ZN.SK
muzikál La La Land

Obľúbený muzikál La La Land nominovaný na Oscara

Muzikál La la Land zožal vo filmovej scéne veľký úspech, snímok je nominovaný na Oscara. Stal sa dokonca veľkou oscarovou nádejou už od festivalu v Benátkach…

Zľavy na wellness pobyty

Muzikály sú v posledných rokoch, čím ďalej, tým menej vyskytovaným žánrom na filmovej scéne. Niekedy veľmi obľúbené hudobné filmy, vytlačili z povedomia a obľúbenosti divákov horory, akčné alebo čoraz viac populárne animované filmy. Preto, keď sa objavil snímok La La Land, diváci mali veľké očakávania, ktoré boli naplnené.
Stal sa dokonca veľkou oscarovou nádejou už od festivalu v Benátkach a bol právom nominovaný na film roka.

muzikál La La Land

Nová režisérska hviezda

Za celým dielom stojí šikovný, mladý režisér a zároveň scenárista Damien Chazzelle, ktorý cíti hudbu inak ako ostatní a tentokrát primiešal tanečné vystúpenia a strihol si muzikál. Klasický, troška štylizovaný, s obrovskou láskou k Hollywoodu, Los Angeles i večným rojkom. Samozrejme v hlavnej úlohe Ryan Gosling s hereckou kolegyňou Emmou Stone je zárukou úspechu.

Amerika trochu inak

Príbeh je love story, ale možno iná ako čakáte. Chvíľu si dáva načas a radšej nám poriadne predstaví oboch snaživcov ako sa pretĺkajú životom. Ich ambície dlho kladie navrch a skôr vidno ich pokusy preraziť ako kresanie iskry či sympatie voči druhému. Mia sa chce stať herečkou, jej rola v Hollywoode zatiaľ patrí kaviarni vo Warner štúdiu. Obchádza konkurzy, trénuje texty a nevzdáva sa. Sebastian hrá na piano, miluje jazz a raz by chcel vlastný podnik, kam by ľudia prichádzali vychutnávať si tóny a atmosféru ako kedysi. Narazia na seba niekoľko ráz, pár mesiacov si počkajú na iskru a potom začne každý putovať po svojej ceste naplno. Hoci je to muzikál, nájde sa v ňom priestor, pre silné dialógy a drámu.

Oscarové nominácie pre La La Land

Keďže tento hudobný snímok zožal veľký úspech a obľúbenosť, právom je nominovaný na Oscara, a to dokonca vo viacerých kategóriách.

Nominácie:
Herec v hlavnej úlohe – Ryan Gosling
Herečka v hlavnej úlohe – Emma Stone
Kinematografia – La La Land
Kostýmy – La La Land
Réžia – La La Land
Strih – La La Land
Hudba – La La Land
Hudba (Original Song) „Audition (hlupáci, ktorí snívajú)“ z La La Land
Hudba (Original Song) „City Of Stars“ z La La Land
Výroba Design – La La Land
Editácia zvuku – La La Land
Mix zvuku – La La Land
Písanie (pôvodný scenár) – La La Land

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.Inzercia

Čo tak niečo zaujímavé?

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu