ZN.SK
Kúpalisko Čadca

Očakávané kysucké kúpalisko v Čadci už otvorené… a vyhrievané

Kysuce boli ešte donedávna regiónom bez vlastného kúpaliska. Čadčianske kúpalisko, ktoré sa otvorilo pred pár dňami…

Kysuce boli ešte donedávna regiónom bez vlastného kúpaliska. Kúpalisko v Čadci, ktoré sa otvorilo pred pár dňami a slávnostné otvorenie ho čaká tento víkend, je však vytúženým prianím azda celých Kysúc. Dlhodobo odkladaný zámer vybudovať miesto pre vybláznenie pri vode sa podaril splniť až súčasnému vedeniu, ktoré si na výstavbu zariadenia zobralo úver. Vytvorilo v tesnej blízkosti súčasnej plavárne areál, ktorý je už na prvý pohľad zaujímavý a atraktívny.

kúpalisko v čadci

Keďže doteraz mnohí Čadčania a obyvatelia blízkych obcí pri túžbe po vode museli merať cestu do blízkeho českého Jablunkova, na plaváreň, alebo do iných známejších lokalít, leto 2017 všetko mení. Čo je doma, to sa počíta.

Kúpalisko v Čadci je úspech

Nejeden Čadčan hodnotí dostavbu a otvorenie kúpaliska ako mimoriadny úspech. Dlho sa plán vybudovať kúpalisko odkladal a vyprosili si ho samotní obyvatelia mesta. Súčasné vedenie mesta rozhodlo, že kúpalisko má význam. Nie len pre dopyt miestnych a okolia, ale aj pre rozvoj turizmu, ktorý neustále napreduje. Po kultúrnych pamiatkach, múzeách a prírode bolo čadčianske kúpalisko skôr nevyhnutnosťou. V súčasnosti tak ide o atrakciu, ktorá môže zlepšiť ponuku turistického ruchu Kysúc, ale aj samotného mesta a to aj najmä dobou prístupnosti aj počas víkendov. Dobrou správou tiež je, že kúpalisko je v správe mesta, čo je zárukou jeho udržania sa. Nie len to. Zvolená technológia stavby je ďalšou zárukou toho, že sa môže prevádzka tešiť záujmu aj v chladnejšom počasí.

Čadčianske kúpalisko je vyhrievané

Nie všade sa môžu pochváliť vyhrievaným kúpaliskom. Termálne pramene sa o ohrev vody postarajú samé. Kúpaliská s privádzanou netermálnou vodou bežne nemajú vyhrievanie. Čadčianske kúpalisko stavilo na technológiu ohrevu, aby prinieslo príjemnú vodu aj počas fúkania chladnejšieho vetra… skrátka aj keď bude kosa. Pozostáva z jedného, avšak členitého bazéna. Jeho súčasťou je niekoľko atrakcií, bublinky, vodné sprchy, vodný hríb, vodná šmykľavka s oddelenou časťou na dojazd a tiež časť určená pre plavcov so záujmom plávať pod otvoreným nebom. pre čo najlepšiu údržbu zvolili pri stavbe nerezové materiály, ktoré sú aj z hygienických dôvodov výborným materiálom.

Cenník kúpaliska:

Mestské kúpalisko v Čadci, podobne ako mnohé iné mestské kúpaliská, zvýhodňujú návštevníkov z vlastného mesta zľavou. Podobne to funguje aj v mnohých plavárňach na Slovensku. Každý obyvateľ Čadce má zľavu z bežného vstupného.

Celodenný vstup:
Dospelý: 5 EUR
Dospelý z Čadce po zľave: 3,50 EUR
Deti do 15 rokov, dôchodcovia a ZŤP: 2,50 EUR
Deti do 3 rokov: bezplatne po celý deň

Poldenný vstup po 15:00
Dospelý: 3,50 EUR
Dospelý z Čadce po zľave: 2,50 EUR
Deti do 15 rokov a ZŤP: 1,50 EUR

 

Čo vidieť a robiť na Kysuciach?

Ak už budete na Kysuciach, vyrazte do Starej Bystrice pozrieť si Slovenský orloj a údajne najpresnejší na svete, kysucký skanzen vo Vychylovke, záhadné pieskovcové gule v Milošovej, ropný prameň v Korni, Skalná diera pri Veľkej Rači, alebo rodný dom významného herca Jozefa Kronera. Miest je však oveľa viac, len sme o nich ešte nenapísali. Napríklad pútne miesto Turzovka Živčáková, Makov, Vysoká nad Kysucou a pamätný dom posledného muža kráčajúceho po Mesiaci, astronauta Eugena Cernana, zimná či letná Veľká Rača a mnoho iného.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu