Zľavy pre regionálnych návštevníkov kúpalísk a obyvateľov - Zaujímavé novinky ZN.SK

Zľavy pre regionálnych návštevníkov kúpalísk a obyvateľov

Po celom Slovensku máme rozptýlených viacero miest,v ktorých je možné čerpať výhody svojho bydliska. Nie všade sú tieto zľavy propagované, alebo chápané správne, no v princípe ide o zvýhodnenie miestnych obyvateľov. Pre obyvateľov Turčianskych Teplíc je tak malým benefitom bývania v ich meste možnosť využívať zľavy v miestnych kúpeľoch a podobne je tomu aj vo zvyšku Slovenska. Negatívne je tento fakt vnímaný návštevníkmi z iných miest, ktorý pociťujú vstupné na takéto miesta ako diskrimináciu.

Kúpalisko a zľavy pre obyvateľov

Aj keď môže ísť o veľmi malý cenový rozdiel, ktorý vzhľadom na náklady zariadenia stále vyznieva skôr úsmevne, vždy je zvýhodnené vstupné pre miestnych obyvateľov považovaný za lokálny benefit, čiže zľava z bežného vstupného. Vtip je v tom, že ako náhle miestny obyvateľ zabudne preukaz totožnosti, zľavy sa ho netýkajú a platí plnú sumu. Azda vo všetkých zariadeniach na Slovensku totiž platí jednoduché pravidlo. Preukázať sa trvalým pobytom zaznamenaným v občianskom preukaze.

Podpora zariadenia aj miestneho turizmu

Ponuka výhodnejších cien pre miestnych spočíva v zlepšení atraktivity daného miesta pre lokálnych obyvateľov. Tí majú miesto najbližšie a práve pri nich je väčšia pravdepodobnosť, že sa aj v rámci spontánnych rozhodnutí môžu pre priaznivé vstupné opakovane rozhodnúť pre návštevu. Miestni obyvatelia pri opakovaných návštevách pre menšiu vzdialenosť v konečnom dôsledku v zariadení nechajú viac peňazí, ako nechajú návštevníci z ďaleka pri svojej jednej, či pár dňovej návšteve.

Kde využívajú systém zliav pre obyvateľov?

Podobne postavený cenník sa nachádza vo väčšine slovenských kúpalísk a plavární. Dokonca bezplatný vstup sa v niektorých areáloch týka majiteľov pozemkov, či ubytovacích zariadení, hoci sami daný pozemok nevyužívajú. Systém lokálnej zľavy sa dokonca v mnohých mestách používa celé desaťročia. Nie vždy pritom o ňom vedia obyvatelia daných miest. Pokiaľ sa nepreukazujú bydliskom, môžu štandardne už z nevedomosti platiť plnú cenu.

 • Kúpele Trenčianske Teplice ponúkajú zľavy na vstup pre obyvateľov Trenčína, Trenčianskych Teplíc a ďalších obcí.
 • Obyvatelia Turčianskych Teplíc majú zľavu na úhradu vstupného ale aj zľavu z permanentiek na kúpalisko Vieska.
 • Zaujímavé termálne kúpalisko Vrbov, ktoré prekvapí pekným zariadením a rekonštrukciou ponúka zľavu širšiemu regiónu. Ide o regionálnu zľavu 10% pre obyvateľov s trvalým pobytom v okresoch Kežmarok, Poprad, Levoča, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa.
 • Výhodné vstupné ponúkal aj akvapark Galandia pre obyvateľov Galanty, kým nebolo zariadenie v decembri 2015 zatvorené pre narušenú statiku a dodnes tak nie je prístupné.
 • Kúpalisko v Spišskej Novej Vsi ponúka miestnym obyvateľom zľavu 1 EURO zo vstupného.
 • Zľava pre miestnych obyvateľov platí na severe Slovenska v novootvorenom kúpalisku pri plavárni. Samotná plaváreň tento systém využíva celé roky. Návštevníci a obyvatelia z Čadce majú výhodnejšie vstupné do oboch zariadení.
 • Veľmi zaujímavú zľavu zo vstupného majú napríklad v Kežmarku. Po dvanástich rokoch tam otvorili mestské kúpalisko s morskou soľou. Návštevníci s túžbou po mori tak nemusia merať cestu príliš ďaleko. Pokiaľ sa pri vstupe na kúpalisko preukážete trvalým pobytom v Kežmarku, od mesta získate štedrú zľavu 70%.
 • Vodný svet Gothalv Liptovskej Osade poskytuje zľavu 10% obyvateľom Liptovskej Osady, Liptovskej Revúcej a Liptovskej Lúžnej.
 • Termálne kúpalisko Vyšné Ružbachy poskytuje zľavu 10% obyvateľom okresov Stará Ľubovňa a Kežmarok. Opäť je podmienkou len preukázanie sa vierohodným preukazom totožnosti s uvedením bydliska.
 • Trochu iné má podmienky prírodné kúpalisko v rekreačnej oblasti Sninské rybníky. Tam získate zľavu ak ste obyvateľom mesta Snina, no potrebné je podať žiadosť o vydanie karty obyvateľa mesta Snina.
 • Thermal THERMALPARK DS, a.s. v Dunajskej Strede ponúka až 40% zľavu pre obyvateľov Dunajskej Stredy. Podmienkou je však preukázanie sa karty obyvateľa Dunajskej Stredy, o ktorú je možné požiadať na mestskom úrade, alebo na stránkach mesta.
 • Plaváreň v meste Pezinok poskytuje drobné zľavy na bežné vstupné a permanentky obyvateľom s trvalým pobytom v meste Pezinok. Podobne je na tom veľká časť mestských plavární. Zvýhodnení sú miestni obyvatelia, čo je štandardný jav. Rozdiel je v Petržalke, kde miestna plaváreň dáva zľavy len Petržalčanom, ktorí sú zároveň držiteľmi karty Petržalčana.
5/5 - (2 votes)
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.