ZN.SK
Winchester Strašidelný dom

Film Winchester: sídlo démonov inšpiroval reálny strašidelný dom. Vychádza na DVD

Rod Winchesterovcov sa preslávil zbrojárskou výrobou. Slávny výrobca ešte slávnejších strelných braní mali na svedomí mnoho životov aj v občianskej vojne, v ozbrojených konfliktoch a všade, kde zbrane hrali dôležitú úlohu.

Rod Winchesterovcov sa preslávil zbrojárskou výrobou. Slávny výrobca ešte slávnejších strelných braní mali na svedomí mnoho životov aj v občianskej vojne, v ozbrojených konfliktoch a všade, kde zbrane hrali dôležitú úlohu. Bohatá vdova Winchestrová, ktorú pokladali za bláznivú, postavila v americkej Kalifornii v meste San Jose zvláštny dom. Jeho výstavba trvala 38 rokov a výsledkom bolo 160 izieb rôzne zariadených, prístupných, uzatvárateľných. Nechala ich postaviť pre duchov tých, ktorí zomreli vďaka zbraniam značky Winchester. Nie, to nie je scenár len filmu, ale skutočná realita.

Winchester Strašidelný dom

Jedna z chodieb v strašidelnom dome, foto: https://winchestermysteryhouse.com

Skutočný strašidelný dom je dnes atrakciou

Dom známy ako Winchester Mystery House na adrese 525 S Winchester Blvd, San Jose, CA 95128 naozaj stojí. Kým v minulosti bolo okolo neho prázdno, trávnatá plocha a žiadna výstavba sa nechcela veľmi priblížiť, postupne sa viac a viac rozširujúce mesto dostalo až sem. Ulica nesúca meno známeho rodu a strašidelný dom, v ktorom údajne straší aj dnes, sú turistickým cieľom. Je malým múzeom, pripomína strašidelnú históriu, ako aj históriu značky. Zároveň je kaviarňou, reštauráciou a obchodom so suvenírmi od výmyslu sveta.

Strašidelný dom Winchester

Mimoriadne zložitá stavba plná izieb, skrýš a chodieb je jedinečná svojho druhu. Nič podobné vo svete nenájdete. Najmä s históriou tak pohnutou a tragickou. Majiteľka domu zomrela v roku 1922, no dnes ho nájdete vo veľmi dobrom stave, zrekonštruovaný s veľmi pekne upraveným okolím, záhradou, fontánou a parkom.

Strašidelný dom Winchester

Po zemetrasení v roku 1906, ktoré zasiahlo Kaliforniu, bola nútená Sarah Winchesterová s jej staviteľmi prestavať stavbu. Jedna zo zrútených veží, ako aj ďalšie škody boli príležitosťou na výraznú prestavbu.  Fotografiu zverejnili na oficiálnom Instagrame.

Sfilmovaná verzia príbehu a pozadia tohto domu

Pozadie vzniku tohto domu, ako aj éru, v ktorej sa mali udiať tie najšialenejšie udalosti v histórii výstavby, má zachytávať film Winchester: Sídlo démonov. Pochopiteľne, film si niektoré udalosti poupravil. Aj napriek tomu priniesol hororovú tematiku s výborným obsadením a Hellen Mirren v hlavnej úlohe Sarah Winchesterovej, objednávateľky čudesnej stavby.

DVD a Blu-Ray vychádza ako novinka v distribučnej spoločnosti BONTONFILM, s českým dabingom.

Winchester: Sídlo démonov môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu