ZN.SK
Seriál Víťaz SkyshowTime

Očakávaný seriál Víťaz a premiéra na službe SkyShowtime

Slovenskí diváci sa dočkali seriálu Víťaz, s Adym Hajdu v hlavnej úlohe z politického prostredia. Seriál, ktorý pôvodne vznikal pod hlavičkou

Slovenskí diváci sa dočkali seriálu Víťaz, s Adym Hajdu v hlavnej úlohe z politického prostredia. Seriál, ktorý pôvodne vznikal pod hlavičkou HBO sa neskôr dostal pod produkciu SkyShowtime a dnes 4.9.2023 má prvý diel očakávanú premiéru práve na tejto streamovacej službe. Očakávaný seriál o odstupujúcom premiérovi Hudákovi (Ady Hajdu), ktorý musí opäť začať žiť život radového občana, je miestami komédiou, inokedy realitou. Kvality seriálu sú vidieť nepochybne aj v réžii (Jan Hřebejk), nie len v bohatom známom hereckom obsadení. Prvý diel zaujal a tešíme sa na druhý.

Seriál Víťaz SkyshowTime

Seriál Víťaz

Ady Hajdu hrá úlohu odstupujúceho premiéra, ktorý sa vracia domov k svojim trom dcéram, z ktorých každá je v inej fáze kariéry, či štúdia na škole. Jeho manželka (Ivana Chýlková) má plné ruky práce ako lekárka v pôrodnici. V prvom diely spoznávame jeho rodinu, problémy dievčat, aj situáciu doma, ktorá je pre neho celkom nová. Nepozná kávovar, nevie čo s voľným časom a postupne sa u neho vyvinie chuť pokračovať v politike. Napriek tomu, že takýto popis situácie v jeho rodine nemusí znamenať pre diváka nič lákavé, spôsob, akým je seriál nakrútený motivuje. Chceme vedieť, ako sa bude vyvíjať príbeh a čo ešte ukáže.

Seriál totiž zachytáva množstvo miest Bratislavy, ktoré poznáme a prekvapujú svojou pestrosťou. Nakrúcalo sa pri prezidentskom paláci, aj v jeho nádvorí. V okolí Dómu sv. Martina, na rôznych miestach centra Bratislavy, aj v okolí Kapucínskej ulice a Klarisiek. Český zámok Hořovice predstavuje nádhernú pracovňu a niektoré interiéry a filmových miest je (a tiež bude) tu zachytených ešte viac. Film sa nevyhýba vulgarizmom, keďže sú nimi vyšperkované niektoré situácie – vhodné situácie. Seriál určite možno považovať za lákadlo pre nových predplatiteľov tejto služby. Láka totiž na seriál už aj na billboardoch. Ďalší diel príde opäť o týždeň.

Víťaz na SkyShowtime

Podarený seriál Víťaz, ktorého prvý diel (33 minút) má premiéru práve v pondelok 4. septembra, bude mať ešte niekoľko dielov. Prekvapivé je, že je uvedený v slovenskom dabingu, ale aj v ďalších. Český nesedí tak dokonalo ako slovenský. Český zrejme bude aj ďalším divákom zapínať prednastavene ako prvá voľba. Preto si nezabudnite pozrieť nastavenia a prepnúť na slovenčinu.

Neobvyklé je, že pre seriál ihneď služba pripravila aj iné jazykové verzie. Dokážete si tak prepnúť na španielsky dabing, alebo maďarské znenie. Služba ponúka prepnutie aj na poľský dabing, no ide o klasiku v poľskom „úspornom“ prevedení – jeden hlas na všetko, pričom v pozadí počuť slovenčinu. Práve španielske znenie seriálu tak môže neobvykle spropagovať Slovensko v nie úplne tradičnom mieste, kde podobné propagácie, alebo „invázia“ slovenskej kultúry prebieha.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu