Komunikačný software Skype a jeho celosvetový výpadok

Komunikačný software Skype a jeho celosvetový výpadok

Bezplatná komunikačná služba Skype má celosvetový výpadok. V súčasnosti patrí pod Microsoft a je najznámejšou aplikáciou umožňujúcou komunikáciu prostredníctvom internetu. Výpadok, ktorý ju postihol dnes pred obedom sa nedarí jej technikom obnoviť. Výpadok sa dotýka nie len rodín a obchodných komunikácií, ale celého SkypeWebu. Viacero obchodných stretnutí odkázaných na Skype tak zisťovalo príčinu, prípadne aj súkromné konverzácie neuspeli pri hľadaní príčin.

„Výpadok nie je na Vašom prijímači…“ ale u nich

Skype oficiálne informoval na svojich stránkach o výpadku a za tento stav sa ospravedlňuje. Vzhľadom na častú komunikáciu rodiny a priateľov prostredníctvom Skype po celom svete ide o výpadok, ktorý sa dotkne veľkého počtu ľudí. Dotýka sa aj vzdelávania.

Skype

Update 18:00, 21. September 2015
Aplikácia na svojom oficiálnom Facebook uviedla informáciu o úspešnom náleze problému a jeho oprave. V tejto chvíli majú prebiehať resety všetkých spojení a ich znovu-spustenie.

Stručne o Skype

Aplikácia vznikla v roku 2003. Vyvinuli ho N. Zennstrom a Janus Friis. Pred pár rokmi ju odkúpil Microsoft a spojil so svojimi službami. Mimo presun súborov a textovú komunikáciu je hlavným spôsobom použitia videospojenie. V čase svojho vzniku bola jej najväčším konkurentom ICQ, ktorý sa v záujme konkurovať Skypu taktiež pustil do vývoja videohovorov a vizuálno-zvukového spojenia.

Naposledy sme o ňom písali v súvislosti s odhalením Edwarda Snowdena a knihy od Glena Greenwalda. V knihách sa spomína, ako Skype a teda Microsoft spolupracuje s tajnými službami a že môže predstavovať prienik tajných služieb do súkromia súkromných osôb.  Pre nás bežných ľudí, ktorí sa nijakým spôsobom nezaoberajú ilegálnou činnosťou zostáva komunikačným nástrojom s rodinou. Na diaľku ho využívajú aj pracovný tímy, ľudia na poradách a ľudia na home officoch. Umožňuje spájať ľudí na opačných stranách sveta do jedného video-konferenčného hovoru. Nachádza uplatnenie aj pri diaľkovom vzdelávaní, externom diaľkovom štúdiu a pri štúdiu MBA a ďalších.

Je bezplatnou stiahnuteľnou aplikáciou: https://www.skype.com/en/get-skype/

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.