Od októbra je vonku špeciálna 2 € minca Ľudovít Štúr

Od októbra je vonku špeciálna 2 € minca Ľudovít Štúr

Od októbra 2015 sa v pokladničkách, prasiatkach aj peňaženkách môže objaviť nová slovenská dvojeurovka. Ľudovít Štúr, ktorého 200. Výročie narodenia sme si tento rok pripomenuli, je tvárou rubu novej emisie mince. Špeciálna dvojeurovka pochádza z návrhu akademického sochára Ivana Řeháka. V strede mince sa nachádza hlava Ľudovíta Štúra. Na ľavo je meno nášho národného buditeľa s rokmi 1815+1856 a druhej strane je rok 2015 s nápisom SLOVENSKO.

Ľudovít Štúr 2 EURovka

Kde ju získať?
Krásnu mincu s hlavou Ľudovíta Štúra, ktorého si na platidlách pamätáme z čias Československa, aj samostatnej Slovenskej republiky, môžete získať už len pri narábaní s peniazmi, pri nákupoch, u špekulantov, ktorí si nakúpili viac mincí z mincovne, aby ich mohli dnes predávať za viac, alebo v špecializovaných predajniach.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.