ZN.SK
Kúpalisko

Zľavy pre regionálnych návštevníkov kúpalísk a obyvateľov

Po celom Slovensku máme rozptýlených viacero miest,v ktorých je možné čerpať výhody svojho bydliska. Nie všade sú tieto zľavy propagované…

Po celom Slovensku máme rozptýlených viacero miest,v ktorých je možné čerpať výhody svojho bydliska. Nie všade sú tieto zľavy propagované, alebo chápané správne, no v princípe ide o zvýhodnenie miestnych obyvateľov. Pre obyvateľov Turčianskych Teplíc je tak malým benefitom bývania v ich meste možnosť využívať zľavy v miestnych kúpeľoch a podobne je tomu aj vo zvyšku Slovenska. Negatívne je tento fakt vnímaný návštevníkmi z iných miest, ktorý pociťujú vstupné na takéto miesta ako diskrimináciu.

Kúpalisko a zľavy pre obyvateľov

Aj keď môže ísť o veľmi malý cenový rozdiel, ktorý vzhľadom na náklady zariadenia stále vyznieva skôr úsmevne, vždy je zvýhodnené vstupné pre miestnych obyvateľov považovaný za lokálny benefit, čiže zľava z bežného vstupného. Vtip je v tom, že ako náhle miestny obyvateľ zabudne preukaz totožnosti, zľavy sa ho netýkajú a platí plnú sumu. Azda vo všetkých zariadeniach na Slovensku totiž platí jednoduché pravidlo. Preukázať sa trvalým pobytom zaznamenaným v občianskom preukaze.

Podpora zariadenia aj miestneho turizmu

Ponuka výhodnejších cien pre miestnych spočíva v zlepšení atraktivity daného miesta pre lokálnych obyvateľov. Tí majú miesto najbližšie a práve pri nich je väčšia pravdepodobnosť, že sa aj v rámci spontánnych rozhodnutí môžu pre priaznivé vstupné opakovane rozhodnúť pre návštevu. Miestni obyvatelia pri opakovaných návštevách pre menšiu vzdialenosť v konečnom dôsledku v zariadení nechajú viac peňazí, ako nechajú návštevníci z ďaleka pri svojej jednej, či pár dňovej návšteve.

Kde využívajú systém zliav pre obyvateľov?

Podobne postavený cenník sa nachádza vo väčšine slovenských kúpalísk a plavární. Dokonca bezplatný vstup sa v niektorých areáloch týka majiteľov pozemkov, či ubytovacích zariadení, hoci sami daný pozemok nevyužívajú. Systém lokálnej zľavy sa dokonca v mnohých mestách používa celé desaťročia. Nie vždy pritom o ňom vedia obyvatelia daných miest. Pokiaľ sa nepreukazujú bydliskom, môžu štandardne už z nevedomosti platiť plnú cenu.

 • Kúpele Trenčianske Teplice ponúkajú zľavy na vstup pre obyvateľov Trenčína, Trenčianskych Teplíc a ďalších obcí.
 • Obyvatelia Turčianskych Teplíc majú zľavu na úhradu vstupného ale aj zľavu z permanentiek na kúpalisko Vieska.
 • Zaujímavé termálne kúpalisko Vrbov, ktoré prekvapí pekným zariadením a rekonštrukciou ponúka zľavu širšiemu regiónu. Ide o regionálnu zľavu 10% pre obyvateľov s trvalým pobytom v okresoch Kežmarok, Poprad, Levoča, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa.
 • Výhodné vstupné ponúkal aj akvapark Galandia pre obyvateľov Galanty, kým nebolo zariadenie v decembri 2015 zatvorené pre narušenú statiku a dodnes tak nie je prístupné.
 • Kúpalisko v Spišskej Novej Vsi ponúka miestnym obyvateľom zľavu 1 EURO zo vstupného.
 • Zľava pre miestnych obyvateľov platí na severe Slovenska v novootvorenom kúpalisku pri plavárni. Samotná plaváreň tento systém využíva celé roky. Návštevníci a obyvatelia z Čadce majú výhodnejšie vstupné do oboch zariadení.
 • Veľmi zaujímavú zľavu zo vstupného majú napríklad v Kežmarku. Po dvanástich rokoch tam otvorili mestské kúpalisko s morskou soľou. Návštevníci s túžbou po mori tak nemusia merať cestu príliš ďaleko. Pokiaľ sa pri vstupe na kúpalisko preukážete trvalým pobytom v Kežmarku, od mesta získate štedrú zľavu 70%.
 • Vodný svet Gothalv Liptovskej Osade poskytuje zľavu 10% obyvateľom Liptovskej Osady, Liptovskej Revúcej a Liptovskej Lúžnej.
 • Termálne kúpalisko Vyšné Ružbachy poskytuje zľavu 10% obyvateľom okresov Stará Ľubovňa a Kežmarok. Opäť je podmienkou len preukázanie sa vierohodným preukazom totožnosti s uvedením bydliska.
 • Trochu iné má podmienky prírodné kúpalisko v rekreačnej oblasti Sninské rybníky. Tam získate zľavu ak ste obyvateľom mesta Snina, no potrebné je podať žiadosť o vydanie karty obyvateľa mesta Snina.
 • Thermal THERMALPARK DS, a.s. v Dunajskej Strede ponúka až 40% zľavu pre obyvateľov Dunajskej Stredy. Podmienkou je však preukázanie sa karty obyvateľa Dunajskej Stredy, o ktorú je možné požiadať na mestskom úrade, alebo na stránkach mesta.
 • Plaváreň v meste Pezinok poskytuje drobné zľavy na bežné vstupné a permanentky obyvateľom s trvalým pobytom v meste Pezinok. Podobne je na tom veľká časť mestských plavární. Zvýhodnení sú miestni obyvatelia, čo je štandardný jav. Rozdiel je v Petržalke, kde miestna plaváreň dáva zľavy len Petržalčanom, ktorí sú zároveň držiteľmi karty Petržalčana.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu