ZN.SK
Rybári vydesení a podvodníci

Varovanie: podvodné stránky rybárom predávajú Giant Fish Aroma

Podivný internetový zázrak Giant Fish Aroma propagujú neexistujúci odborníci a zákazníci, kradnuté fotografie a fingované stránky. Tak pozor!

Reklamy so zázračnou metódou, ako chytiť viac rýb, ktorá „vydesila rybárov“, sme tu ešte nemali. Dnes sa začal zobrazovať napríklad na portáli Centrum.sk a smeruje na prípravok Giant Fish Aroma . Ľudí láka na zaujímavé spojenia o tom, aké zázraky vás čakajú pri použití tohto prípravku, no prečítate polovicu z cieľových stránok (pre úplnosť, ide o: latestfromtheworld.com/421/giantfish/) a stále nerozumiete o čo ide. Aj napriek tomu sa nájde aspoň stovka ľudí, ktorá tomu predsa len uverí a prípravok objedná. Polovica textu spomína formulu. Slovo „formula“ neustále omieľa, až získate konečne pocit, že nejde o vozidlo, či „abraka dabra“ ale formulu ako prípravok. Máte ním potrieť návnadu a zareagujú bylinožravé ryby aj dravce.

Centrum podvodné bannery

Problémové stránky a ťahy voči ľuďom

Stránky o zdraví idú predávať prípravky na zlepšenie úlovkov. Nuž dobre. Ako veľmi im veriť? Neverte im ani za mak. Toľko podvodných klamstiev, aké vám pripravujú tieto stránky, si nezaslúži ani váš nepriateľ. Snažia sa ľudí obrať o peniaze pomerne jednoducho. Navádzať ľudí na kúpu pomocou pochybného prípravku bez akejkoľvek histórie a skutočného overiteľného pozadia s názvom Giant Fish Aroma. Už hore vás láka krásny úlovok macatého pstruha dúhového. Nie, neulovili ho s pomocou tejto zázračnej formuly, ako píšu, ale poctivou prácou. Len zhodou okolností podvodníci tentoraz okradli slovenského rybára Petra Zachara, ktorý má fotografiu aj na fotobanke Shutterstock a nejde o žiadneho vymysleného chlapíka menom Marián Moravský.

Rybári vydesení a podvodníci

Stránky nie sú magazín, len sa tak snažia vyzerať. Nefunguje žiadne menu, ani žiadne prvky. Komentáre na spodku článku sú výsmech. Dátum ich vydania sa neustále posúva podľa toho, kedy článok otvoríte a kliknete na banner. Majú tak vyzerať stále aktuálne. Text v článku je príšerný, hlúpy, nenormálny, písaný negramotným šialencom s psychickou poruchou a komentáre sú písané ešte úbohejším pisateľom, ktorý má problém nie len s gramatikou. Všetko na jedno kopyto.

Hr, hr – psychologický nátlak

Umelé falošné hlásenie o tom, že len dnes máte jedinečnú šancu, lebo zajtra akcia prepadne, vás tlačí na nákup 3 balení Giant Fish Aroma 35 ml za 37 EUR, pričom pôvodná cena a tá od zajtra už budú 69 EUR. Nič sa však nemení, aj Google cache svedčí, že rovnaké údaje, aj komentáre tu boli včera, či predvčerom.

Čo nájdete po kliknutí kamkoľvek?

Na cieľové stránky sa dostanete, nech kliknete kdekoľvek na tomto falošnom magazíne o zdraví (už toho je zarážajúce, bavíme sa o prípravku na zlepšenie chytania rýb), (pre úplnosť, ide o cestu http://webmoneysaver.com/421/giantfish/, kde neodporúčame samozrejme klikať a ani využívať ich služby). Všetky informácie ktoré vybiehajú dolu v rohu o tom, že pán Václav a pani Andrea z Nového Mesta práve nakúpili, prípadne, že je práve online 350 ľudí, sú narafičená informácia snažiaca sa manipulovať váš úsudok o dôveryhodnosti a návštevnosti týchto stránok. Mená a mestá sú ukryté v zdrojom kóde na scripte, ktorý je nastavený tak, aby neustále zobrazoval niečo z prednastavených informácií. Najmä ak by aj raz niekto dal do objednávky Prešov, je zázrak, ako krásne tento podvodný systém oblbuje ľudí a použije spojenie „Mária z Prešova“.

Stránky obsahujú mená ako Marián Parecký, Martin Konický, Ondrej Kmeť, Pavol Novácky, Ľudovít Semenický a priezvísk v podobe prídavných mien by aj stačilo, ale ešte tu máme Vojtecha Pokorného, Lukáša Modrého a Mareka Bobrovského.

Právne problémy so zázrakom Giant Fish Aroma

Právny problém č. 1: vytvárajú cudzie identity, zavádzajú a klamú zákazníkov, no kým nie sú zákazníkom, klamú návštevníkov a verejnosť. Martin Konický, ktorý hovorí o 20 kilových treskách a má byť zo Senca je v skutočnosti poľský fotograf, ktorého fotografia je v origináli na Shutterstocku.
Rybár uvádzaný ako Ondrej Kmeť, ktorý rozpráva o svojej kariére – rybárčení, to snáď nie. Najhoršie je, že Ondrej Kmeť na fotografie určite nie je. Ide opäť len o modela, ktorý pózoval pre fotografa, aby fotografie poslúžili na komerčný predaj. Zdroj.
Lukáš Modrý z Prešova, chlap ako hora a s ksichtom amerického mariňáka? Ale no ták. Aj toto je však klamstvo a zavádzanie. Pán Modrý neexistuje, vymyslená identita zneužila fotografiu z fotobanky Shutterstock. Vlastne každý jeden ksicht a fotografia na stránke je kradnutá a nafingovaná vymyslená identita v záujme ľudí nalákať. Ani jedna tvár nie je zo Slovenska.

Právny problém č.2: Predajná stránka a neobsahuje sídlo firmy, predajcu, adresy, kontakt, len akési číslo bez mena a akéhokoľvek subjektu. Neuvádzajú IČO, DIČ, žiadnu identifikáciu. Maskujú všetko, čo sa len dá.

Právny problém č.3: poškodení od týchto podvodníkov, pričom rovnaká sieť má na svedomí obrovské množstvo podvedených ľudí cez prípravky na chudnutie, rast svalov, vzdelávacie metódy jazykových kurzov a množstva iných, nenahlasujú polícií a ani úradom nič. Nikto nemá záujem zásadnejšie riešiť nemalé čiastky investované do prípravkov, ktoré možno fungujú, ale to my neriešime.

Nejasnosť, klamstvo a zavádzanie

Základom článku je prostredie, ktoré vytvárajú stránky, dojem a vlastnosti, aké majú pri propagácií. Že porušujú zákony, zneužívajú cudzie identity, vytvárajú falošné, navádzajú ľudí, klamú a zavádzajú.Predávajú za premrštené ceny a klamú o dočasnej akcii, ak ide o len nastavenie stránok. To nie je náš problém, ale problém autora webu. My sme v tejto chvíli len upozorňovatelia, ktorí zhromažďujú verejne dostupné dôkazy o činnosti danej stránky. Máme s tým síce rozsiahlu prácu, trávime na tom čas, avšak práve pre to, aby sme pomohli upozorniť na nekalé praktiky tolerované aj miestami počínajúc portálom s reklamnou plochou, po úrady Slovenské, ktoré nekonajú spoločne s poškodenými.

Pripravili Roman, Dávid a Tomáš.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu