ZN.SK
versace

Versace – zaujímavosti značky, jej pôvod a logo s hlavou Medúzy

Versace je známa talianska módna značka. Za celou myšlienkou vzniku stál Gianni Versace a v dnešných rokoch celý podnik prevzala jeho sestra Donatella.

V júli tohto roka uplynie presne 20 rokov od smrti zakladateľa obľúbenej a slávnej talianskej značky Versace. Za celou myšlienkou vzniku stál Gianni Versace a v dnešných rokoch celý podnik prevzala do svojich rúk jeho sestra Donatella, ktorá ho celú dobu s ďalším bratom Santom podporovali. Dnes je aj naďalej Versace svetovou značkou znamenajúcou luxus najvyššej triedy.

versace

Blízko k móde už odmalička

Gianni Versace, pôvodným menom Giovanni  Maria Versace, sa narodil v Kalábrii, jednou z najchudobnejších oblastí Talianska. Od detstva Giannimu imponoval matkin krajčírsky salón. Pomáhal jej so šitím, a svoje prvé šaty navrhol v deviatich rokoch. O niečo neskôr sa vypracoval na slušného krajčíra, ale tých bolov Taliansku dostatok. Vo svojich 25.rokoch sa odsťahoval do Milána. Tam už začal navrhovať šaty známym firmám. V roku 1978 založil firmu s medúzou v logu.

Medúza nie je len tak náhodou

Pár ľuďom už určite napadlo, alebo sa aspon čudovali, prečo Gianni zvolil také netradičné logo. Za odpoveďou sa skrýva už miesto jeho narodenia. Keďže pochádza z južnej  oblasti Talianska, ktorá sa kedysi nazývala “Magna Graeca” (alebo Veľké Grécko). Táto oblasť bola celé storočia kolonizovaná výpravami, ktoré podnikali starí Gréci. Mali teda podstatný vplyv na kultúru. Práve vo svojej domovine mohol Gianni Versace pričuchnúť k mytológii a jej známe postavy mu mohli vnuknúť tento nápad. Z gréckej mytológie je známe, že Medúza bola neobyčajne krásnou ženou. Pretože sa nechala zviesť Poseidónom v Aténinom chráme, premenila ju bohyňa na monštrum, na ktoré stačil jediný pohľad a človek sa zmenil na kameň.
Naznačuje tým, že jeho kúsky sa vyznačujú istou dávkou odvahy a rebelstva. Vychádzajú z tradícií, pretože tú Taliani milujú, ale sú svojim spôsobom aj moderné a priam nebezpečne zvodné.

Vždy o krok pred ostatnými

Versace sa od ostatných kolegov líšil lišily kreativitou a nekonečnou fantáziou. Jeho modely boli vždy o krok ďalej. Boli nespútané, odvážne a niesli najmä obrovský erotický náboj. Pochopiteľne boj gay,  preto dokázal erotiku preniesť aj do mužskej módy. Zaujal vlastným vkusom a používam výhradne ten najlepší materiál. Obliekal napríklad princeznú Dianu, speváčku Madonnu  a mnohé ďalšie známe osobnosti.  Dlhú dobu mal stáleho priateľa, rád zbieral starožitnosti a zaujímal sa o moderné umenie.

Gianniho tragická smrť

Keď mu v roku 1994 zistili rakovinu. Po ťažkých chemoterapiách sa po čase vrátil k práci. To, že o tri roky zomrie tragickou smrťou však nikomu nenapadlo. Gianni sa vracal z baru, kde si každý deň vypil svoju obľúbenú kávu. Práve keď chcel na svojej vile odomknúť dvere, dve strely zo zbrane zasiadli Versaceho priamo do hlavy. Zomrel pri prevoze do nemocnice. Začalo sa okamžité pátranie. Nakoniec padlo podozrenie na bohatého mladíka A. Cunanana. Desať dní po vražde sa našlo jeho mŕtve telo. Zastrelil sa rovnakou zbraňou ako zabil Gianniho.

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu