Milan Rastislav Štefánik aj na zberateľskej 0 euro suvenir bankovke

Milan Rastislav Štefánik aj na zberateľskej 0 euro suvenir bankovke

Pri príležitosti pripomienky 100. výročia tragickej smrti MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA bude vydaných niekoľko zaujímavých, oficiálnych zberateľských kúskov, ktoré už teraz lákajú nie len numizmatikov, ale aj širokú verejnosť.

Milan Rastislav štefánik 0 eur bankovka

Národná banka Slovenska vydá striebornú zberateľskú mincu nominálnej hodnoty 10 Eur vo vyhotovení bežná a proof kvalita, ako aj pamätnú 2 euro mincu v bežnom vyhotovení. Emisia uvedených mincí je plánovaná na 25.4.2019. Mincovňa Kremnica pripravuje sadu obehových euro mincí Slovenska, doplnenú o pamätnú 2 euro mincu s motívom M.R. Štefánika. Slovenská pošta vydá hárček s poštovou známkou ako aj obálku prvého dňa vydania (FDC) s prítlačou, poštovou známkou a príležitostnou pečiatkou.

Ďalším lákadlom sú dve verzie 0 Euro Souvenir bankoviek, ktorých predaj bude v spolupráci so Spoločnosťou Milana Rastislava Štefánika prebiehať priamo počas Celonárodnej spomienkovej slávnosti, konajúcej sa pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti gen. M.R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom.

Obidve vydania budú k dispozícii v limitovanom náklade 10 000 kusov. Predajným miestom bude  Národný dom Štefánikov na námestí Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Začiatok predaja je plánovaný na 9:00 a záujemcovia si budú môcť zakúpiť každú z nich v limitovanom počte, za cenu 2,- €.

Milan Rastislav Štefánik

M.R. ŠTEFÁNIK bol zakladateľom Československých légií, pripomienke čoho je venovaná práve prvá séria. Na nej je okrem v popredí zobrazeného a dobre známeho portrétu M.R. ŠTEFÁNIKA aj Mohyla na Bradle, ktorá je situovaná v jej pozadí. Motív je ďalej doplnený aj o životné a etické krédo M.R. Štefánika: “VERIŤ, MILOVAŤ, PRACOVAŤ”

M.R. ŠTEFÁNIK bol však aj vášnivým letcom, čomu je venovaná druhá séria. Na nej je zobrazená časť sochy M.R. Štefánika ako letca, ktorá je súčasťou pamätníka v Bratislave. V pozadí je zobrazené lietadlo Caproni 450, pri páde ktorého M.R. Štefánik tragicky zahynul. Opäť aj na tejto sérii je doplnené životné a etické krédo M.R. Štefánika: “VERIŤ, MILOVAŤ, PRACOVAŤ”. Milan Rastislav Štefánik sa už v minulosti objavil na niekoľkých vydaniach bankoviek, či už v rámci Československej meny ako aj na bankovkách samostatnej Slovenskej republiky.

O podobné limitované zberateľské edície je u verejnosti vždy veľký záujem, čo sa následne prejaví na ich značnom zhodnotení. Mnohí zberatelia sa o tom v minulosti mohli niekoľko krát presvedčiť. Zakúpenie takýchto zberateľských kúskov môže mať tak nie len spomienkovú, ale aj investičnú hodnotu do budúcnosti.

Avatar
Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.
Viac:
Hagia Sofia budova Istanbul
Hagia Sofia v Istanbule je nádhernou stavbou dodnes

Vodič MHD a interiér autobusu v MHD
Keď si vodič bratislavskej MHD spraví vychodňarsku diskotéku v buse

Mačka, cat
Mačka Dusty každú noc vychádza na lov, okráda susedov

Zavrieť