ZN.SK
Balaton Siofók Maďarsko

Jazero Balaton je ideálne dovolenkové miesto pre rodiny s deťmi

Balaton je miesto, ktoré si mnohí spájame s nostalgiou, ale aj osvedčenými podmienkami pre strávenie letnej dovolenky. Nehlboká príjemná voda s výborným dnom…

Balaton je miesto, ktoré si mnohí spájame s nostalgiou, ale aj osvedčenými podmienkami pre strávenie letnej dovolenky. Nehlboká príjemná voda s výborným dnom na kráčanie nie je síce morská, slaná a plná mušlí, či vhodná na potápanie. Stále je však veľkým lákadlom pre rodiny s deťmi, keďže v Balatone sa skrátka nedá utopiť.

Balaton Siofók Maďarsko

Nepredstavuje riziko pre neplavcov, no svojimi možnosťami a zaužívanou tradíciou je miestom poskytujúcim všetok komfort, aký nachádzame aj v iných známych miestach, povedzme tých prímorských. Rodiny s deťmi sú azda najpočetnejšou skupinou, aká sem smeruje. Rozložiť sa niekde pod stromom, alebo priamom slnku na tráve je začiatok.

Niekto ide k moru, niekto ide k Balatonu

Balaton je prekvapivo stále obľúbené miesto aj v časoch, kedy bodujú letné dovolenky pri mori. Balaton je takmer všade na svojich brehoch miestom, kde má zmysel mať nehnuteľnosť, prenajímať ju a ponúkať ubytovanie v hoteli. Svoje letné dovolenkové ciele tu nachádzajú posádky áut z Nemecka, menej Rakúska, najviac však sú tu domáci Maďari, následne Poliaci, menej Česi a Slováci, než iné spomínané krajiny. Bolo to tak v minulosti a je to tak aj dnes. Lokálne sú niektoré miesta obľúbené u Švédov, Nórov, Belgičanov, Francúzov a iných európskych krajín.

Balaton nie je drahý a dá sa vynájsť

Balaton láka, hoci nie je morom. Najviac sú to ale rodiny s deťmi, pokojne veľké rodiny, ktoré nemajú financie na more. Balaton vychádza pomerne lacno, ideálne ak nájdete ubytovanie v súkromí. Parkovanie je možné získať bezplatne a na plážach sú zväčša parkovacie hodiny, sledované klasickou políciou.  Kto chce, vynájde sa. Nájde lacné ubytovanie s parkovaním. Pláže a prístup k nim je bezplatný. Možno až na vysokú mieru fajčiarov medzi ľuďmi na pláži nebadať žiaden zásadný problém. Toalety a sprchy sú bezplatné, len toaletný papier si musíte brať vlastný, keďže v tomto smere to nie je celkom dotiahnuté a sprcha na umývanie zadku tiež nie je dobrým riešením.

Potraviny sa dajú ľahko nakúpiť, keďže všade existujú nejaké obchody a ak aj nie malé, dostupné sú veľké supermarkety a pobočky aj u nás známych predajní ako Penny, LIDL, Tesco a podobne. Samozrejmosťou sú večne a vždy obľúbené siete reštaurácií rýchleho občerstvenia, ktoré nikdy neprekvapia niečím, čo nepoznáte už z iných miest s rovnakou značkou. Na Balatone sa dá ušetriť. Ponúkne vodu, slnko, pohodu, trochu plávania, viac čľapkania, ale skvelú zábavu pre deti a nenáročných plavcov, či vôbec pre neplavcov.

Pre voľný čas

Záujemcovia o strávenie voľného času nájdu športoviská a voľné plochy na ping pong / stolný tenis, volejbal a za úhradu je na viacerých miestach ponuka šliapacích bicyklov na vode.  V rámci voľného času je už viac menej všetko len na vlastnej výbave. Nafukovačky nie sú nijako obmedzené, vlastné jedlo na verejnej pláži rovnako tak. Obmedzený je len pes, aj keď domáci na pláže chodia aj so psami. Tie menšie je možné dobre ukryť, alebo nevyvolávajú toľko pohoršenia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu