ZN.SK
Korn

Nu-metalový Korn zahrá v Bratislave už 4. apríla 2017

Už v prvý aprílový týždeň sa v Bratislave po dlhšej dobe objaví americká nu-metalová kapela Korn. Korn, ktorých najznámejšie…

Už v prvý aprílový týždeň sa v Bratislave po dlhšej dobe objaví americká nu-metalová kapela Korn. Korn, ktorých najznámejšie albumy Follow the Leader, Issues a Untouchables priniesli mnoho nezabudnuteľných hitov, naposledy vydali album The Serenity of Suffering, ktoré je súčasťou jarného turné. A súčasťou jarného turné je aj zastávka v Bratislave.

Korn

Na Slovensku sa už objavili v rámci festivalov a najbližšie to bude 4. apríla 2017 v bratislavskej Aegon Aréne, inými slovami v NTC tenisovom centre neďaleko Polusu pri Vajnorskej ulici.

Skupina Korn

Korn vznikol po rozpade kapely L.A.P.D. a na krátko sa volali Creep. Kapela bola založená v roku 1993 a odvtedy sa v nej vystriedalo niekoľko hudobníkov, hoci najznámejší a najdôležitejší je Jonathan Davis, ktorý mimo vokály v niektorých skladbách predviedol aj gajdy. Najzásadnejší úspech získali albumami Follow the leader a Issues. Celkovo vydali 12 albumov. Vydali viac ako 40 singlov a z nich sa 28 prebojovalo do kľúčových hudobných rebríčkov. Len v USA predali 16,5 miliónov albumov, čo je neuveriteľné číslo. Kapela pochádzajúca z kalifornského Bakersfieldu doteraz získala dve ceny Grammy. V žánri nu-metal sú považovaní za prvých, inak sa objavujú aj v kategórii heavy metal, hard rock, rap metal a v iných. Dva z albumov sú unplugged, jeden z roku 2006 a druhý z roku 2007.

Zaujímavosťou je aj mikrofón Jonathana Davisa. Je legendárny a patrí medzi najväčšie ťaháky ich koncertnej scény. Navrhol ho totiž tvorba a dizajnér slávnych filmových votrelcov. Jeho autorom je HR Giger.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu