ZN.SK
medové frizzante

Poznáte šumivé víno frizzante? Bubble Bee je jeho medový variant

Frizzante je pojmom pre jemne šumivé aromatické vína, kde sa viac ako bublinky a ich šteklenie v hrdle uprednostňuje práve ovocná chuť…

Frizzante je pojmom pre jemne šumivé aromatické vína, kde sa viac ako bublinky a ich šteklenie v hrdle uprednostňuje práve ovocná chuť a aróma. Základom je aromatické chuťovo vhodné biele víno. Neodmysliteľne to k nim patrí a najmä pre vyniknutie chuti im svedčí, ak sú podávané chladené tak ako pri šumivých vínach – pri teplote okolo 8°C. Práve pre túto teplotu pôsobí osviežujúco počas leta, alebo jesene. Je výbornou súčasťou stolovania v rámci osláv, podávania dezertov, šalátov a nejde pritom len o nápoj pre dámy. Vyznačujú sa skôr nižším obsahom alkoholu, keďže hlavnou úlohou je skôr zapôsobiť chuťou, ako účinkami. Pokaziť niektoré z úloh frizzante môžeme ich miešaním s inými nápojmi a likérmi. Vyniknú však najmä v prípade, ak práve neholdujeme ťažkej gastronómii.

… aj medové frizzante

Ak je na trhu mimo klasické frizzante aj netradične ochutená podoba, niečo také môže zaujať. Med je prírodným sladidlom, ktoré je predsa len známe v mnohých kultúrach aj v rámci liehovín. S medovinou má tak medové frizzante pomerne dosť spoločné. Pri kvasení medoviny totiž vzniká oxid uhličitý. Po jeho odbere sa pýši obsahom vonných esterov a slúži pri výrobe medového frizzante. Známy výrobca medoviny, ktorý má na svedomí aj medové frizzante Bubble Bee (v preklade „bublinková včela“), tak nemusí používať synteticky vyrábané potravinárske CO2. Priamo vo svojom podniku má vlastný zdroj prírodného CO2. Najmä pre ekologicky zmýšľavých je to pridaná hodnota.

Na trhu existujú dva. Biely a ružový variant, ktorého farba je získaná z ríbezľovej šťavy. Oba varianty sa však pýšia obsahom kvetového a lipového medu, ktorý im dodáva chuť. Má náznak medoviny a aj medovú arómu, ktorá je tou základnou vôňou. Ocenia ho ľudia, ktorí majú radi gastronomické špeciality, zaujímavosti a rarity. Predovšetkým však tí, ktorí poznajú medovinu a jej chuť. Medové frizzante je zaujímavou kombináciou. Skôr ako aróma vína však vyniká aróma kvetového medu.

Informácie o Bubble Bee

Z hľadiska marketingu ide o zaujímavosť. Názov dáva jasno v tom, o čo ide aj bez pokročilej znalosti angličtiny. Využíva pritom jednoduché slová, ktoré vystihujú aj obsah bubliniek aj hlavného pôvodcu, či medovú tému. Príjemná etiketa používa vzor medového plástu aj niekoľko rozletených včiel v zlatej farbe. Zaujme teda aj po dizajnovej stránke jednoduchosť fľaše. Fľaša pripomína klasické dezertné vína a nesie otočný uzáver.

  • Bubble Bee vyrába APIMED v Dolnej Krupej
  • Obsah alkoholu: 9,0%
  • Objem fliaš oboch variantov: 0,75 litra
  • Oficiálne stránky výrobcu: apimed.sk
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu