Trilógia Zelené Slovensko - knihy o prírode Slovenska a jej objavovaní

Trilógia Zelené Slovensko – knihy o prírode Slovenska a jej objavovaní

Spoznajme najkrajšie zelené miesta Slovenska a poďme ich preskúmať s trilógiou kníh Zelené Slovensko. Pripomeňme si, aké nádherné prírodné miesta ešte stále na Slovensku máme, koľko toho ešte nepoznáme a čo všetko je potrebné chrániť.

Zelené Slovensko trilógia kníh

Najkrajšie prírodné rezervácie, Doliny a ich najkrajšie miesta a Pohoria a ich najvyššie vrchy – tri knihy pod spoločným názvom Zelené Slovensko nám predstavujú naše najkrajšie prírodné zákutia a zaujímavosti, ktoré sú súčasťou „zelených pľúc“ Slovenska.

Na základe jedinečných opisov si vytvoríte lepšiu a celkovú predstavu o tom, aké nádherné prírodné miesta ešte stále na Slovensku máme, koľko toho ešte nepoznáme a čo všetko je potrebné chrániť.

Rozmanitosť slovenskej prírody

Takto systematicky a súhrnne príroda na Slovensku a jej turistické poznávanie ešte spracované neboli. V knihách nájdete všetko zaujímavé, čo naša príroda ponúka – rozmanitosť rastlinných a živočíšnych druhov, členitosť reliéfu či celkovú krásu svojho prostredia. Predstavte si túru malebnou dolinou v obklopení vysokých vrchov alebo prechádzku zelenou prírodnou rezerváciou za spevu vtákov. Objavte aj menej známe pohoria či doliny a spoznajte našu krajinu zase o trošku lepšie.

Potulky prírodnými rezerváciami

Kniha Najkrajšie prírodné rezervácie je putovaním po najkrajších prírodných rezerváciách, ktoré vznikli za účelom ochrany rastlín a živočíchov lesov, jazier, trstinových porastov, skál, stepí, potokov či riek. Kniha je objavovaním života v nich, ich typických rastlín a živočíchov.

Zelené Slovensko trilógia kníh

Zákutia slovenských dolín

Kniha Doliny a ich najkrajšie miesta nás prevedie ľadovcovými dolinami, prielomami tiesňavami či kaňonmi. Predstaví nám najmalebnejšie zákutia 71 slovenských dolín a turistické trasy v nich.

Výstupy na najvyššie vrchy

V Knihe Pohoria a ich najvyššie vrchy nájdete 68 pohorí Slovenska a ich charakteristiku. Preskúmate ich prírodné zaujímavosti a vystúpite na ich najvyššie vrchy.

Inšpirácie na výlety a objavovanie

Knihy zaujmú všetkých z vás, ktorí hľadáte inšpirácie na potulky po Slovensku, radi objavujete pekné prírodné zákutia alebo plánujete turistický výlet. Knihy sú určené nielen pre obdivovateľov prírodných krás Slovenska, ale doslova pre všetkých turistov. Priam nabádajú na zdolávanie najvyšších vrchov Slovenska, výlety do našich dolín či na potulky prírodnými rezerváciami. Autori dúfajú, že pri ich čítaní aj vy dostanete chuť urobiť si výlet na niektorý z našich končiarov alebo do niektorej z dolín či rezervácií.

Trilógia Zelené Slovensko

Ohodnoťte článok post

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.