ZN.SK
RRR indický film 2022

Indický akčný film RRR (2022) je akčná nakladačka plná nelogiky

Fascinujúci indický film RRR (2022) je považovaný za unikátneho predstaviteľa akčného žánru Bollywoodu. Hlavný hrdina spoločne s divými zverami útočí,…

Fascinujúci indický film RRR (2022) je považovaný za unikátneho predstaviteľa akčného žánru Bollywoodu. Hlavný hrdina spoločne s divými zverami útočí na množstvo ľudí na večierku a svet je vo vytržení. Film sa odohráva počas nadvlády Britského impéria kedy boli Indovia a ich krajina len zahraničným územím v rámci Západoindickej spoločnosti. Briti sú tak tí zlí, hoci nie všetci. Z toho, čo sa vo svete objavuje ako ukážka akčných scén, vidieť aj poriadnu dávku humoru, hoci to zrejme nebol zámer jeho tvorcov.

RRR indický film 2022

Zvieratá, ktoré sa neriadia zvierací inštinktami, ale skôr konaním naprogramovaným v nejakom animačnom štúdiu, sa chovajú nelogicky. Útočia na niekoho oveľa vzdialenejšieho a niektoré Britky zostávajú pri krvilačnom besnení šokované stáť a hýkať, alebo čudovať sa. Kým nelogické správanie hercov je zväčša doménou domácich hercov, filmári tentoraz prinútili nelogicky sa správať aj ľudí európskeho typu. Bollywood je však nutné vnímať ako kultúrny rozdiel. Osobitný typ umenia a jeho smerovania, takže nelogickosť scén, prehnanosť a okázalosť hrdinstva fúzatých afektovaných mužov sú pre nás stále niečo zvláštne.

RRR je aj na Netflixe

Film RRR sa názvom podobá na francúzsku komédiu RRRrrrr!!! (2004) režiséra Alaina Chabata. RRR (2022) indického režiséra S. S. Rajamouliho do hlavnej úlohy obsadil  hviezdu N. T. Rama Rao Jr. a Rama Charana. Charan je, ako inak, v Indii veľkou hviezdou, pravidelne obsadzovanou, ale aj podnikajúcou vo vlastnom filmovom biznise. Najnovší nárez akcie sa nachádza aj v ponuke Netflixu. Avšak len v pôvodnom hindskom znení s titulkami v angličtine.

Zaujímavosťou je, že názov filmu zložený z písmen RRR neodkazuje na používanie divej zvery (dokonca aj druhy, ktoré v Indii vôbec nežijú), ale má ísť o skratky mien filmových tvorcov. Pôvodný pracovný názov sa však páčil všetkým od filmu a zrejme aj marketingovému oddeleniu výroby. Až potom sa mal názov prispôsobiť písmenám a niektoré krajiny tak môžu mať iné slová začínajúce na R v jeho názve. V angličtine je to napríklad Rise Roar Revolt.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu