Komunikačný software Skype a jeho celosvetový výpadok

Komunikačný software Skype a jeho celosvetový výpadok

Bezplatná komunikačná služba Skype má celosvetový výpadok. Skype, ktorý v súčasnosti patrí pod Microsoft a patrí medzi najslávnejšiu aplikáciu umožňujúcu komunikáciu prostredníctvom internetu, postihol výpadok dnes pred obedom a odvtedy sa nedarí jej technikom obnoviť sieť. Výpadok sa dotýka nie len rodín a obchodných komunikácií, kde Skype tvorí dôležitú úlohu a spôsob komunikácie na diaľku nezávisle na diaľke, ale všetkých aplikácií mimo Skype Web.
Skype oficiálne ifnormovala na svojich stránkach o výpadku a za tento stav sa ospravedlňuje. Vzhľadom na častú komunikáciu rodiny a priateľov prostredníctvom Skype po celom svete ide o výpadok, ktorý sa dotkne veľkého počtu ľudí.

Skype

Update 18:00, 21. September 2015
Skype na svojom oficiálnom Facebook uviedol informáciu o úspešnom náleze problému a jeho oprave. V tejto chvíli majú prebiehať resety všetkých spojení a ich znovu-spustenie.

Stručne o Skype
Skype vznikol v roku 2003. Vyvinuli ho N. Zennstrom a Janus Friis. Pred pár rokmi ho odkúpil Microsoft a spojil so svojimi službami. Mimo presun súborov a textovú komunikáciu je hlavným spôsobom použitia videospojenie. V čase svojho vzniku bol jeho najväčším konkurentom ICQ, ktorý sa v záujme konkurovať Skypu taktiež pustil do vývoja videohovorov a vizuálno-zvukového spojenia. Naposledy sme o Skype hovorili v súvislosti s odhalením Edwarda Snowdena a knihy od Glena

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Florbal
5 vecí, ktoré sa vaše dieťa naučí, ak ho dáte na florbal

Sandhya, Sandia indická telenovela
Indická telenovela Sandhya, svetlo môjho života a nová kultúra

Kozák sketchBros, zábavné video o futbalovej reprezentácii
Sedem statočne ožratých, video SketchBros o kauze #Kozák #futbal

Zavrieť