Biblia – Majster Pavol z Levoče vychádza v zmenšenej podobe

Biblia – Majster Pavol z Levoče vychádza v zmenšenej podobe

Nádherné spracovanie Biblie, Starého aj Nového zákona, s fotografiami oltára Majstra Pavla z Levoče  a Katedrály sv. Jakuba z Levoče, zaujalo knižných nadšencov a veriacich už v roku 2020. Ku koncu roka 2021 sa však v predaji objaví aj zmenšená verzia tejto publikácie, ktorá samozrejme nebude zachovávať drahé materiály a limitovaný náklad dvoch drahých kníh, ktoré sa objavili predtým. Zmenšená verzia uvádza rozmery 240 × 322 mm a rozsah 856 strán. Vzhľadom na to, že je Bibliou, stáva sa automaticky knižným dielom s hodnotou, pri svojej váhe a veľkosti si bude žiadať čestné miesto v knižnici.

Levoča majster Pavol z Levoče

Tie pôvodné zaujali. Ako na tom bude zmenšená verzia?

Pôvodné verzie boli v predaji minulý rok v limitovanom náklade. Drahšia kniha za 1500 eur a lacnejšia v pošte 777 kusov za 300 eur. Záujem o ne bol veľký a jednotlivé knihy sa pomerne rýchlo míňali. Kto zaregistroval zaujímavé dielo, cez ktoré bolo možné podrobne nahliadnuť na inak neprístupný oltár Majstra Pavla a jeho detaily, mohol sa dozvedieť, že za fotografiami stál fotograf Jan William Drnek. Využil pritom špeciálnu techniku, pomocou ktorej docielil zdanie trojrozmerného objektu, než len plochej snímky. Fotografie vo veľkom formáte zachytávali rôzne detaily, pukliny, nerovnosti spôsobené vekom, či opracovaním dreva. Za brilantné sa považujú aj farby, ktoré sa napriek fotografii podarilo vďaka správnemu osvetleniu zachovať ako na origináli. Najväčšia fotografia celého oltára sa skladá zo 144 záberov zložených do jediného veľkého panoramatického obrazu.

  • Biblia Majster Pavol z Levoče je v predpredaji na BUX.sk

Limitované edície svojich vlastníkov potešili špeciálnymi vlastnosťami, drevenými doskami, alebo kazetami. 18. októbra vychádza zmenšená verzia týchto kníh, ktoré po obsahovej stránke pozostávajú z aktualizovaného prekladu Spolku sv. Vojtecha. Kniha je zatiaľ v predpredaji, takže náhľad do jej vnútra je zatiaľ nemožný. Faktom zostáva, že načasovanie pred Vianocami z nej môže spraviť jeden z najžiadanejších titulov. Ak bola pre záujemcov zaujímavá v limitovanej edícii a odrádzala cena, o trochu zaujímavejšia môže byť práve nová verzia knihy kníh. Zo všetkých Biblií dostupných v súčasnom predaji ide o nepochybne najzaujímavejší kúsok.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.