stiahnuť a ohodnotiť, hoci ešte ani nebola spustená. Negatívne reakcie hejterov totiž stiahli hodnotenie na škaredú úroveň. Ľudia sú žiaľ už raz takí.


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Kľúče vo dverách, domov
Úžasné náhody sveta: zabuchnuté dvere a kľúč v obálke

Bussiness trieda a letecká doprava
Ako vyzerá Bussiness trieda diaľkovej leteckej linky z Prahy

mravce
Mravce a mraveniská: Ako sa zbaviť mravcov v domácnosti a na záhrade

Zavrieť