ZN.SK

Superstar 15. 11. takmer opustil výborný Štepán Urban

Tento diel sa niesol v znamení českého a slovenského jazyka a aj znalostí týkajúcich sa našich krajín. Ale niesol sa aj v znamení výborných výkonov…

Víkend plný správ z Paríža o šialenstve pomätených hláv vo svojom závere priniesol už nejaký čas tradičnú zábavu v podobe Superstar. Tento diel sa niesol v znamení českého a slovenského jazyka a aj znalostí týkajúcich sa našich krajín. Ale niesol sa aj v znamení výborných výkonov piesní v ktorých bolo všetko rozumieť. Tento diel totiž patril slovenskej a českej hudbe.

Slovenská a česká hudobná scéna v Superstar

Tento deň, kedy zostávajú už len piati súťažiaci, sme mali možnosť vidieť duet Emmy Drobnej a Štepána Urbana s trefným výberom československej skladby. Najvýraznejšie však večer spestril Pavol Kovaliček. Podarilo sa mu presne to, čo Kulturno.sk nedávno spomenulo a očakávalo vo väčšej miere. V Superstar sa objavila ľudová hudba v ľudových krojoch. Pavol zaspieval a v úvode aj zahral na husliach úvodnú pieseň z muzikálu Na skle maľované o lipovej lyžici s ktorou sa hlavná postava lúči a je s „Ľúbim ťa“ najznámejšími skladbami, ktoré spieval Michal Dočolomanský.

Večer nepochybne sklamal fanúšikov Sabiny Slepčíkovej, ktorá dostala z poroty vyváženú kritiku, no mnohí ťažko niesli tvrdé Paľove slová na jej nepresný a slabý spev piesne „Teď královnou jsem já“ z muzikálu Kleopatra. To čo mohli počuť diváci pri obrazovkách nie je vždy úplne počuť priamo tam. Sabina však svojim nedokonalým spevom neušla pozornosti ani Paľa a ani Kláry.

Prekvapil Štepán Urban výbornou farbou hlasu v sólovej pesničke od skupiny Lucie Chi zas v tobě spát“. Zaspieval ju celkom dobre, pričom vo výškach chytil menší náznak chrapláku, čo dodalo podobnosti k originálu celkom dosť. Po ňom nasledovala Veronika Danišová a Dalibor Slepčík. Zaspievali si spolu Zvonky štěstí, ktoré pôvodne spieval Karel Gott a Darinka Rolinsová. Nesedelo. Veronika je úžasná osoba, dokázala mnohých inšpirovať a vie aj spievať. Táto skladba nebola však vôbec počúvateľná. Takmer karaoke. Zlé. Porota veľmi nenakladala. Akoby ani nepočuli tie hrozné miesta, ktoré zazneli v televíznom prenose. Ešte že sa ozval Paľo Habera a aspoň naznačil kritiku.

Po nich prišla na scénu Emma Drobná s piesňou Pokoj v duši od Jany Kirschner. Skladba, ktorú svojho času hrala v rádiách až prehnane veľa a znenávidelo ju mnoho ľudí vrátane mňa aj pár ľudí okolo, sa v podaní Emmy Drobnej stala krajšou. Aj napriek nie stopercentnému spevu jej dala život a svojskú pre Emmu typickú pekne slovensky mäkkú výslovnosť. Vyslúžila si tiež najdlhší standing ovation.

Žbirkova a Martina skladba Co bolí to přebolí po Pokoji v duši získala novú verziu od Sabiny Slepčíkovej a Pavla Kovalička. Obaja spievali zvláštne, no Sabina oveľa lepšie, než pár vystúpení pred tým. Pavol spieval v dvoch rovinách. V úvode jednoduchší, neskôr zareval poriadne výšky. Pár přátel stačí mít, skladba od Michala Davida, zaznela ako posledná pieseň večera v podaní Dalibora Slepčíka. Nebudeme mu mu príliš nakladať, miestami skrátka nepočúvateľné.

Nekonečný záver s drsným výsledkom

Skôr ako sme sa dozvedeli meno vypadávajúceho súťažiaceho sa na scéne objavil I.M.T. Smile s odpudzujúcou pesničkou s ktorou sa reprezentujeme v Čechách. Neforemné, divoké, chaotické, nezrozumiteľné. Veľmi zlé. O 23:20 sa konečne spustilo po šialenom množstve reklám očakávané vyhodnotenie. Pavla Kovalička moderátor Pyco poslal sedieť ako postupujúceho. Akoby ešte reklamy nestačilo pustili hneď po Pavlovi ďalší reklamný blok. Hoci Pyco má v rukách výsledky a sú tak jasné, obe televízie potrebujú zarobiť. Až 23:29 konečne skončila reklama. Až 23:30 sme sa dozvedeli náhle meno toho, čo vypadol.

Vypadol Štepán Urban, spevák s výborným hlasom. Spevák, ktorý nemohol za žiadnych okolností vypadnúť pre kvalitu spevu. Žiaľ nehlasujú hudobníci ale prevažne deti. Porota však zaskočená výsledkami využila Divokú kartu. Paľo Habera zastavil rozlúčkové gestá skôr ako poriadne začali a Štepán sa mohol zmieriť s padákom. Napriek tomu, že v súťaži sú aj o mnoho horší speváci…

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu