Nu-metalový Korn zahrá v Bratislave už 4. apríla 2017 - ZN.SK

Nu-metalový Korn zahrá v Bratislave už 4. apríla 2017

Už v prvý aprílový týždeň sa v Bratislave po dlhšej dobe objaví americká nu-metalová kapela Korn. Korn, ktorých najznámejšie albumy Follow the Leader, Issues a Untouchables priniesli mnoho nezabudnuteľných hitov, naposledy vydali album The Serenity of Suffering, ktoré je súčasťou jarného turné. A súčasťou jarného turné je aj zastávka v Bratislave.

Korn

Na Slovensku sa už objavili v rámci festivalov a najbližšie to bude 4. apríla 2017 v bratislavskej Aegon Aréne, inými slovami v NTC tenisovom centre neďaleko Polusu pri Vajnorskej ulici.

Skupina Korn

Korn vznikol po rozpade kapely L.A.P.D. a na krátko sa volali Creep. Kapela bola založená v roku 1993 a odvtedy sa v nej vystriedalo niekoľko hudobníkov, hoci najznámejší a najdôležitejší je Jonathan Davis, ktorý mimo vokály v niektorých skladbách predviedol aj gajdy. Najzásadnejší úspech získali albumami Follow the leader a Issues. Celkovo vydali 12 albumov. Vydali viac ako 40 singlov a z nich sa 28 prebojovalo do kľúčových hudobných rebríčkov. Len v USA predali 16,5 miliónov albumov, čo je neuveriteľné číslo. Kapela pochádzajúca z kalifornského Bakersfieldu doteraz získala dve ceny Grammy. V žánri nu-metal sú považovaní za prvých, inak sa objavujú aj v kategórii heavy metal, hard rock, rap metal a v iných. Dva z albumov sú unplugged, jeden z roku 2006 a druhý z roku 2007.

Zaujímavosťou je aj mikrofón Jonathana Davisa. Je legendárny a patrí medzi najväčšie ťaháky ich koncertnej scény. Navrhol ho totiž tvorba a dizajnér slávnych filmových votrelcov. Jeho autorom je HR Giger.

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
liahnutie z vajec, vtáky, dýchanie škrupine
Ako dýcha vtáčie mláďa vo vajíčku a ako sa vôbec liahne?

oteckovia
9 vecí zo seriálu Oteckovia, ktoré sú v skutočnom živote celkom inak

Zlaté prasiatko na Vianoce
Kto a prečo uvidí večer Zlaté prasiatko? Prečo vznikla tradícia

Zavrieť